Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №398 від 29.05.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"
  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"


  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Жовтень 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Листопад 2019p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Новини Рівне

#З перших уст

“Рівне має стати українським брендом”,

“Рівне має стати українським брендом”,

- переконаний заступник міського голови Андрій Філін

Розуміння терміну “інвестиції” викликає у різних людей неоднакові асоціації. Інколи навіть називаються процеси, які до цього не мають абсолютно ніякого відношення. “Будь-яке капіталовкладення - це інвестиції”, - вважає заступник міського голови Андрій ФІЛІН (на фото). І не вірити цим словам у нас немає підстав, адже у підпорядкуванні Андрія Олександровича - управління стратегічного розвитку й інвестицій, управління архітектури і містобудування, інформаційний та міжнародний відділи Рівненського міськвиконкому.

І гроші попрямують до Рівного…

- Ми завжди прагнемо чогось нового, - розповідає Андрій Філін. - Для того, щоб місто стало інвестиційно привабливим, маємо розробити певні програми, загальну інвестиційну концепцію Рівного. І якщо раніше гроші прямували до Києва, оминаючи Рівне, то наше завдання полягає в тому, щоб вони завертали і зупинялися у нас.

- Наскільки це реально зробити?

- Спрогнозувати цей напрям абсолютно неможливо. Реальність вчорашнього дня сьогодні - ніщо. А між тим, вже за півроку ситуація може кардинально змінитися. Але, попри це, працювати ми будемо, і партнерів шукати також не перестанемо.

Наша мета проста - зробити місто Рівне брендом. Наприклад, як Париж. Коли промовляєш це місто вголос, стає зрозумілим, що саме воно означає. І це в цілому світі. А в Україні запитай, у Чернігові чи Запоріжжі, чи знають вони таке місто Рівне? Лише частина відповість ствердно, однак, при цьому не уявляючи, що воно собою являє. Так само непросто у Рівному дізнатися, що за міста Чернігів чи Запоріжжя.

Тому хотілося б, щоб, як мінімум, в Україні, знали, що таке Рівне, який у нас інвестиційний клімат і на яких умовах ми готові співпрацювати. Це буде однозначним стимулом і для інвестора, тому що слово “бренд” тотожне не лише великому капіталовкладенню, але й чималому прибутку.

Бізнес і влада взаємопов’язані

- Як ви ставитеся до визначення, що бізнес і влада мають працювати відокремлено?

- Абсолютно не погоджуюсь. Бізнес без влади існувати не може, і навпаки. Ці дві сфери не просто перетинаються, вони - взаємопов’язані.

Усі без виключення питання бізнесу вирішуються у владних кабінетах.

- Чи можна передбачити розмір інвестицій, які можуть бути вкладені в місто?

- Коли мова йде про інвестиції, то вказати їх об’єм неможливо. Хочеться, щоб їх вкладали, і не важливо, в який саме напрямок.

Уявімо, що у якоїсь компанії є кошти. Нам байдуже, де саме вони розміщені, бо ж їх використали на певний вид діяльності, який провели саме у Рівному. Наприклад, поставили кіоск. Він стоїть, і це означає, що кошти у місто вкладені - сплачені податки, зарплата будівельникам тощо.

Отож, наша мета така, щоб про Рівне знали, а, отже, розуміли ті перспективи, які може дати співробітництво.

- Тобто, під це вже потрібно проводити конкретні заходи?

- Популяризація нашого міста серед інвесторів є першочерговим завданням. Зараз ми розробляємо фактичні пропозиції, з якими можна буде виходити на інвестиційні бізнес-форуми, торгові площадки, виставки тощо.

Наприклад, на вулиці Костромській депутати Рівнеради виділили три ділянки для будівництва спортивно-розважального комплексу. Тобто, ми готові до діалогу та співпраці в даному напрямку з будь-якими інвесторами.

Буде також розроблятися ряд проектів, на кшталт проекту “Технопарк” Рівненської обласної державної адміністрації, з яким вони їздять по всьому світу.

Зневіру інвесторів можна подолати…

- І що, ніхто не бажає долучитися?

