Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №789 від 15.12.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

Що робити у саду та на городі у грудні

Що робити у саду та на городі у грудні

Почалася зима, відлиги змінюються різким похолоданням. Іноді в грудні повністю сходить сніжний покрив. Грудень - найтемніший місяць у році, однак у грудні ж наступає день сонцестояння: сонце повертає на весну.

Добре вже на початку грудня повісити в саду годівницю. Синиці, що залишилися на зимівлю, горобці та інші птахи будуть раді гостинцям, і у свою чергу, навесні, подбають про сад.

На присадибній ділянці

Накопичуйте сніг на ділянці: потужний сніжний покрив може зберегтися навіть при дуже тривалій відлизі і тим самим охоронити рослини від ушкоджень при настанні сильних морозів.

Під час відлиг підсапуйте стовбури дерев, збираючи сніг з міжрядь і доріжок. Підсапуйте дерева снігом, щоб попередити сонячні опіки та морозобоїни. Найбільш вразливі штамби й основи великих гілок. Утоптуйте сніг біля молодих дерев і прикопаних саджанців - це заважає проникненню мишей. При випаданні снігу вкривайте ним суницю і ягідні кущі. Щоб віджахнути зайців, обмажте рослини сметаноподібною сумішшю рівних частин коров’яку і глини з додаванням ложки карболової кислоти.

Перевірте й відрегулюйте газові або електричні опалювальні системи в зимових садах і теплих теплицях.

Розберіть запаси насіння овочів. З настанням морозної погоди (уночі нижче -10°С) закрийте щілини в укриттях троянд, залишені для провітрювання.

Продезінфікуйте садові інструменти. Збудники таких небезпечних захворювань, як фузаріоз, вертицильоз, килу хрестоцвітних, бактеріальний рак та інші, живуть у землі. Навіть найдрібніші, непомітні для ока часточки ґрунту можуть містити інфекцію. Обробіть інструменти міцним розчином марганцевокислого калію, дрібні інструменти можна прокип’ятити протягом півгодини.

Декоративний сад

Продовжуйте доглядати за бульбами, що зберігаються в будинку, і бульбоцибулинами. Якщо коренебульби жоржин почали в’янути, знизьте температуру до оптимальної (5-7°С) і зволожте субстрат. Якщо ж на них з’явилася гниль, обріжте підгнилі частини, обробіть міцним розчином марганцевокислого калію і замініть субстрат, у якому зберігаються коренебульби, на свіжий і більш сухий.

У гладіолусів вибирайте захворілі бульбоцибулини, а сусідні протягом півгодини обробіть в 0,2%-ому розчині фундазолу, потім просушіть й укладіть в чисту тару.

У другій половині грудня переставте в приміщення з температурою 2-4°С цибулини тих культур і сортів, які ви плануєте до вигонки у квітні. Це затримає ріст і розвиток паростків.

Сніг на квітах дуже корисний як укриття для троянд і зимуючих у ґрунті багатолітників: півоній, ірисів, флоксів, астильби, тому підкиньте снігу на клумби й рабатки.

Плодовий сад

Узимку на оголених деревах особливо добре помітно, де влаштувалися зимувати шкідники. Якщо ви побачите в кроні клубок сухого листя, скріплений павутиною, обов’язково зніміть його - там зимують гусениці білану або золотогузки. Навесні вони будуть вигризати бруньки й бутони, позбавляючи вас урожаю.

А молоді гусениці кільчастого шовкопряда на зиму ховаються в оболонки яєць, що розташовані колечками, схожими на бісер, навколо тонких гілочок. Зняти ці кладки практично неможливо, тому доводиться їх зрізати разом з гілкою. І обов’язково зніміть всі сухі, муміфіковані плоди - там зимує гриб - збудник плодової гнилі.

При сильних снігопадах струшуйте з дерев сніг, починаючи з нижніх гілок. Особливо важливо це робити при мокрому снігу. На відміну від пізнього осіннього снігу, що найчастіше зберігається на гілках тільки кілька годин, сніг, що випадає в грудні-лютому, може триматися на деревах кілька днів, усе більше накопичуючись.

У притінку саду влаштуйте сніжний бурт для зберігання живців. Зверху накрийте сніг теплоізоляційним матеріалом. Перед тим як покласти живці в бурт, звільніть їх від плівки й паперу. Установлюйте живці в бурт вертикально. Збоку підсапайте їх піском або торфом.

