Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №407 від 30.07.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Консультація

Свині заражають тих,хто їх їсть

Свині заражають тих,хто їх їсть

Ракурс Здоров’я дотепер не розповідав про нову хворобу - свинячий грип (H1N1), щоб передчасно не поширювати панічних настроїв серед своїх читачів. Проте ситуація із захворюваністю людей на свинячий грип у світі на середину літа залишається напруженою, а в Росії офіційно грипують уже дванадцятеро людей. Тому сьогодні ми порушимо свою мовчанку. Утім, в Україні зареєстровано один лабораторно підтверджений випадок захворювання на грип A (H1N1) - Каліфорнія. Дякувати Богу, постраждалий не з наших країв.

- На жаль, реальні масштаби поширення хвороби серед людей невідомі, - розповідає головний лікар Рівненського обласного центру здоров’я Микола ЮЗВЕНКО (на фото). - Вірус грипу свиней А (Н1N1), або як називає його Європейська Комісія “новел” (новий) грип (деякі країни називають вірус мексиканським або каліфорнійським), що вразив людей - це новий вірус грипу А, що не виявлявся донині. Вивчення описаних раніше випадків грипу серед свиней дає підставу вважати, що вірус грипу А (Н1N1), який передається від людини до людини, може бути внесений до таких, що виникли вперше.

Бідолашні свині хворіють, як і люди...

Виявляється, свинячий грип є гострим респіраторним захворюванням свиней, викликаний одним або кількома вірусами свинячого грипу А. Як правило, для нього характерні висока захворюваність та низька смертність (1-4 відсотки). Вірус розповсюджується серед свиней повітряно-крапельним шляхом, при прямому та непрямому контакті зі свинями-носіями без проявів симптомів захворювання. Спалахи вірусу спостерігаються серед свиней протягом усього року, а в зонах з помірним кліматом - найчастіше восени та взимку. У багатьох країнах проводиться регулярна вакцинація свиней від свинячого грипу. Разом із вірусами свинячого грипу свині можуть бути також інфіковані вірусами пташиного гриппу та вірусами сезонного грипу людей. Іноді свині можуть бути інфіковані більш ніж одним вірусом одночасно, що дозволяє генам даних вірусів зміщуватись. Це може призводити до появи вірусу грипу, який містить гени з різних джерел, - так званого “химерного” вірусу. Хоча віруси свинячого грипу зазвичай є видоспецифічними та інфікують лише свиней, іноді вони долають міжвидовий бар’єр і викликають хвороби серед людей.

“Час від часу надходили повідомлення про спалахи та окремі випадки інфікування людей свинячим грипом. Його клінічні симптоми схожі з симптомами сезонного грипу, але зафіксована клінічна картина варіюється у широких межах - від безсимптомної інфекції до важкої пневмонії з летальними наслідками, - зазначає Микола Юзвенко. - Позаяк типова клінічна картина інфекції свинячого грипу серед людей схожа з сезонним грипом та іншими гострими інфекціями верхніх дихальних шляхів, більшість випадків захворювання виявляються випадково, завдяки епіднагляду за сезонним грипом. Легкі й безсимптомні випадки захворювання можуть залишатися не виявленими; тому реальні масштаби поширення цієї хвороби серед людей невідомі. Люди переважно інфікуються свинячим грипом від інфікованих свиней, проте подекуди люди не мали попередніх контактів зі свинями або навколишнім середовищем, де знаходилися свині. Інколи відбувалася передача інфекції від людини до людини, але вона була обмежена людьми і групами людей, що мали близькі контакти з хворими людьми.

На щастя, даних про передачу свинячого грипу людям під час вживання обробленої і приготовленої свинини або інших продуктів з неї, немає. Понад те, вірус свинячого грипу гине під час приготування при температурі 700 С, відповідно до загальних порад приготування свинини й інших видів м’яса.

Заражаються ж люди через тривалий, тісний контакт з інфікованими свиньми. Тому важливо дотримуватися особистої гігієни, особливо це важливо під час забиття і відразу після забиття тварин, щоб запобігти контакту зі збудниками хвороби. Білування туші не повинне застосовуватися до хворих тварин чи тварин, які здохли від хвороби. Ймовірно, у більшості людей, особливо у тих, хто не має регулярних контактів зі свиньми, немає імунітету до вірусів свинячого грипу, який може запобігти вірусній інфекції. У разі встановлення ефективної передачі свинячого вірусу від людини людині може виникнути пандемія грипу. На жаль, вакцини для захисту людей від свинячого грипу допоки нема. Питаєте, чому? Та тому, що віруси грипу змінюються дуже швидко і підбір вакцини від циркулюючого грипу є важливим для забезпечення адекватного імунітету щеплених людей. Нинішня вакцина від сезонного грипу, вироблена згідно з рекомендаціями ВООЗ, не містить вірусу свинячого грипу. Відтак найголовніша порада така: тримайтеся осторонь хворих свиней і відкладіть закордонні поїздки!

Прості рекомендації мандрівникам

Далі пан Юзвенко дає поради тим, у кого мандрівка за межі України неминуча: “Не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд із людьми з ознаками респіраторної інфекції - нежитем, кашлем, почервонілими очима. Коли ж ви кашляєте або чхаєте, прикривайте носа та рота хустинкою, яку після використання викиньте у смітник. Необхідно часто мити руки з милом, особливо після кашлю або чхання. Також ефективним є протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт. Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими “воротами” проникнення збудника. Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості повітря у приміщеннях є одним із важливих способів профілактики грипу. Максимальна інактивація вірусу грипу відбувається при вологості повітря більше 50 відсотків. Інкубаційний період триває один - сім днів. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо у вас з’явилися такі симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 380 С (інколи захворювання має перебіг без підвищення температури тіла); біль у горлі, головний біль; фарингіт; кашель; утруднене дихання; біль у м’язах. Інколи може бути блювота, діарея.

Якщо вдома є хворий

Намагайтеся забезпечити хворій людині окрему кімнату. Якщо це неможливо, тримайте хворого на відстані як мінімум 1 метр від інших. Обслуговуючи хворого, прикривайте рот та ніс маскою, періодично її оновлюючи. Ретельно мийте руки з милом після кожного контакту з хворим. Намагайтеся посилити циркуляцію свіжого повітря в місцях, де перебуває хворий. Відчиняйте вікна та двері для посилення циркуляції повітря.

30.07.2009Ольга ЯРОШ


Переглядів: 864

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21066)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17208)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14464)
• Допомога під час карантину [967] (14379)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14222)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14032)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13907)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13877)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13859)
• Живи до ста! [965] (13849)
• Бюджет і ми… [965] (13784)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13774)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13655)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13566)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13564)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13503)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13115)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13097)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (746)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (84)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (78)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (77)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (76)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (75)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (75)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (73)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (73)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (73)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (72)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (72)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (72)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (68)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (66)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"