Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №911 від 02.05.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс добрих порад

З чого краще вирощувати цибулю: з насіння чи сівка

З чого краще вирощувати цибулю: з насіння чи сівка

Якщо ми вирощуємо цибулю тільки на зелень, щоб вживати її під час дачного відпочинку, питання вибору не виникає. Звичайно, із сівка або з товарних цибулин, що залишилися після зимового зберігання.

Зараз існують спеціальні сорти ріпчастої цибулі для вирощування зелені з насіння, але високоякісну продукцію можна отримати тільки в середині літа за умови раннього посіву. Прискорити збір зелені, виростивши рослини з насіння через розсаду, досить клопітно.

Якщо ж ми вирощуємо цибулю не тільки на перо, але й на ріпку для зимового споживання, то кожний зі способів має свої переваги.

Вирощуємо цибулю-ріпку з сівка

Цибулю-сівок при весняній посадці висаджують наприкінці квітня або в травні. Більш рання посадка може викликати стрілкування рослин. Глибина посадки 3-4 см, відстань між цибулинами 7-10 см. Сорти, що утворюють великі цибулини (Штутгартер Ризен, Штурон, Стурон, Бамбергер, Центуріон та ін.), саджають рідше, на відстані 10-12 см. Перед посадкою за добу сівок замочують, краще з деревним попелом. Цибулини насичуються водою, прискорюється процес розвитку рослин. Догляд за грядками полягає в поливі, підживленнях і розпушуванні.

Популярною в останні роки стала посадка цибулі-сівка під зиму. Цей прийом дає ряд істотних переваг: паростки навесні з’являються раніше, розвиваються швидше та могутніше, скоріше формують товарну цибулину, практично відсутнє стрілкування рослин. При осінній посадці важливо правильно вибрати час: цибулини мають встигнути тільки вкоренитися, але не давати паростків. Саджають найдрібніші цибулини в охолоджений (застиглий) ґрунт, на 1-2 тижні пізніше посадки озимого часнику.

При вирощуванні цибулі із сівка головна умова успіху - якісний сівок і правильний вибір оптимального для ваших умов сорту.

Сівок може виглядати гарним і мати привабливу ціну. Але замість очікуваного багатого врожаю великих цибулин можна отримати зеленіючу до холодів грядку зовсім без цибулин; або значну частину рослин, що утворили «стрілку». Але це ще не головні неприємності. Разом з неякісним сівком можна занести на город хвороби (бактеріоз, білу гниль, вірусну мозаїку), а також трипсів і стеблову нематоду, що неможливо помітити «неозброєним оком» і дуже важко позбутися.

Чому так виходить? Гарний на вигляд сівок міг бути привезений з південних регіонів. Сорти, вирощувані на півдні, непридатні для нашої зони через іншу (більш довгу) тривалості дня, що є головним чинником для нормального формування цибулин. Вони можуть не сформуватися зовсім.

Підвищене стрілкування може бути викликане недотриманням правильного температурного режиму в період зимового зберігання сівка.

Що ж стосується хвороб і шкідників, то при сьогоднішніх високих цінах на засоби захисту рослин, не дивно, що виробники сівка намагалися уникнути додаткових витрат на хімічні обробки в період його вирощування і зберігання.

Такий сівок, як правило, пропонується несумлінними постачальниками напередодні весняної посадки, під час ажіотажного попиту, коли у покупців притупляється пильність. Будьте уважні. Купуйте сівок (як і насіння цибулі) у спеціалізованих перевірених магазинах. Не треба експериментувати і не потрібно заощаджувати на посадковому матеріалі, від якого у великій мірі залежить очікуваний урожай.

Вирощуємо цибулю-ріпку з насіння

Завдання № 1 - правильно вибрати сорт. Справа в тому, що не всі сорти здатні утворювати товарну цибулину протягом одного сезону, у так званій «однолітній культурі». Це залежить від особливостей сорту і зони вирощування (тривалості дня та температурного режиму). Посів насіння у підготовлені з осені й удобрені грядки здійснюють чим раніше, тим краще. Сходи цибулі не бояться холоду, виносять заморозки до -5. Перед посівом насіння на добу замочують у невеликій кількості води. Цей простий прийом підвищує польову схожість насіння і прискорює появу сходів. Глибина закладення насіння 2-4 см. Регулярно проріджуйте посіви, залишаючи між цибулинами 8-10 см, використовуючи рослини на зелень.

Залежно від догляду і погодних умов вихід товарних цибулин в однолітній культурі становить від 50 до 90%. Дрібні цибулини можна буде наступної весни і висадити на ранню зелень, а зовсім маленькі (1-2 см у діаметрі) - на ріпку.

Цей спосіб дозволяє: заощаджувати кошти на покупку сівка (якісний сівок коштує дорого); не мати турбот зі зберіганням сівка; уникнути ризику стрілкування рослин; не допустити зараження ваших грядок хворобами та шкідниками, які можуть бути занесені із сівком від несумлінних продавців; одержати продукцію високої якості, що не поступається виробленої із сівка.

Якщо ви вирощуєте велику кількість цибулі, можливо, вам слід віддати перевагу саме цьому способу.

Щоб правильно та об’єктивно оцінити обидва способи вирощування цибулі на ріпку у ваших конкретних умовах, випробуйте їх обидва на практиці. Навесні (у квітні) половину відведеної під цибулю ділянки засійте насінням. На іншу площу наприкінці квітня- початку травня посадіть сівок. Для чистоти експерименту варто взяти насіння і сівок одного сорту.

Який би спосіб вирощування цибулі ви не вибрали, варто враховувати деякі особливості агротехніки.

• Грядку для цибулі краще підготувати з осені і перед перекопуванням внести перегній і фосфорно-калійні добрива.

• Під цибулю не слід вносити свіжий гній.

• Цибуля добре росте на легких слаболужних ґрунтах. Кислі ґрунти мають потребу у вапнуванні під зиму.

• Кращі попередники для цибулі – огірки, картопля, томати, капуста. Не слід саджати цибулю після цибулі або часнику протягом 3-х років.

• Рихлити тільки перший місяць і неглибоко, просто видаляючи бур’яни. Не слід підсапувати рослини, цибулини мають бути відкритими.

• Цибуля – вологолюбна культура і має потребу в регулярних поливах у першу половину вегетації. За місяць до збирання варто припинити поливи для кращого дозрівання цибулин.

• Цибулю підживлюють органічними та мінеральними добривами 1-3 рази протягом вегетації. Щоб зробити правильний вибір добрив для підживлення, придивіться до рослин. Якщо вони ростуть погано і листя має бліде забарвлення – не вистачає азоту, якщо листя починає передчасно старіти, ставати зморшкуватим і сіруватим – не вистачає калію, якщо чорніють і відмирають верхівки листя – потрібний фосфор.

• Збирання потрібно починати при підсиханні листя, не чекаючи його повного висихання, щоб цибулини не підгнили. Викопані цибулини добре просушують і тільки після цього обрізають, залишаючи шийку 2-4 см.

02.05.2019


Переглядів: 1617

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21067)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17208)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14464)
• Допомога під час карантину [967] (14379)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14223)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14032)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13907)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13877)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13859)
• Живи до ста! [965] (13849)
• Бюджет і ми… [965] (13784)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13774)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13655)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13566)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13564)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13503)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13115)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13097)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (755)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (85)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (78)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (77)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (77)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (75)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (75)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (74)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (73)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (73)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (72)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (72)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (72)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (68)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (66)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"