Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №644 від 20.02.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Нове в законодавстві

Як працюватимуть нові правила реєстрації нерухомості

Як працюватимуть нові правила реєстрації нерухомості

Олександр ЛЯШУК, голова Рівненського регіонального відділення АФНУ, директор АН “Цитадель” - про зміни в правилах реєстрації нерухомості, які набули чинності 12 лютого 2014 року

Питання реєстрації майнових прав на нерухоме майно регулюється Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень " (далі ­ "Закон про реєстрацію"), постановою Кабінету міністрів "Про затвердження порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і порядком надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно " від 22.06.2011 № 703 (надалі ­" Постанова № 703") та іншими нормативно­правовими актами. З 01.01.2014 року набрали чинності зміни ст. 15 "Закону про реєстрацію", згідно з якими змі­нилися терміни державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно.

Нагадаємо , що раніше державна реєстрація прав проводилася в термін, який не перевищує 14 робочих днів з моменту надходження заяви про реєстрацію та необхідних документів, державна реєстрація іпотек ­ у термін, який не перевищував 1 робочого дня, розгляд заяви про реєстрацію обтяжень і прийняття рішення про таку реєстрацію проводилися в день надходження заяви та необхідних документів. Відтепер державна реєстрація прав проводиться у строк, що не перевищує 5 робочих днів з дня надходження до органу державної реєстрації прав заяви та необхідних документів, державна реєстрація права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс і у випадку, якщо їй передує видача свідоцтва про право власності, ­ в строк, що не перевищує 14 робочих днів.

З 12.02.2014 року " Постанова № 703" втрачає чинність у зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету міністрів № 868 "Про затвердження порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно" від 17.10.2013 (надалі ­ "Постанова № 868").

З набранням чинності "Пос­танови № 868" у заявника, крім нині існуючої можливості подачі документів в реєстраційну службу, з’явився альтернативний варіант відправки поштою або кур'єрською службою документів, необхідних для реєстрації.

Важливим нововведенням є те, що, у разі відсутності інформації в Державному реєстрі прав, можна буде використовувати інформацію з реєстрів, які діяли до 01.01.2013 року. Відповідно до раніше діючої "Постанови № 703", процедура отримання витягу з Державного реєстру прав щодо об’єктів нерухомості, інформація про які містилася в Реєстрі прав власності, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та/або Державному реєстрі іпотек, виглядала наступним чином: заявник подавав заяву про видачу витягу та інші документи державному реєстратору; державний реєстратор видавав витяг з рішенням про відмову в наданні інформації з причин її відсутності в Державному реєстрі прав і рекомендував заявнику звернутися до органів державної реєстрації прав із заявою про державну реєстрацію прав; заявник подавав державному реєстратору заяву про реєстрацію прав, про видачу витягу, а також інші необхідні документи; державний реєстратор здійснював реєстрацію і видавав витяг. Таким чином, тривала процедура "перенесення" інформації з попередніх реєстрів, по суті, була покладена "на плечі" правовласників. "Постанова № 868" вирішила цю проблему, яка була невиправданою перешкодою для правовласників на ринку обігу нерухомості. Відтепер у разі наявності інформації в раніше діючих реєстрах державний реєстратор оформляє інформаційну довідку у двох примірниках, один з яких докладає до облікової справи, а другий ­ до витягу або інформаційної довідки. У разі наявності записів на паперовому носії (реєстрові книги та реєстраційні справи) реєстратор оформляє виписки з такого носія у двох примірниках, один з яких докладає до облікової справи, а другий ­ до витягу або інформаційної довідки з Державного реєстру прав у строк, що не перевищує 3­х робочих днів з моменту отримання заяви (запиту).

Також "Постановою № 868" значно спрощено порядок отримання свідоцтва про право власності на зміну загублених, пошкоджених, зіпсованих правовстановлюючих документів. "Постанова № 703" не містила прямої норми, на підставі якої в такому випадку можна було зареєструвати право власності та видати правовстановлюючий документ. Відтепер такий пропуск заповнений. Пункт 45 "Постанови № 868" містить вичерпний перелік документів, який подається для проведення державної реєстрації права постійного користування земельною ділянкою, реєстрація якої проведена до 1 січня 2013 року, у зв’язку з втратою, пошкодженням або псуванням державного акта на право пос­тійного користування земельною ділянкою. Пункт 48 "Пос­танови № 868" включає в себе вичерпний перелік документів, які подаються для проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, реєстрація якого проведена до 1 січня 2013 року, у зв'язку з втратою, пошкодженням або псуванням свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого органом місцевого самоврядування або місцевою держадміністрацією, державного акта про право приватної власності на землю, державного акта про право власності на землю, державного акта про право власності на земельну ділянку.

