Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №906 від 01.04.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Як працюють антибіотики?

Антибіотики необхідні далеко не всякий раз, коли Ваша дитина хвора. Тут ми будемо називати антибіотиками весь спектр ліків, які мають властивості різними способами впливати на бактерії.

Існує 2 основних типи мікроорганізмів, які викликають більшість інфекцій- це віруси і бактерії, а антибіотики впливають тільки на бактерії.

Бактерії - одноклітинні організми, які мають розміри всього лише кілька тисячних часток міліметра. Вони живуть на нашій шкірі, в нашій травній системі. Насправді, квадрильйон бактерій (сто тисяч мільярдів), живуть і процвітають зовні або всередині нас. Хоча більшість з них або нешкідливі, або корисні для організму (наприклад, допомагають перетравлювати поживні речовини), деякі з них небезпечні і викликають хвороби. Вони відповідальні за багато дитячих хвороб, в тому числі більшість інфекцій вуха, запалення горла, пазух, а також інфекції сечових шляхів.

Чому малюки частіше переносять хворобу, досить просто - слабка імунна система, що не готова боротися з вірусами. Щоб її зміцнити, досить проходити профілактику: дотримуватися режиму дня, частіше гуляти на свіжому повітрі, підтримувати фізичну активність і забезпечити малюка достатньою порцією вітамінів. Краще справитись з навалою хвороб допоможе Бактобліс https://bactoblis.com.ua/blog/chto-delat-esli-rebenok-chasto-boleet/. Якщо дитина часто хворіє, порадьтеся з педіатром і застосовуйте Бактобліс.

Віруси ще менше, ніж бактерії. Незважаючи на свої розміри, віруси можуть викликати серйозні захворювання. Вони відповідальні за застуду, грип, і більшість ангін і випадків кашлю. Вони також викликають віспу, кір, свинку, гепатит, синдром набутого імунодефіциту (СНІД). Є препарати, звані противірусними, які були розроблені для боротьби саме з вірусами, але їх дуже мало і вони діють тільки на окремі види вірусів.

Якщо у дитини саме вірусне захворювання, антибіотики не скорочують тривалість високої температури і не допомагають лікувати інші симптоми застуди. Антибіотики не прискорять одужання дитини. Якщо у дитини при цьому розвиваються побічні ефекти від антибіотиків, він буде відчувати себе гірше, а не краще.

Для дітей антибіотики доступні в різних формах, включаючи таблетки, капсули, рідини та жувальні таблетки. Деякі антибіотики, виробляються у вигляді мазей або крапель (наприклад, вушні інфекції). Коли ваш педіатр прописує антибіотики, він вибераем найбільш підходящий, виходячи з конкретної ситуації.

Як діють антибіотики?

Антибіотики потрапляють у вогнище запалення з потоком крові і діють на бактерії по-різному. Одні руйнують структуру бактерій, інші перешкоджають їхньому розмноженню Вчені часто класифікують антибактеріальні засоби наступним чином:

- Деякі антибіотики (наприклад, пеніцилін, цефалоспорин), вбивають бактерії. Їх називають бактерицидними.

- Інші антибактеріальні засоби (наприклад, тетрациклін, еритроміцин) блокують зростання і розмноження бактерій. Їх називають бактеріостатичними. Через те, що для розвитку захворювання потрібні мільйони бактерій, ці антибіотики можуть зупинити інфекцію і дати власний імунній системі час для оборони.

Деякі антибіотики мають широкий спектр дії і можуть боротися з багатьма типами бактерій в організмі, в той час як інші є більш конкретними. Якщо за деякими аналізам (посів крові, сечі, спинномозкової рідини. Наприклад) вид бактерій визначено, Ваш педіатр може призначити антибіотики, які можуть призначатися для цих мікробів.

Пам'ятайте, якщо ваша дитина застуджується, антибіотики не є необхідними. Іноді важко визначити викликана хвороба дитини вірусами або бактеріями. З цієї причини ніколи не намагайтеся діагностувати і лікувати хвороби вашої дитини самостійно. Зверніться до лікаря.

