Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №521 від 06.10.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс подій

Олег ЄНТЦ: “Труднощі можуть лише загартовувати прагнення”

Олег ЄНТЦ: “Труднощі можуть лише загартовувати прагнення”

ЗАТ “Рівненський ливарний завод” на порозі відродження

У 2009 році під час брифінгу в Секретаріаті Президента України тодішній губернатор Рівненщини Віктор Матчук заявив про фактичну втрату одного з найбільших підприємств регіону і країни - Рівненського ливарного заводу. Простій пояснював складними умовами, в яких опинилося це та аналогічні підприємства машинобудівної галузі, наголошував на необхідності проведення загальнодержавних реформ. Тим часом на рівненському заводі скорочували людей, зменшували обсяги виробництва і… мало розраховували на підтримку держави. Будь-які раціональні ідеї виходу із кризи, в якій опинився Рівненський промисловий гігант, зводилися до єдиного висновку - потрібно кардинально змінювати систему управління, готувати молодих управлінців, які б могли чітко орієнтуватися у круговерті раптових державних змін та реформ, щоб потім грамотно формувати політику розвитку та діяльності заводу.

Як виявилося пізніше, це рішення було дійсно правильним. Між тим, ані партнери, ані конкуренти, ані прості працівники, навіть не здогадувалися, яка колосальна робота із відновлення заводу ведеться за дверима адміністрації. Зараз же вони бачать результат.

Сьогодні можна впевнено сказати: Рівненський ливарний завод - працює і розвивається, а отже працівники отримують зарплату, бюджет області - надходження, а Україна - відновлену і оновлену стратегічну ланку промисловості.

- Рівненський ливарний завод на порозі великих змін, - впевнений голова наглядової ради заводу Олег ЄНТЦ. - Ми проаналізували прорахунки та помилки минулих років, адже це безцінний досвід під час стратегічного планування, і розробили чіткий план розвитку підприємства. Не все вдасться зробити відразу - на це потрібен час. Але ми не оглядатимемося назад, а впевненими кроками рухатимемося вперед. Пріоритет номер один - наші працівники. А відтак, вже сьогодні їм підвищують заробітну плату, покращують умови праці. У скрутні для заводу часи чомусь на задній план відійшла така потрібна і важлива для робітників організація, як профспілка заводу. Між тим, саме вона мала б об’єднати людей під час кризи, зорієнтувати їх в обставинах, в яких опинилося підприємство, і зрештою вимагати в адміністрації негайних реформ. Чому цього не робили, я й досі не розумію, та вже й не хочу розбиратися, адже це все в минулому. Головне те, що попереду: розвиток, модернізація, нарощення виробництва, діапазону ринків збуту тощо.

Профільним, як і на початку створення заводу - у 1999 році, залишатиметься основний напрямок діяльності - випуск чавунного литва широкої номенклатури.

Не зайвим буде вкотре звернутися до організацій, що працюють на теренах нашої, і не лише, областей і наголосити, що Рівненський ливарний завод і досі приймає для власних потреб металобрухт, адже залишається не тільки одним з найбільших підприємств Рівненського регіону, але й провідним виробником продукції ливарного виробництва для машинобудування в Україні та за її межами.

Замовник важливіше надприбутку

Не новина, що діяльність будь-якого підприємства спрямована на отримання прибутку. Але, як завод, що забезпечує якісними комплектуючими машинобудівні підприємства України та близького зарубіжжя, ми намагаємося поєднати власні економічні інтереси з фінансовими ресурсами замовників, відтак прагнемо повністю задовольнити потреби народного господарства та населення в промисловій продукції, товарах народного споживання, роботах та послугах.

Сьогодні ЗАТ “РЛЗ” - сучасне чавунно-ливарне виробництво потужністю 12 000 т придатного литва на рік. Завод виробляє відливки широкої номенклатури із сірого чавуну марки СЧ 10 - СЧ 30, спеціального легірованого (СПЧ) та надміцного чавуну марки ВЧ 400 - ВЧ 600, стержневі,

б/стержневі відливки, масою 0,1 - 300 кг, групою складності 1-6, які необхідні для виготовлення запасних частин на автомобілі та сільськогосподарську техніку. Всього до 400 найменувань відливок.

Чавунні відливки виготовляються як серійно, так і під замовлення. Адже підприємства, з якими налагоджені тісні контакти, зосереджені не лише у країнах СНД - Україні, Росії, Білорусі, але й у Бельгії, Голландії, Франції тощо.

Якщо мова йде про замовлення продукції, то спершу на базі заводу здійснюється проектування. Згодом виготовляється модельне оснащення та дослідна партія. Якщо все проходить вдало - спроектовані відливки можна випускати серійно для решти клієнтів.

