Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №305 від 16.08.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Люди справи

Михайло Якимович: “На бездуховності нічого доброго збудувати неможливо”

Михайло Якимович: “На бездуховності нічого доброго збудувати неможливо”

З Михайлом ЯКИМОВИЧЕМ мене доля звела в далекому 1975-му, коли синьоокий соромливий Михайлик, уродженець села Соколів Кам’янсько-Бузького району, що на Львівщині, став першокурсником Львівського державного університету імені Івана Франка. Я, студент третього курсу журфаку, і гадки не мав про те, яка на нього чекає доля. Кореспондент обласної молодіжної газети “Зміна” (її сьогодні пам’ятають тільки люди середнього і старшого віку), оперуповноважений, а згодом старший оперуповноважений сьомого відділу (нині управління карного розшуку) Рівненського УМВСУ. Закінчив заочне відділення Київської вищої школи МВС. Та через прихильне ставлення до національно-демократичного руху службова кар’єра Михайла не склалася, тож у жовтні 1998 року капітан міліції Якимович звільнився з органів внутрішніх справ.

[мониторы mitsubishi]

У 1998-2003 роках - майбутній кавалер найвищих церковних нагород - орденів Архистратига Михаїла та Рівноапостольного Князя Володимира - навчався в Рівненській духовній семінарії, де зараз викладає церковно-державні відносини. Член Єпархіальної ради з 2003 року, прес-секретар єпархії, головний редактор релігійно-просвітницьких часописів “Рівненські єпархіальні відомості” та “Духовна нива”.

З липня 2005 року Михайло Якимович - директор комунального підприємства “Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації”.

- Що спонукало, Михайле, журналіста стати юристом?

- А те, що в радянські часи вчорашній школяр, тобто людина, яка не служила в армії та не мала партійного квитка, була майже стовідсотково позбавлена можливості поступити на юрфак. Але я не шкодую за роками, які віддав факультету журналістики. Нас навчали чудові викладачі - справжні українські патріоти. Попри задушливу атмосферу брежнєвського застою, вони зуміли прищепити нам галицький національний дух, який запрограмував багато змін у моєму житті.

- Ви вважаєте себе щасливою людиною?

- Хоч у Рівному не отримав квартири, навіть малосімейки, я щасливий досягнутим у житті. Працюючи в міліцейській спецслужбі Рівненського УМВСУ, яка мала добру славу в Україні і не тільки, я займався серйозними фаховими розробками, що лягли в основу кандидатської дисертації, яку мені, на жаль, не вдалося захистити. Причина в тому, що на історичному зламі 90-х років я заявив, що буду зі своїм народом, що не сподобалося моїм керівникам.

- Призначення на посаду начальника Рівненського ОБТІ було для Вас несподіванкою?

- Саме так, але до того, незважаючи на певний тиск і “телефонне право”, я виграв у Рівненському і Львівському господарських судах чотири суди у колишнього начальника ОБТІ Володимира Комаревича. До речі, юрисконсульт Віталій Шміт, який відстоював інтереси пана Комаревича, сьогодні працює керівником новоствореного мною правового відділу ОБТІ. Він професіонал, але під тиском начальника захищав його неправове рішення.

- Нині вітчизняна система технічної інвентаризації переживає не кращі часи, подейкують навіть про її ліквідацію. Що Ви думаєте з цього приводу?

- Я вважаю її розвиток справою державної ваги. Адже робота БТІ пов’язана з формуванням архівів, підготовкою конфіденційних документів про право майнової власності. Звичайно, місцеві БТІ, що виникли в деяких районах області через не зовсім досконалий Закон України “Про місцеве самоврядування”, виконують подібні функції. Але без належного порядку і державного контролю в цій справі неминучі небажані наслідки.

Зокрема, до недавнього часу в Дубровицькому районі працювали два БТІ - наше і створене місцевою владою, яке незаконно втручалося в Державний реєстр, який перебуває у віданні обласного БТІ, займалося на свій розсуд інветаризацією та реєстрацією об’єктів нерухомості на теренах району, що є грубим порушенням. Тому довелося відстоювати права підприємства в Рівненському господарському суді та Львівському апеляційному адміністративному суді. До речі, цю справу обласне БТІ успішно виграло. Однак, Дубровицьке міське БТІ і надалі продовжує вчиняти незаконні дії по інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості на теренах району, але тут уже своє слово повинні сказати правоохоронні структури, аби припинити порушення Закону.

