Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №775 від 08.09.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Що робити, якщо взуття натирає?

Що робити, якщо взуття натирає?

Якщо ви придбали нове взуття або недавно почали носити старе, пролежане цілий рік в шафі, то будьте готові до появи мозолів. Але знаючи деякі хитрощі, такої проблеми можна уникнути.

Причини

Чому, взагалі, взуття може натирати? Перша можлива причина – неправильно підібраний розмір. Якщо босоніжки, чоботи або черевики вам малі, то вони будуть надавати механічний вплив на шкіру, пошкоджувати її. Якщо ж пара, навпаки, велика, то задник не зафіксується на п’яті і буде постійно зіскакувати, створюючи тертя.

Друга можлива причина – надто твердий або грубий матеріал. Наприклад, якщо туфлі мають дуже жорсткі задники, то вони точно будуть натирати п’яти. Третя причина – це невідповідна модель. Взагалі, взуття повинна прилягати до ноги, але не здавлювати її, адже важливо враховувати, що стопи будуть постійно перебувати в русі (а до вечора можуть набрякати) І щоб оцінити, наскільки обрана пара вам підходить, спробуйте помістити між ногою і матеріалом палець. Якщо він входить без праці, то модель вам, швидше за все, підійде.

І, нарешті, є ще одна причина – надмірна набряклість ніг. Особливо часто вона спостерігається влітку, але може виникати після тривалої ходьби або, навпаки, перебування в одній позі. Але іноді така проблема пов’язана з порушеннями в роботі нирок.

Що робити, якщо взуття натирає?

У взуттєвому магазині можна придбати спеціалізоване засіб, призначений для розм’якшення і розтягування взуття. Зазвичай такі склади випускаються у вигляді спреїв.

Також можна купити спеціальну колодку, помістивши яку взуття, ви зможете трохи її розтягнути.

Натуральній шкірі властиво стискатися, так що не дивуйтеся, що не носили цілий рік шкіряні чоботи раптом стали тиснути. Це легко виправити: просто змастіть матеріал жиром або дитячим кремом і залиште на ніч. Сутра одягніть взуття, і вона швидко перестане натирати, так як шкіра розм’якшиться і розтягнеться.

Якщо матеріал занадто жорсткий, можна трохи пом’якшити його з допомогою молотка. Для цього оберніть взуття м’якою тканиною і постукайте по ній молотком в тих місцях, які стикаються з шкірою і трут.

Можна використовувати і властивості води. Всім відомо, що, замерзаючи, вона збільшується в обсягах, і таку особливість можна використовувати для безпечного та ефективного розтягування взуття. Візьміть пакети, наповніть їх водою і помістіть в туфлі або черевики так, щоб колодки повністю були заповнені. Далі пару відправте в морозильну камеру і залиште на ніч. Сутра дістаньте взуття і вийміть пакети з льодом, попередньо давши йому трохи розтанути. А щоб не зіпсувати взуття водою, наливайте її в два пакета. Але пам’ятайте про те, що такий своєрідний спосіб не підійде для ніжних і схильних до впливу перепадів температур матеріалів.

Допоможе звичайний оцет, адже кислота здатна проникати в матеріали і пом’якшувати їх. Змочіть в цьому засобі відріз тканини або рушник і на ніч помістіть у взуття. Але пам’ятайте про те, що після такої процедури може залишитися характерний не зовсім приємний запах, так що провітріть пару після обробки.

Якщо взуття сильно тре ззаду, то можна задник зсередини змастити сухим милом або воском. Такі засоби істотно скоротять тертя і, отже, мінімізують ризик появи мозолів. Але цю процедуру потрібно буде проводити періодично.

Газету нарвете, зімніть, намочіть водою, а потім помістіть у взуття. Коли вона висохне, взуйте пару і походіть в ній хоча б годину. Вологий матеріал розтягнеться і прийме форму вашої стопи, переставши натирати.

Візьміть ганчірку, намочіть її гарячою водою і буквально на п’ятнадцять або двадцять хвилин помістіть у взуття. Потім вийміть її і надіньте взуття поверх шкарпеток, щоб вона трохи розтягнулася.

Використовуйте спирт. Просочіть їм товсті шкарпетки, надіньте їх, а потім і взуття, яка натирає. Ходіть так до тих пір, поки спирт повністю не випарується. Знявши туфлі або черевики, ви побачите, що вони розтяглися, пом’якшилися і перестали тиснути. Але якщо замшеве взуття, то бажано використовувати менш міцний напій, наприклад, пиво (воно може залишити характерний запах). А ще не забувайте, що спирт може змінити колір матеріалу.

Якщо у вас є непотрібна коробка, то покладіть в неї пару на ніч. Під дією вологи матеріал розм’якшиться і не буде сильно натирати.

Якщо ви носите гумове взуття, то скористайтеся властивості такого матеріалу. Так, він значно розм’якшується при термічному впливі. І це значить, що можна налити в чоботи гарячої води (близько 60-75 градусів) і почекати кілька хвилин. Потім воду вилийте, а взуття швидко надіньте на товстий носок.

Можна спробувати нагріти взуття, це теж може посприяти розм’якшенню і розтягування матеріалу. Спочатку надягніть щільні або навіть теплі шкарпетки, потім безпосередньо черевики, туфлі або чоботи, які натирають. Тепер візьміть фен і з його допомогою починайте прогрівати взуття. Для посилення ефекту можна періодично збризкувати її звичайною теплою водою, оцтом або спиртом.

Щоб мінімізувати ризик появи мозолів, можна збризнути п’яту і бічні частини стопи дезодорантом. Він знизить потовиділення і, отже, мінімізує ймовірність натирання.

Можна змастити всю внутрішню поверхню взуття касторовою або іншим рослинним маслом, залишити на ніч, а потім добре протерти.

Профілактика

Чи можна якось уникнути натирання? Так, якщо дотримуватися прості заходи профілактики:

Щоб чоботи, черевики або туфлі не сідали за рік, коли ви їх не носите, всередину покласти ганчірки або зім’яту газету. Тоді вони збережуть форму, і матеріал залишиться таким же, яким був під час шкарпетки.

Важливо правильно вибирати взуття, тоді мозолі не будуть з’являтися. По-перше, визначтеся з розміром і не прагніть купити пару «на виріст», а також не сподівайтесь, що вона розтягнеться. По-друге, підберіть підходящу вам і максимально зручну модель. По-третє, правильно робите примірку. Робити це краще в другій половині дня, коли ноги трохи набряклі. І неодмінно повноцінно обуйтесь і пройдіться, щоб оцінити комфорт в русі.

Не варто вибирати моделі, виготовлені з надмірно жорстких матеріалів.

Заздалегідь наклейте пластир на найбільш піддаються тертю і вразливі місця, щоб розносити взуття без пошкоджень шкіри.

Віддавайте перевагу натуральним матеріалам, зазвичай вони більш еластичні і м’які.

poradumo.pp.ua

08.09.2016


Переглядів: 1402

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21068)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17210)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14466)
• Допомога під час карантину [967] (14380)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14224)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14033)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13907)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13878)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13860)
• Живи до ста! [965] (13852)
• Бюджет і ми… [965] (13786)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13777)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13656)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13567)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13565)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13504)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13116)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13098)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (796)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (87)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (80)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (79)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (79)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (77)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (77)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (77)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (76)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (75)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (75)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (75)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (74)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (70)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (67)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"