- На жаль, в інвестиційному плані недовіра до України настільки велика, що достукатися інколи нереально. Ми б хотіли відновити довіру майбутніх компаньйонів до нашого міста і сказати, що в Рівному ми зробимо все, аби їм тут було комфортно. Якщо хтось прийде до нас із грішми, умови, які місто надасть для роботи, будуть найкращими.

Важливо розуміти, що будь-який інвестор, який з’являється у місті, бере участь у розвитку його інфраструктури: певні капіталовкладення у благоустрій, додаткові мережі тощо. Адже самого лише міського бюджету на все не вистачає.

- Якщо говорити в цілому: стратегічний розвиток міста, інвестиції, міжнародні відносини - наскільки це розвинено у Рівному?

- Важко оцінити, наскільки наше місто розвинуте, оскільки завжди потрібно з чимось порівнювати - з іншими містами, країнами. Проте, безперечно, є до чого йти.

Розвиток міста залежить від розуміння рівнян

- Наскільки дієвим виявилося створення управління стратегічного розвитку та інвестицій, яке, здається, нещодавно розпочало свою роботу?

- Воно щойно зареєстроване. Оскільки у владні коридори я прийшов з бізнесу, то потрібно було переорієнтуватися і самому для себе зрозуміти ті процеси, які відбуваються у виконавчих структурах державної влади та місцевого самоврядування. У приватному бізнесі все набагато простіше.

- Що Ви маєте на увазі?

- У владній системі більше бюрократії, але вона більш чітка. Можна знайти інформацію, яка була декілька років тому, що досить складно зробити у бізнесі. Попри це, негативними можна назвати самі процедури, які затягують час.

Так само вийшло і з управлінням. Після прийняття рішення про його створення потрібен був певний час, аби воно розпочало нормально функціонувати. Як окрема юридична особа, управління спочатку пройшло процес реєстрації, розробки положення, затвердження депутатами в сесійній залі, реєстрацію в органах влади, у податковій тощо. Вся процедура виявилася досить тривкою.

А ось коли будуть набрані потрібні кадри, управління почне функціонувати повним штатом.

- Наскільки важливим є створення цього управління і напрямок стратегічного розвитку зокрема? Адже раніше ані вашої посади, ані управління не було.

- Його функції виконували інші структурні підрозділи Рівненського міськвиконкому, але кожен - свою. Наприклад, розроблений стратегічний напрям розвитку економіки Рівного, ним займається управління економіки. На останній сесії Рівнеради депутати затвердили генеральну схему теплопостачання нашого міста, яку розробили науковці. Зараз інститут розробляє генеральну схему транспортного руху Рівного. Я веду до того, що є питання, які потрібно консолідувати в одному управлінні, котре хоч і не буде їх курувати, проте створюватиме загальне бачення процесів, що проходять у різних напрямках і галузях. Відповідно, вони будуть сконсолідовані в одному стратегічному плані розвитку Рівного.

Плануємо також спробувати об’єднати думки виконавчих органів влади та громадян, мешканців нашого міста. Визначати разом: куди ми хочемо рухатися і наше бачення цього руху.

- Ви пропонуєте проводити референдум?

- Існують громадські збори, ЗМІ, працює управління, яке буде приймати і розглядати пропозиції.

- А чи не думаєте Ви, що люди вже настільки зневірені, що не захочуть брати у цьому участь?

- Поряд із такою категорією мешканців є досить активні люди. Особливо, молодь, яка хоче брати участь у житті міста. У них є своя думка, яка, зрештою, може стати трампліном до розвитку міста. Я припускаю ймовірність того, що бачення одного студента може змінити наше світосприйняття. Тим більше, що Рівне досить молоде місто, адже половина його мешканців - студенти. Умовно кажучи, якщо ми хочемо побудувати Кембридж (університет - авт.), то навіщо нам атомну станцію зводити?!

Між іншим, я також раніше вважав, що чиновник - це людина, яка з 8.00 до 17.00 відсиджує робочий час у своєму кабінеті. Думав так, доки не зайняв посаду заступника міського голови. І тепер можу однозначно запевнити, що тут, у владних коридорах, також є конкуренція за результат, що цінують за те, як ти працюєш, а не за твої зв’язки.