За бажанням замовника проводиться також термообробка литва. Вiдливки виробляються на сучасних автоматичних формувальних лiнiях, плавка чавуну - iз застосуванням “дублекс-процесу” (електропiч-мiксер) та iндукцiйної печi. Використовується гама сучасних стрижневих автоматiв. Очистка поверхнi вiдливок проводиться дробом рiвного дiаметру, що гарантує високу якiсть поверхнi. За бажанням замовника здiйснюється ґрунтовка та фарбування вiдливок. При цьому виробничi потужностi дозволяють виробляти майже 1200 т одиниць виробів на мiсяць.

Поза сумнівом, з дня першого запуску, серцем і душею заводу був ливарний цех. Він має чотири основні відділення:

• стержневе;

• формувальне;

• плавильне;

• термообрубне.

У стержневому відділенні на установці гарячого плакування піску виготовляється суміш для стержнів і самі стержні. У формувальному відділенні - формовочна суміш. У плавильному відділенні у двох печах, а також за необхідності у вагранці, виплавляється чавун. Метал з печей переливається у міксери, де доводиться до необхідної температури і хімічного складу з подальшим розливом однотонними ковшами у форми. Шихта для виплавки чавуну в електропечах складається з чавуну ливарного, передільного, лому сталевого та чавунного, звороту власного виробництва, феромарганцю, феросиліцію, ферохрому, бою скла, вапняку та коксу.

У термообрубному відділенні чавунні відливки очищають від залишки стержнів, зачищають до заданих розмірів, за необхідності відливки проходять термообробку, а також фарбуються. Таким чином готова продукція поступає на склад і відвантажується замовникам.

Сьогодні до кожного клієнта існує індивідуальний підхід та гнучка система знижок. Незважаючи на те, що основною умовою договору про співпрацю є попередня оплата за замовлену продукцію, постійні клієнти мають можливість сплатити за відвантажений товар у день відвантаження, а також протягом 3-ох банківських днів з моменту відвантаження. А це на руку, насамперед, конвеєрним заводам України.

Кадри вирішують все

- Зміна системи управління заводу тягне за собою певні кадрові ротації. І це відбувається не через особисту неприязнь адміністрації до працівника, а залежить від того, чи відповідає він займаній посаді. Самі по собі

кадрові зміни, за великим рахунком, спрямовуються не для того, аби когось звільнити, а для того, аби покращити роботу заводу в цілому.

Сьогодні на заводі працює без перебільшення чудова команда: генеральний директор Анатолій Віталійович Кравцов, його перший заступник В’ячеслав Грінченко, головний інженер - Микола Гук, головний енергетик - Анатолій Бебко, начальник виробництва - Володимир Коваль тощо. Це справжні професіонали, на яких тримається завод. Але якщо ми говоримо про виробництво, то сьогодні нам катастрофічно не вистачає молодих спеціалістів різних профілів, яким можна було б передавати досвід, навчати справі, від результату якої, без перебільшення, залежить економіка Рівненщини та України.

Якщо ж ми стоїмо на порозі впровадження інформаційних технологій, визначення інноваційної перспективи чи певних диверсифікацій діяльності, людина, яка працюватиме чи працює у цьому мозковому центрі, має не лише розуміти значення цих фраз, але й знати, як їх запроваджувати.

Наведу простий приклад. У свій час, коли завод опинився на роздоріжжі, і визначав для себе єдиний правильний курс, саме переорієнтація цінової політики для клієнта змогла покращити фінансовий стан підприємства. Тобто, гнучкий підхід до ціноутворення та висока якість продукції створили позитивний імідж підприємству, а відтак і отриманий прибуток. А між тим, ситуація могла розгортатися по-іншому: замовлень немає, бо всім клієнтам дорого. І підприємство стоїть. Тобто я хочу ще раз наголосити, що робота виробничників важлива, потрібна, і вони є, ніби руками нашого заводу, але без голови, тобто вмілого керівництва, ці руки лише заважатимуть одна одній.

Підсумовуючи сказане, наголошую: Рівненський ливарний завод став на ноги. Наразі уся наша діяльність спрямована на нарощення обсягів виробництва продукції, модернізацію обладнання та формування єдиної цілісної команди. І чим краще та впевненіше ми працюватимемо, то швидше забезпечимо свою конкурентоспроможність на світовому ринку та збережемо існуючий виробничий потенціал.

ЗАТ “Рівненський ливарний завод”

Адреса: 35331, Рівненська область,

Рівненський район, с.Городок, вул.Привокзальна,2.

Тел.: (03622) 55220, (03622) 53180, (0362) 611602

06.10.2011


Переглядів: 1005

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21063)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17206)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14462)
• Допомога під час карантину [967] (14376)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14220)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14030)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13905)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13875)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13856)
• Живи до ста! [965] (13847)
• Бюджет і ми… [965] (13782)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13771)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13653)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13564)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13562)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13501)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13111)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13095)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (726)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (80)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (76)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (75)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (73)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (73)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (73)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (71)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (71)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (71)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (70)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (68)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (68)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (65)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (64)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"