Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №788 від 08.12.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

10 прянощів, які покращать ваше здоров’я

10 прянощів, які покращать ваше здоров’я

Прянощі – це частини різноманітних рослин (листя, цвіт, корені, насіння), які додають до страв, аби вони мали особливий смак та аромат. Зазвичай їх сушать, подрібнюють, маринують, солять або ж смажать. І, як і будь-який продукт, вони мають термін придатності. Зазвичай це рік або два. Може бути й довше, якщо вони не перемелені чи не підлягають будь-якій обробці.

Наприклад, ціла паличка кориці зберігатиме свій аромат значно довше, ніж мелена. Те ж стосується насіння кмину, мускатного горіха. Тож найкраще купувати їх цілими, а потім при потребі змолоти.

Якщо правильно і раціонально використовувати ці натуральні добавки, то можна не тільки смачно поїсти, але і покращити здоров’я.

1. Лавровий лист

Лавровий лист – це узагальнююча назва листя лавра благородного. Спеція має терпкий аромат з яскраво вираженою гіркотою і гостротою.

Лікувальні властивості. Покращує травні процеси, роботу серця, підвищує апетит, використовується при загостренні артриту, шкірних хвороб. Має сечогінну і дезинфікуючу дію. Інгаляції з лавровою ефірною олією рекомендуються при інфекціях дихальних шляхів. Також лаврова олія – визнаний засіб від гаймориту.

Особливості. При приготуванні перших страв додавайте приправу за 5-10 хвилин до закінчення варіння. Після завершення приготування лавровий лист потрібно вийняти. Перетримувати лист не можна, інакше смак страви зіпсується. При консервації томатів, кабачків, огірків лавровий лист додається, коли овочі заливаються маринадом.

Заборонено приймати цю спецію під час вагітності. При тривалому зберіганні втрачає аромат і стає гірким.

2. Кориця

Палички кориці – це висушена кора вічнозеленого дерева Коричник цейлонський сімейства Лаврових.

Лікувальні властивості. Хочете схуднути – приправте їжу корицею, радять дієтологи. Ця спеція також вважається найкращий другом діабетиків, оскільки вона ефективно регулює рівень глюкози в крові і знижує високий артеріальний тиск. Кориця допомагає контролювати пристрасть до солодкого. Крім того, ця пахуча спеція замінить шкідливі цукрові калорії в чаї або каві.

Ця спеція багата залізом, кальцієм, марганцем. У ній містяться речовини, які працюють як антиоксидант, захищаючи клітини від пошкоджень, що викликані шкідливим навколишнім середовищем і неправильним харчуванням. Кориця сприяє поліпшенню кровообігу, а її аромат допомагає роботі мозку. Також кориця має властивість послаблювати різні види болю – зубний, м’язовий і т. д. Її активно використовують у косметології.

Особливості. Корицю не можна приймати при відкритих і закритих кровотечах. Дія кориці прискорює цей процес. Також не радять її гіпертонікам, жінкам на ранніх стадіях вагітності та тим, у кого хвора печінка.

3. Червоний пекучий перець (чилі)

В залежності від виду, стручки перцю можуть мати яскраво-червоний, оранжевий, жовтий, фіолетовий або чорний кольори. Розмір їх теж різний, однак найбільш пекучими та «злими» вважаються саме маленькі перчинки.

Лікувальні властивості. У стручках перцю міститься величезна кількість капсаїцину (алкалоїду) – саме він відповідає за «вогненний» смак цієї спеції і завдяки ньому чилі використовують для зменшення больових синдромів. В одній перчинці знаходиться вдвічі більше вітаміну C, ніж у великому лимоні. Чилі – природне джерело вітамінів групи B і А. Перець позитивно впливає на серцево-судинну систему, допомагає знизити кров’яний тиск і запобігає розвитку тромбів.

Чілі перешкоджає мутації клітин, тому може використовуватися як додатковий засіб при боротьбі з пухлинами. Ця спеція здатна позбавити людину і від мігрені, причому всього за 2 місяці! Капсаїцин – потужний спалювач жирів і безпосередньо впливає на швидкість обміну речовин. Гострий перець – у народі використовують як ліки для підвищення потенції. Чилі добре зарекомендував себе і як засіб для лікування епілепсії, бронхіальної астми, алергії. Настоянка перцю зміцнює волосяні цибулини, допомагаючи впоратися з випаданням волосся і прискорюючи їх зростання.

Особливості. Сушений чилі необхідно замочувати у гарячій воді за півгодини до використання. Найбільш пекуча частина перцю – це внутрішні пластини і насіння. Їх зазвичай не використовують. Якщо ж ці складові потрапили в шлунок, не рекомендується пити воду, може допомогти йогурт або сир – саме вони поборють пекучість чилі.

5. Імбир

Корінь імбиру володіє гострим, інтенсивним і злегка цитрусовим ароматом.

Лікувальні властивості. Імбир використовують як знеболювальний, протизапальний, протиспазматичний і ранозагоювальний засіб. Імбирний чай допомагає позбутися застуди і захищає від виразки шлунка. За допомогою цієї спеції можна позбутися мігрені, менструальних болів і болів в м’язах, зміцнити імунітет. Допомагає при нудоті будь-якого походження.

Особливості. Якщо додати імбир на початку приготування страви, смак і аромат будуть набагато сильніші.

6. Шафран

Це найдорожча спеція у світі. Її отримують з висушених тичинок квіток крокусу.