Боротьба з мишами та зайцями

Обов’язково на початку зими необхідно перевірити захист саду від зайців. Перше, що вони знищують, це молоду поросль кущів, потім річні саджанці й кору більш дорослих дерев, висотою до 1 м. Тому не варто ризикувати і, якщо це не було зроблено раніше, поставити навколо стовбурів дрібну сітку або підв’язати густіше (голками вниз) ялинові гілки, надягнути на стовбури спеціальні (продаються в магазинах) пластикові трубки, що розгинаються, або виставити сенсорні відлякувачі. Якщо ж сад надійно обгороджений, достатньо періодично придивлятися - чи не з’явилися в ньому сліди шкідників.

Але є в сплячого саду й інший шкідник - миші. Якщо вони завелися в саду, то це швидше за все полівки. Миші-полівки риють системи ходів і залишають на поверхні невеликі горбки, у яких можна знайти залишки корінців. У першу чергу вони з’їдають цибулини тюльпанів, а потім приймаються й за все інше, не виключаючи корені молодих саджанців. Тому в пристовбурних колах дерев необхідно регулярно притоптувати сніг, руйнуючи їхні ходи, і розкидати зубки часнику, листя волоського горіха, гілочки туї або бузини, які так не любить полівка.

Через підвищення активності гризунів не зайвим буде ще раз заглянути й у сховища. Перевірити, чи всі вентиляційні отвори прикриті сіткою, установити пастки для мишей, розкласти отруту для пацюків або поставити спеціальні ультразвукові відлякувачі.

Переглянути та перебрати врожай

Обов’язково в грудні необхідно знайти час на те, щоб оглянути і перебрати закладені на зберігання яблука, картоплю, капусту, буряк та інші овочі. Гнилі екземпляри необхідно винести з підвалу, а місце, де вони лежали засипати піском змішаним з вапном.

Якщо в ящику з яблуками спостерігається близько 10% ушкоджених плодів - краще весь його відразу зняти зі зберігання. Якщо зіпсованих яблук незначна кількість - ушкоджені необхідно видалити, а ті, що лежали поруч протерти дрантям і впакувати в папір. Недовго зберігаються й груші. Тому їх краще переробити, а так само інші фрукти й овочі, у яких ви не впевнені, що вони можуть ще полежати.

Обов’язково необхідно контролювати показники температури й вологості у сховищі. Для цього гарними помічниками стануть психрометр і термометр. Температура має триматися в районі від +1 до + 5 °C, вологість від 85 до 95%. Якщо повітря сухе, у приміщенні потрібно поставити ящик зі зволоженим піском, якщо зайво вологе - провести провітрювання, і встановити ящик з негашеним вапном (воно має високу гігроскопічність). При цьому важливо не допускати різких перепадів температур.

15.12.2016


Переглядів: 1168

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1166 від 24.04.2024p.
¤ 
Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Цей первинний матеріал використовуватимуть для лікування травм спинного мозку. Про це на своєму Telegram повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

П’ять громад Рівненської області візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Це Гощанська, Рівненська, Костопільська, Радивилівська та Вараська....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21228)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17361)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14587)
• Допомога під час карантину [967] (14507)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14342)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14160)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14033)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14006)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14000)
• Живи до ста! [965] (13977)
• Бюджет і ми… [965] (13917)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13913)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13783)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13689)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13686)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13631)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13247)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13219)

ТОП-15 свіжого номера:

• Збільшено грант для Рівного від корпорації НЕФКО (464)
• Як шкіра може розповісти вам про здоров’я серця? (61)
• Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані (61)
• Три простих напої для профілактики тромбозу (60)
• Чому темніє в очах, коли ви встаєте з ліжка? (60)
• Зіткнення автомобіля з велосипедом (59)
• У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей (59)
• Прості способи знизити кров’яний тиск (58)
• Переходив дорогу і потрапив під авто (57)
• У Березному в ДТП постраждав неповнолітній пішохід (55)
• Переправляв за кордон чоловіків з «інвалідністю» (54)
• У трьох закладах Рівненщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті (53)
• Постачали наркотики до колонії (53)
• П’яний водій збив пішохода (53)
• У Вараському районі загинув мотоцикліст (51)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"