Важливо!

- Застосовувати антибіотики тільки при діагностованою бактеріальної інфекції, коли дитина дійсно потребує них

- Не тисніть на вашого лікаря з метою призначення антибіотика

- Лікуйте застуду перевіреними домашніми засобами

- Пам'ятайте, що при лихоманці організм виробляє антитіла для боротьби з інфекцією.

Чи можуть антибіотики використовуватися для профілактики?

Антимікробні препарати в основному використовуються для лікування інфекцій, але вони іноді, призначаються для запобігання захворювань. Наприклад, діти, які мають часті інфекції сечових шляхів, іноді отримують антибактеріальні засоби, щоб зменшити ймовірність, що вони повторяться.

Ліки можуть вбивати бактерії, перш ніж вони мають шанс викликати інфекційне захворювання.

Інші ситуації, при яких антибактеріальні препарати можуть призначатися дітям профілактично:

- Ваш педіатр може призначити пеніцилін дитині, для профілактики гострої атаки ревматизму.

- Іноді дитина, який був укушений собакою або іншим тваринам або навіть людиною повинен отримувати антибіотики

- Коли діти госпіталізовані в хірургічне відділення, вони можуть отримати антибіотики перед операцією, щоб запобігти інфекції. Як правило, ці препарати дають дітям не більше ніж за 30 хвилин до операції. Часто однієї дози цілком достатньо.

- Іноді діти, які мають ризик розвитку інфекційних захворювань при деяких вадах серця (наприклад при пролапсі мітрального клапана), повинні по вчити антибіотики перед відвідуванням стоматолога.

Якщо ваш педіатр вважає, що ваша дитина повинна отримати антибіотики в якості профілактичного заходу, Ваш педіатр вибере їх уважно і призначить їх на максимально короткий термін. Ця стратегія дозволить знизити ймовірність того, що використання цих препаратів буде сприяти проблемі стійкості до протимікробних препаратів.

Побічні ефекти антибіотиків

Що таке побічні реакції і від чого залежить їх виникнення? Побічними реакціями в медицині і фармакології називають деякі ефекти або феномени патологічного характеру, що виникають на тлі застосування того чи іншого лікарського препарату.

Побічні реакції на антибіотики завжди пов'язані з їх прийомом і, як правило, проходять після припинення лікування або після зміни препарату.

Виникнення побічних реакцій на антибіотики - це складний патофізіологічний процес в розвитку, якого приймає участь безліч чинників. З одного боку ризик виникнення побічних реакцій визначається властивостями самого антибіотика, а з іншого боку реакцією на нього організму хворого. Наприклад, відомий той факт, що пеніциліни відносяться до малотоксичних антибіотиків (це характерна особливість пеніциліну), проте в сенсибилизированном організмі пеніцилін може викликати появу алергічної реакції, розвиток якої залежить від індивідуальних особливостей організму.

Також виникнення побічних реакцій залежить від дози використовуваного антибіотика і від тривалості лікування. У більшості випадків частота і тяжкість побічних ефектів на антибіотики зростає одночасно зі збільшенням дози або тривалості лікування.

Виникнення деяких побічних реакцій залежить від лікарської форми використовуваного антибіотика (таблетки або ін'єкції). Наприклад, нудота як побічний феномен, найбільш характерна для антибіотиків, які приймаються всередину.

Якими можуть бути побічні реакції при використанні антибіотиків? Побічні реакції на прийом антибіотиків можуть бути найрізноманітнішими, а одні і ті ж побічні реакції, в різних випадках, можуть бути різними по силі. Наведемо найбільш поширені побічні реакції, пов'язані з прийомом антибіотиків.

