Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №431 від 14.01.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Relax

Малахітова скринька для душі

Малахітова скринька для душі

Як відпочити після сезону свят?

Ось і дочекалися ми зимових свят. Відгуляли Новий Рік, в теплому родинному колі зустріли Різдво. Скільки слів за цей час сказано, скільки побажань. А кулінарні шедеври дружин та мам, здається, цього року були особливими. Усі без винятку страви були якнайсмачніші. Вже і родичів встигли відвідати, і друзі приходили, вітали. І на центральну ялинку встигли сходити, і дітей на новорічні ранки до театрів зводили (он сидять в кутку, іграшками бавляться). Телевізор, бідолаха, вже втомився за ці дні працювати. Ми його, нашого трудівника, серветкою накриємо - хай відпочине.

А самі вирушимо до вітальні чи спальні. Одним словом, у кожного в квартирі чи домівці знайдеться такий невеличкий куточок, де зберігаються фотоальбоми, вирізки з газет, зошити. І ще купа інших папірців, які чоловіки із гордістю називають просто - сміття. Але якщо для них, таких бездушних і практичних, це тільки якийсь безлад на робочому місці, то для нас, жінок, це цілий світ. Світ вражень, хвилювань та різноманітних емоцій.

Світлини, як сторінки життя

У моєї тітки для таких речей є справжня малахітова скринька. А, можливо, й не малахітова, я не знаю напевне. Ми її так називаємо за її чудовий колір та гладеньку поверхню. Але не це головне. Головне всередині. Насамперед, фотоальбоми. Але не такі як нині: розцяцьковані зовні і кишенька для кожної фотокартки під плівкою. Це альбоми усі на одне лице, якісь сірі та одноманітні. Інша справа - альбоми колишні. Із цупкого картону, із обов’язково вибитим малюнком на лицьовому боці. На тітчиному альбомі - це квіти, звісно червоні троянди; на армійському альбомі дядька - це зірки на ордени; на їхньому весільному альбомі - на рожевому фоні білі обручки. Гарно.

Тоді ще не було такого вибору альбомів, як нині. Тому велика частина фотокарток стоїть окремо, перев’язана синіми стрічками. Їх тітка діставати не хоче - ми вже їх переглядали тисячі разів. Єдине, на чому наголошує, - усі світлини слід підписувати. А ще краще - додавати невеликий коментар. Через багато років якісь події зовсім стираються з пам’яті, а тому дуже часто можна і не згадати, де подія на фото відбувалася, а, головне, коли.

Не можу не погодитися з тіткою, але навряд чи її порада буде доцільною в наш час, адже “Зеніти” і різноманітні “мильниці” вже давно у забутті. А фотокартки із цифрових фотоапаратів благополучно забуваються, як тільки потрапляють в домашній ПК. І писати нічого не потрібно - комп’ютер збереже і дату зйомки, і час, а ще й видалить якісь дефекти, якщо потрібно.

Тож чудовим виходом в даній ситуації я знайшла ось який. Світлини, зроблені цифровим фотоапаратом, я обробляю у спеціальній програмі. Де, залежно від потреби, додаю чи то якийсь стильний аксесуар, чи ті ж самі квіти, чи іграшки, якщо для дитини, а потім заношу у майстерню, де фото збільшують, наприклад, до формату А-4. Виходить дуже симпатично. А якщо зробити кілька таких світлин, то винуватець свята просто змушений буде розмістити таку галерею у себе вдома на стіні. Повірте, подарунок на все життя! Це як писані картини у старовинних замках. Як сторінки життя!

Пишіть щоденники, панове!

Далі у тітки в скрині знаходжу кілька старих списаних зошитів. Вона їх не дає нікому читати, і всі знають про це, а тому не чіпають. Чекаючи моменту, коли тітка сама захоче щось звідти процитувати. Від цікавості просто очі горять і руки самі тягнуться до старих листків, але не можна, то ж особисте, майже інтимне. Бували вечори, коли тітка читала звідти. Про роки юності, про молоді роки. Ба, навіть перше кохання описане. Але як? Тільки в натяках, поверхнево. “Побачила Його”. “Він привітався”. “Завтра проводи Його до армії, а в мене іспит”. Зі слів тітки стає зрозуміло, що щоденники в ту пору допомогли їй зрозуміти саму себе, проаналізувати події, зробити якісь висновки. А зараз тітка, читаючи їх, повертається у ті далекі часи юності і молодих років. Таким чином, і нам щось цікаве й повчальне може розповісти, і просто відпочиває.

Зі свого досвіду скажу, що вести щоденник таки дійсно корисно. Але хто який веде: хто просто важливі дати записує - коли що відбулося і кілька коментарів до них. А хто - мало того, що щось суттєве занотовує, а ще й на сторінках записника намагається розібратися у собі. Іншими словами, робить ревізію своєї душі. Я ж притримуюся золотої середини. Щось важливе, плюс невеличкий аналіз для себе. І корисно, і приємно!

Знаю, що дуже велика кількість людей, ну, мабуть, 8 із 10, не люблять всілякої такої писанини. Ані листівку тобі підписати, ані листа написати, а щоденник вести, то для них взагалі - смерть. Вони востаннє ручку тримали на випускних екзаменах у школі, а найбільше, що вони можуть прочитати - чек із супермаркету. Ну, є такі люди. А от отримувати листи люблять усі абсолютно!

Про листівки, білети, записки та інше

Із появою Інтернету сам по собі епістолярний жанр втратив свою актуальність. Але, як і колись, і листи пишуть, і листівки вітальні підписують. Знову ж таки розмаїття сучасної друкованої продукції вражає. І все таки колишні вітальні листівки, на мою думку, і щиріші, і якісь душевніші. У моєї бабусі є ціла коробка таких: мімози на 8-е Березня, зайці і білки на Новий рік, зірки і прапорці на ленінські свята. Хтось назве мене сучасним своєрідним Плюшкіним, але нехай. Кожен у своєму житті щось збирав: хто марки, хто банки з-під пива, хто фантики з жувальних гумок. Подружка збирала, і нині збирає кишенькові календарики. Просто шалена колекція - всю історію України, починаючи із 70-х років, можна вивчати!

Що ще у тітки було у скриньці? Білети на концерти і в кінотеатри. Серед них справжнім раритетом були білети до вже неіснуючого кінотеатру “Партизан”. Зі слів тітки, зі знищенням цього закладу культури пішла у небуття ціла епоха молоді 60-х. Тоді це був центр культури і відпочинку!..

P.S. У мене ж поки такої скриньки немає. Але мішечок із лавандою, привезений із чергового відрядження з Карпат і записку, де чоловік вітає мене із народженням первістка, я зберігаю. Може, варто купити і саму скриньку?..

14.01.2010Олена СОНЯХ


Переглядів: 967

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21071)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17214)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14468)
• Допомога під час карантину [967] (14383)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14226)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14035)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13910)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13882)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13862)
• Живи до ста! [965] (13855)
• Бюджет і ми… [965] (13789)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13783)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13658)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13570)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13566)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13508)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13119)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13104)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (894)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (91)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (83)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (83)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (82)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (81)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (80)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (80)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (79)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (79)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (78)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (78)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (77)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (73)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (73)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"