- Чи не буде ініціативність упиратися в кошти? Рухатися хочемо, але не маємо за що.

- Питання стратегії - це не питання її фінансування. Тобто, ми визначаємося, але не кінцево, оскільки процес - постійно діючий.

- А його реалізація?

- Його реалізація йтиме етапами, адже під конкретний напрям роботи розробляються певні програми.

Під час визначення проектів рекомендації будуть надходити профільним структурам і управлінням, тим людям, які розроблятимуть дану програму. Після цього воно виноситиметься на обговорення і розгляд депутатського корпусу для затвердження.

За такою схемою і живе сьогодні Рівне. Програми, на які були виділені кошти, працюють, однак завжди хочеться осягнути щось нове.

У Рівному буде все найкраще

Скажу щиро і відверто, що міське керівництво намагається розвинути інфраструктуру таким чином, щоб люди могли з гордістю сказати, що вони є мешканцями цього чудового міста.

І, зрештою, погодьтеся, що все, що відбувається в Рівному останнім часом - це лише позитивні зрушення.

Гадаю, що причина цього криється у наступному: кожен крок до “міста мрії” робиться нами не з висоти власної посади, а лише як пересічними рівнянами - мешканцями Рівного.

- А чи не завадить нормальній роботі органів місцевого самоврядування той факт, що деякі керівники управлінь прийшли на цю посаду з бізнесу?

- Вважаю таке рішення міського голови досить мудрим. Я особисто, і мої колеги, зокрема, прийшли на свої посади не задля заробітку, а для роботи та власної реалізації. У нас за плечима величезна виробнича практика, ми знаємо ази бізнесу, і те, що саме заважає йому нормально розвиватися. Крім того, у посадовця, який прийшов з бізнесу, ніколи не буде вузької чиновницької думки.

Якби мені запропонували обійняти, наприклад, посаду керівника управління освіти, я, звісно, відмовився б, оскільки нічого не розумію у цій галузі. Але якщо я тривалий час працював у сфері розвитку та інвестицій, то реально бачу перед собою задачу на майбутнє, як заступника. Тут, у міській раді, немає зайвих та корисливих людей. Нас об’єднує прагнення зробити місто, в якому ми живемо - найкращим.

P.S. 26 травня Андрій Філін відсвяткував свій День народження. Редакція газети “Рівне-Ракурс” щиро вітає заступника голови з цією подією, бажає йому натхнення, здоров’я та сил, щоб реалізувати усе заплановане.

29.05.2009Любов РОМАНЮК


Переглядів: 344

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus
<<- Попередня статтяНаступна стаття - >>

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 938 від 08.11.2019p.
¤ 
Українські школярі – найкрутіші в світі!

Українські школярі – найкрутіші в світі!

Ось і закінчилися чотири неймовірні дні перебування на перших ISF World Cool Games. Дні, які залишили у пам’яті емоції від спортивних змагань та враження від нових знайомств. Україна – ЧЕМПІОН! Учні Рівненського навчально-виховного комплексу «Колегіум» під керівництвом учителя фізичної культури Олега Левенця, вибороли перемогу і прославили нашу державу далеко за її кордонами. Ось імена чемпіонів: Дишкант Олександра, Дмитрук Євгеній, Цегельник Тетяна, Никитюк Станіслав, Дячук Софія, Солодчук Анатолій, Карачун Вікторія, Дзюра Роман....

¤ 
«Верес» обігрує «Діназ» завдяки дублю Шестакова!

«Верес» обігрує «Діназ» завдяки дублю Шестакова!

У дуже непростому поєдинку «Верес» обігрує вишгородський «Діназ» і принаймні на добу очолює турнірну таблицю Групи «А» Другої ліги....

¤ 
10 корисних порад для квіткарів

10 корисних порад для квіткарів

Що робити, якщо ваш улюбленець хворіє, і шкідники здолали? Спокійно, не треба відразу бігти в магазин за хімією! Для пожвавлення квітки є перевірені домашні засоби....