Розлади травної системи

Розлади з боку травної системи у вигляді нудоти, блювоти, проносу, запорів виникають при використанні багатьох препаратів і пов'язані, головним чином, з роздратуванням слизової оболонки травного тракту антибіотиками. Як правило, нудота, блювота або дискомфорт в животі виникають відразу після прийому ліків (антибіотика) і проходять у міру всмоктування ліки в кишечнику. Усунення нудоти або блювоти може бути досягнуто за рахунок переходу з таблеток на ін'єкції антибіотиків або (якщо це можливо) прийом антибіотиків після їжі (їжа захищає слизову травного тракту від прямого контакту з антибіотиками).

Якщо травні розлади пов'язані з подразнюють антибіотика, то вони проходять після закінчень курсу лікування. Однак причина розлади травлення може бути і зовсім інший: порушення складу мікрофлори кишечника (кишковий дисбактеріоз). Кишкові дисбактеріоз - це специфічний побічний ефект, що виникає на тлі лікування антибіотиками. Порушення складу мікрофлори кишечника пов'язане із загибеллю корисних штамів бактерій, що населяють кишечник під дією антибіотиків. Виною цьому є широкий спектр дії деяких антибіотиків, який включає і представників нормальної мікрофлори кишечника. Це означає, що антибіотики знищують не тільки шкідливих мікробів, але і корисних, чутливих до даного препарату. Симптоми дисбактеріозу кишечника (пронос, запори, здуття живота) з'являються через деякий час після початку лікування і часто не проходять після його закінчення.

Важким проявом дисбактеріозу кишечника є нестача вітаміну К, який проявляється у вигляді кровотеч з носа, ясен, появою підшкірних гематом.

Найбільша небезпека виникнення дисбактеріозу кишечника пов'язана з використанням сильних антибіотиків (тетрациклін, цефалоспорини, аміноглікозиди) і особливо їх форм для прийому всередину (таблетки, капсули).

Для профілактики дисбактеріозу кишечника лікування антибіотиками має супроводжуватися лікуванням по відновленню мікрофлори кишечника. Для цього використовуються ліки, що містять штами корисних бактерій, несприйнятливих до дії більшості антибіотиків.

Іншим способом уникнення дисбактеріозу кишечника є використання антибіотиків вузького спектру дії, які знищують тільки мікробів, збудників хвороби і не порушують складу мікрофлори кишечника.

алергія

Алергічні реакції можуть виникнути на всі відомі антибіотики, так як всі вони є речовинами чужорідними для нашого організму.

Проявлятися алергія може найрізноманітнішим чином: поява висипань на шкірі, свербіж шкіри, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок. Найчастіше алергія спостерігається на тлі лікування антибіотиками з групи пеніцилінів або цефало СПОРИНА. При цьому інтенсивність алергічної реакції може бути настільки високою, що можливість використання цих препаратів повністю виключається.

Може виникнути перехресна алергія, тобто організм хворого чутливого до пеніцилінів відповідає алергією на введення цефалоспоринів.

Подолання лікарської алергії на антибіотики досягається за рахунок зміни препарату. Наприклад, при наявності алергії на пеніциліни їх замінюють макролідами.

У деяких випадках лікарська алергія на антибіотики може приймати важкий характер і ставити під загрозу життя пацієнта.

кандидоз

Кандидоз порожнини рота і піхви - це ще одна поширена побічна реакція на прийом антибіотиків. Як відомо, кандидоз (молочниця) це також інфекційне захворювання, але викликається воно не бактеріями, а грибками, нечутливими до дії звичайних антибіотиків.

У нашому організмі зростання грибків стримується популяціями бактерій, проте при призначенні антибіотиків складу нормальної мікрофлори нашого організму (порожнини рота, піхви, кишечника) порушується, корисні бактерії гинуть, а грибки байдужі по відношенню до використовуваних антибіотиків отримують можливість активно розмножуватися. Таким чином, молочниця є одним з прояву дисбактеріозу.

Печінка і нирки під прицілом

Нефротоксичний і гепатотоксичність ефекти полягають в ураженні тканин печінки і нирок через токсичної дії антибіотиків. Нефротоксічекій і гепатотоксический ефекти, в основному, залежать від використовуваної дози антибіотика і стану організму хворого. Найбільший ризик ураження печінки і нирок спостерігається при використанні великих доз антибіотиків у хворих з вже існуючими хворобами цих органів (пієлонефрит, гломерулонефрит, гепатит).