"Постановою № 868" врегульована процедура реєстрації права державної або комунальної власності з видачею свідоцтва на об’єкт державної або комунальної власності, будівництво якого завершилося, і право власності на який не зареєстровано до 1 січня 2013 року, за відсутності документа, що підтверджує виникнення права державної чи комунальної власності.

Що стосується реєстрації права власності, то основні зміни торкнулися первинних правонабувачів, у той час як процедура реєстрації для вторинних правонабувачів істотно не змінилася. При первинній реєстрації права власності на об’єкт, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, або ж в результаті діяльності кооперативу, заявником (зацікавленою особою) є інвестор (особа, яка набула майнові права) або член кооперативу. Якщо завершення будівництва та державна реєстрація прав на такі об’єкти здійснюється після 01.01.2013 року ­ заявником є замовник будівництва або, відповідно, кооператив. Для кожного заявника в такому випадку "Постановою № 868" чітко встановлений "удосконалений" перелік документів (наприклад, якщо заявником є інвестор, то чітко встановлено, що подаються завірені замовником будівництва копії документа, що посвідчує права на земельну ділянку, в разі реконструкції ­ права на об’єкт до реконструкції, про прийняття об’єкта в експлуатацію, про присвоєння об’єкту адреси). При реєстрації права власності член кооперативу подає довідку кооперативу про членство і про оплату членського внеску в повному обсязі, технічний паспорт (список членів кооперативу, документи на землю, про прийняття в експлуатацію, про присвоєння адреси подавати не треба). Крім того, для індивідуальних (садибних) житлових будинків, садового, дачного будиночка, господарської (присадибної) будівлі та споруди, прибудови до них, побудованих до 5 серпня 1992 року, документом, що засвідчує прийняття в експлуатацію, є технічний паспорт. Також при реєстрації у зв’язку з переведенням об’єкта з житлового в нежитловий відтепер не потрібно подавати рішення компетентного органу про таке переведення.

Таким чином, зміни в процедурі реєстрації повинні спростити як порядок реєстрації права власності для первинних правонабувачів, порядок отримання правовстановлюючих документів, так і процедуру отримання витягу з державного реєстру прав.

Агентства нерухомості Рівного - члени Асоціації фахівців з нерухомості України

АН “Фортуна плюс”

АН “Манхеттен”

АН “Гід Ріелті”

АН “Квадратний метр”

АН “Простір”

АН “Ваша Оселя”

АН “Прем`єр”

АН “Галерея нерухомості”

АН “Абсолют”

АН “Цитадель”

АН “Партнер”

АН “Ренесанс”

АН “Атлас Україна”

АН “Борислава”

АН “Західінвестріелт”

АН “Еталон”

АН “Кадет СВС”

АН “Кварталъ”

АН “Перша комерційна агенція”

АН “Партнер”

АН “Земля Приват Інформ”

АН “Онікс”

АН “Челсі”

Рівненське регіональне відділення АФНУ

33000, м. Рівне, вул. Набережна, 14;

Тел.: (0362) 64-37-71, 64-37-72, моб. (050) 674-68-07

20.02.2014


Переглядів: 945

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 11.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21160)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17318)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14549)
• Допомога під час карантину [967] (14470)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14308)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14119)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13993)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13965)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13953)
• Живи до ста! [965] (13943)
• Бюджет і ми… [965] (13878)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13872)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13742)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13651)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13649)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13597)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13206)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13177)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (131)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (52)
• Тонкощі заварювання кави (48)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (48)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (48)
• Небезпека вологих серветок (47)
• Пиріг «Чорний ліс» (45)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (27)
• Особливості вживання видів води (26)
• Часникові стрілки корисніші за часник (25)
• А ваш шампунь безпечний? (25)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (25)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (25)
• Нецукровий діабет (22)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"