¤ 
Як юнак з Сарненщини зустрів своє кохання на Львівському полігоні

Як юнак з Сарненщини зустрів своє кохання на Львівському полігоні

Чи знаєш Ти, за яким з життєвих поворотів, зустрі­неться Твоє кохання? Можливо у трамваї, посеред вулиці, у черзі у супермаркеті? А можливо це буде морозний зимовий день на полігоні? Коли вона буде йти у бронежилеті, у теплій оливковій формі, у шапці яка натягнута на очі й не розібрати погляду. Ти не побачиш обличчя, але відчуєш, що поруч пройшла твоя людина....

¤ 
Поліцейські розслідують підпал ресторану

Поліцейські розслідують підпал ресторану

Повідомлення, що на вулиці Соборна обласного центру горить ресторан, надійшло до поліції від рятувальників п’ятого листопада о 02:40....

¤ 
У жовтні на водоймах Рівненщини вилучено 101 одиницю заборонених знарядь лову

У жовтні на водоймах Рівненщини вилучено 101 одиницю заборонених знарядь лову

У період з 1 по 31 жовтня 2019 року державними інспекторами Рівненського рибоохоронного патруля проведено 5 рибоохоронних рейдів та викрито 91 правопорушення природоохоронного законодавства. Зокрема, зафіксовано шість порушень – за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства), 59 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства), п’ять – за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП (незаконне придбання чи збут водних біоресурсів) та один – за ч. 1 ст. 85 – 1 КУпАП (продаж заборонених знарядь лову). Також складено 20 актів виявлення та вилучення безхазяйного майна....

Найпопулярніші 15 статей:

1. Розшифровка аналізу крові: [841] (22405)
2. Як правильно приймати вітаміни? [749] (7955)
3. Моє місто - найкраще [427] (7636)
4. Як позбутися шпори на п’яті [850] (6463)
5. Авокадо - це фрукт чи овоч? [318] (6388)
6. Секс із мусульманином [271] (6330)
7. Кращі засоби для потенції чоловіків - ТОП-10 [891] (5971)
8. Первентин - легальний наркотик нового покоління [345] (5716)
9. ЧИ ВАРТО РОБИТИ ПОКУПКИ ДО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ? [519] (5675)
10. Секрети ігрових автоматів: як грати і вигравати? [755] (5616)
11. Догляньте мене до смерті [278] (5553)
12. Якщо у сні приснився вуж [219] (4030)
13. Біснуватих везуть у Рогачів [256] (3890)
14. Коли розпочинати садити городину [599] (3539)
15. Розклад руху автобусів [253] (3431)

ТОП-15 свіжого номера:

1. Україна гуманна (226)
2. «Онкологія Рівненщини»: у Рівному проходить масштабна наукова конференція (222)
3. У Березному триває будівництво дитячого садка (212)
4. Реабілітовані просять збільшити їм допомогу (198)
5. Знайшли порозуміння та окреслили перспективи співпраці (196)
6. На Рівненщині 18 прогульників повернули до школи (195)
7. Рівненська обласна рада визнана найпрозорішою серед органів місцевого самоврядування (193)
8. На Рівненщині запрацював 23 інклюзивно-ресурсний центр (193)
9. Міську раду Рівного відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні (186)
10. Влетів у припарковане патрульне авто (183)
11. Школи, лікарні та ЦНАПи Рівненщини нанесуть на карту мережі публічних послуг (183)
12. У Костополі не розминулися двоє водіїв (181)
13. У Рівному здійснюються заходи щодо виявлення місць незаконної торгівлі спиртними напоями (178)
14. В Дубно може з’явитися зупинка швидкісного потяга «Інтерсіті+» (178)
15. На Рівненщині презентували унікальне обладнання для сортування відходів (174)
 Партнери 
 
Рекламная газета "Об`ява" Перший інформаційний канал Украина онлайн
Google+
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | Експорт | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Разсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2018 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(0362) 62-31-31, (098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(0362) 62-31-31, (098)0565477

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Об'ява
Pika.rv.ua
IРА Ракурс