Лікувальні властивості: Шафран сприяє виробленню серотоніну – гормону радості, тому має психотропну дію, що позбавляє болю і депресії. Покращує травлення, очищає лімфу, нирки і печінку, знімає судоми, видаляє застої крові в судинах, покращує колір обличчя і підвищує потенцію. Шафран дуже корисний для очей. Він здатний в буквальному сенсі повертати очам молодість, а тому, надзвичайно корисний для людей похилого віку з ослабленим зором. Відвар із додаванням цієї спеції добре впливає і на клітини головного мозку, чудово поліпшує пам’ять.

Особливості. Шафран – сильнотонізуючий засіб, надмірна його доза може призвести до гіперзбуждення і нервової напруги. Ця спеція не виносить близького сусідства з іншими пряними травами. У букеті приправ він негайно втратить весь свій вишуканий аромат.

7. Базилік

Дивовижна рослина з сімейства м’ятних трав із зеленим, фіолетовим і пурпуровим листям, що має приємний терпкий аромат з відтінками лимона і кориці.

Лікувальні властивості. Базилік незамінний у зміцненні імунітету, а також при лікуванні проблем травного тракту. Базилік – це джерело вітамінів В і С, каротину та ефірних олій. Ця трава бореться з різними інфекціями і допомагає заспокоїти біль. Його можна назвати антибактеріальним, сечогінним і дезинфікуючим засобом, який хоч і має насичений смак і запах, але, тим не менш, заспокоює шлунок після їжі. Базилік знищує бактерії, що викликають карієс, зубний камінь, зубний наліт, неприємний запах із рота. Він володіє терпкими властивостями – тому ясна стають міцнішими, і це запобігає випаданню зубів.

Особливості. Сполуки ртуті, які є в цій рослині, створюють обмеження на вживання цієї прянощі пацієнтам з цукровим діабетом, гіпертонією, тромбофлебітом, тромбозом. Майбутнім мамам, а також хворим , що страждають на епілепсію, стенокардію, ішемічну хворобу серця краще зовсім відмовитися від вживання базиліку.

8. Кмин

Кмин – насіння дворічної ефірно-олійної трав’янистої рослини.

Лікувальні властивості. Насамперед кмин корисний, тому що містить велику кількість вітаміну Е, який має яскраво виражені антиоксидантні властивості. Перешкоджає пошкодженню клітин. Дуже добре кмин допомагає при метеоризмі, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при спазмах і порушеннях роботи кишечника. Знімає кольки. Покращує кровообіг.

Відвари з кмину знімають головний та вушний біль, мають сечогінний ефект, підвищують лактацію у матусь, що годують груддю. Кмин знімає неприємні відчуття у жіночих циклах. Має протизапальну й антисептичну дію. Допомагає перетравлювати їжу. Тому його так широко застосовують у випічці та маринадах. Кмин підвищує чоловічу та захищає шкіру від передчасного старіння.

Особливості. Вважається, що найкращим та найкориснішим є чорний кмин (у народі цю спецію називають “чорнушкою”), його цілющі властивості відкрили ще 8 тисяч років тому.

9. Гвоздика

До квітки революції дана спеція не має жодного стосунку. Це сухі квітки гвоздичного дерева, що мають теплий і солодкий аромат.

Лікувальні властивості. Гвоздична олія – найсильніший антисептик. У період епідемій ГРВІ її рекомендують використовувати для аромотерапії. Гвоздика має анестезуючу дію при зубному болю, полегшує дихання при захворюванні дихальних шляхів.

Особливості. Не переносить тривалої теплової обробки. Кип’ятіння позбавляє гвоздику аромату, а страва набуває гіркуватого смаку.

10. Мускатний горіх

Мускатний горіх – це плід тропічного мускатника запашного, прекрасного вічнозеленого дерева, яке може плодоносити до 50 років. Аромат мускатного горіха пряний і чуттєвий — це один із найсексуальніших ароматів.

Лікувальні властивості. Протягом багатьох століть мускатний горіх застосовувався для лікування нирок і шлунка. Рекомендується при варикозному розширенні вен: полегшує болі , покращує кровообіг. Мускатний горіх застосовується при безсонні завдяки антидепресивній та заспокійливій дії.

Він має антиоксидантну дію і є засобом профілактики онкологічних і аутоімунних захворювань; збільшує здатність до навчання і ефективно покращує пам’ять. Споконвіку мускатний горіх застосовувався як афродізіак. Його додають у засоби для лікування імпотенції. Мускатний горіх використовують у дієтах. Він стимулює вироблення інсуліну, так як в кров рівномірно надходять рослинні кислоти.

Особливості. При високих дозах (понад 1 кг на 10 кг ваги) мускатний горіх може викликати галюцинації, ейфорію, тахікардію, порушення координації рухів, непритомність, головний біль, пітливість, підвищення температури.

Мускатний горіх – незамінний компонент при приготуванні домашніх алкогольних напоїв

Отже, використання спецій більш ніж корисне і навіть необхідне. Але потрібно пам’ятати, що «передозування» прянощами може зробити страву неїстівною. Тому під час експериментів на кухні слід дотримуватися рецептів та мати відчуття міри.

08.12.2016


Переглядів: 900

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21071)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17214)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14468)
• Допомога під час карантину [967] (14383)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14226)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14035)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13910)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13882)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13862)
• Живи до ста! [965] (13855)
• Бюджет і ми… [965] (13789)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13783)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13658)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13570)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13566)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13508)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13119)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13104)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (894)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (91)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (83)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (83)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (82)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (81)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (80)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (80)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (79)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (79)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (78)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (78)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (77)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (73)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (73)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"