Нефротоксичность проявляється порушенням функції нирок: сильна спрага, збільшення або зменшення кількості сечі, болі в області попереку, підвищення рівня креатиніну і сечовини в крові.

Ураження печінки проявляється появою жовтяниці, підвищенням температури тіла, знебарвлення калу і потемніння сечі (типові прояви гепатиту).

Увага: нервова система!

Нейротоксический ефект характеризується ураженням нервової системи. Легкі форми нейротоксичности проявляються головним болем, запамороченнями. Важкі випадки нейротоксичності проявляються необоротним пошкодженням слухового нерва і вестибулярного апарату, очних нервів.

Важливо зауважити, що нейротоксический потенціал антибіотиків обернено пропорційний віку хворого: найбільша небезпека пошкодження нервової системи під дією антибіотиків спостерігається у дітей раннього віку.

Антибіотики - особливий ризик для крові

Гематологічні порушення - відносяться до найбільш важким побічним реакціям на антибіотики. Гематологічні порушення можуть виявлятися у формі гемолітичної анемії, коли клітини крові руйнуються через осідання на них молекул антибіотиків або через токсичного впливу антибіотиків на клітини червоного кісткового мозку (апластична анемія, агранулоцитоз). Таке тяжке ураження кісткового мозку може спостерігатися, наприклад, при використанні Левоміцетину (хлорамфенікол).

Антибіотики і вагітність

Як відомо, найбільший вплив антибіотики надають на тканини і клітини знаходяться в активному розподілі і розвитку. Саме з цієї причини використання будь-яких антибіотиків під час вагітності та годування груддю вкрай небажано і тільки у випадках, коли ризик відмови від антибіотиків перевищує ризик заподіяння шкоди дитині.

Під час вагітності та годування груддю категорично забороняється використання антибіотиків з групи тетрацикліну і аміноглікозидів.

Важливо!

Навіть після призначення Вам препарату лікарем, уважно вивчіть вкладиш придбаного ліки.

Заздалегідь розпитайте лікаря про можливість розвитку побічних явищ і тактиці ваших дій в такому випадку.

01.04.2019


Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1166 від 24.04.2024p.
¤ 
Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані

Цей первинний матеріал використовуватимуть для лікування травм спинного мозку. Про це на своєму Telegram повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш....

¤ 
У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей

П’ять громад Рівненської області візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Це Гощанська, Рівненська, Костопільська, Радивилівська та Вараська....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21224)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17357)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14584)
• Допомога під час карантину [967] (14506)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14339)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14158)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14030)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14003)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13996)
• Живи до ста! [965] (13975)
• Бюджет і ми… [965] (13916)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13911)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13782)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13684)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13682)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13629)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13243)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13215)

ТОП-15 свіжого номера:

• Збільшено грант для Рівного від корпорації НЕФКО (388)
• Як шкіра може розповісти вам про здоров’я серця? (58)
• Лабораторія стовбурових клітин працюватиме на базі госпіталю у Клевані (58)
• Три простих напої для профілактики тромбозу (57)
• У п’яти громадах Рівненщини стартує проєкт для збільшення патронатних сімей (56)
• Чому темніє в очах, коли ви встаєте з ліжка? (55)
• Зіткнення автомобіля з велосипедом (55)
• Прості способи знизити кров’яний тиск (54)
• Переходив дорогу і потрапив під авто (48)
• У трьох закладах Рівненщини можна отримати безоплатну медичну допомогу при інфаркті (47)
• Переправляв за кордон чоловіків з «інвалідністю» (47)
• У Березному в ДТП постраждав неповнолітній пішохід (46)
• П’яний водій збив пішохода (46)
• Постачали наркотики до колонії (45)
• У Вараському районі загинув мотоцикліст (44)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"