Також хотів би зазначити, що в діяльності Рівненського ОБТІ є ряд нововведень. З червня минулого року обласне БТІ проводить реєстрацію об’єктів незавершеного будівництва. Буквально на днях ми отримали Інструкцію щодо проведення поділу, виділу та розрахунку часток об’єктів нерухомого майна, відповідно до якої на органи БТІ покладено нову функцію - підготовку висновків щодо технічної можливості поділу об’єкта нерухомого майна та виділу в натурі його частки. Думаю, що і з цією новою функцією обласне БТІ також успішно справиться.

- Усім відомо, яку спадщину Ви отримали від свого попередника…

- Справді, два роки тільки те й роблю, що розгрібаю його справи. Ще минулоріч три місяці тривав судовий процес: Рівненський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції - Рівненського міського суду - про поновлення пана Комаревича на посаді начальника ОБТІ і виплату йому 68 тисяч гривень компенсації. Попри те, що справа знаходилася на розгляді в апеляційному суді, державна виконавча служба міста незаконно заарештувала рахунки ОБТІ. Зазначу, що мій попередник двадцятого лютого поточного року програв судову справу щодо свого поновлення на посаді та виплати буцімто заборгованої йому зарплати за “вимушений прогул” у Рівненському апеляційному суді. Шостого липня цього року, якраз напередодні другої річниці мого призначення на посаду, колишній керівник ОБТІ програв справу і у Верховному Суді України, який ухвалою колегії суддів відхилив касаційну скаргу Володимира Комаревича, а рішення колегії суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області від двадцятого лютого 2007 року залишено без зміни. Крім того, як мені достеменно відомо, прокуратура міста, порушивши кримінальну справу відносно пана Комаревича за двома статтями Кримінального Кодексу України – ч. 2 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 366 (службове підроблення), пред’явила йому обвинувачення по цих двох статтях.

Однак, незважаючи на труднощі, в першому півріччі поточного року підприємство перерахувало в бюджети всіх рівнів 872 тисячі гривень. Таким чином, твердження в ЗМІ деяких чиновників про те, що “функції ОБТІ дещо звужені”, можуть викликати тільки подив. Наші філії у Рокитному, Корці, Костополі, Млинові, Острозі, Дубровиці, Зарічному, Сарнах та Гощі нарощують обсяги наданих послуг, справно наповнюючи податками місцеві бюджети.

Якщо протягом першого півріччя 2005 року, коли керівником підприємства був мій попередник, КП “Рівненське ОБТІ” виконало послуг на 1 мільйон 400 тисяч гривень, то за аналогічний період 2006 року майже на 1 мільйон 800 тисяч гривень. І це при тому, що відпускна вартість послуг за період мого керівництва ОБТІ була знижена на третину. За перше півріччя нинішнього року підприємство надало послуг на 1 мільйон 900 тисяч гривень. Динаміка зростання продовжується.

- На Рівненщині багато людей добрим словом оцінюють Ваші зусилля, спрямовані на підтримку українського православ’я…

- Отримані підприємством прибутки дозволяють нам виділяти певні кошти на благодійну діяльність: ремонт церков та будівництво храмів, матеріальну допомогу Свято-Георгіївському чоловічому монастирю на Козацьких могилах. Не пройшли ми осторонь біди, що сталася в новорічну ніч 2007 року у Квасилові, внесли кошти і на рахунок Червоного Хреста, допомогаємо, чим можемо, Рівненському богословському інституту.

Наші благодійні вчинки продиктовані усвідомленням того, що Українська держава переживає не політичну кризу, а духовну. Допоки не побудуємо духовного суспільства, не буде національної держави, про яку ми мріяли в 1990 році. На бездуховності нічого доброго збудувати неможливо.

16.08.2007Леонід СЕМИДУБ


Переглядів: 1050

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21064)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17207)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14463)
• Допомога під час карантину [967] (14378)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14221)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14031)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13906)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13876)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13858)
• Живи до ста! [965] (13848)
• Бюджет і ми… [965] (13783)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13773)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13654)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13565)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13563)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13502)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13114)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13096)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (740)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (81)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (77)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (76)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (74)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (74)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (74)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (72)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (72)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (72)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (71)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (70)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (69)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (67)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (65)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"