Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №362 від 19.09.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Зберегти і примножити

Соснівські лісівники закохані у ліс і свою справу

Соснівські лісівники закохані у ліс і свою справу

Коли підходиш до адміністративного будинку Соснівського лісгоспу, все тут вказує на дбайливу руку господаря, а ошатна будівля, доглянуті зелені газони, розмаїття квітів створюють відчуття гармонії, затишку та порядку.

Правічна тиша бродить у лісах!

Це десь далеко гуркіт космодромів,

А тут - небес замріяних огроми

Старі дуби тримають на руках.

“Моя робота -

це моє життя”

Таке перше враження про державне підприємство “Соснівське лісове господарство” підтверджується й під час зустрічі з його директором – Петром БЕЛЮШКОМ (на фото) – надзвичайно енергійною, зібраною та працьовитою людиною. На чолі колективу він із 1999 року. За словами самих працівників Соснівського лісгоспу, Петро Белюшко – директор від Бога: чудовий організатор, господарник, вимогливий і до себе, і до інших. Саме під його пильним наглядом втілюються нові ідеї вдосконалення лісозаготівель, переробки деревини та лісовідновлення.

Тож цілком закономірно, що з таким керівником підприємство стало одним із кращих у Рівненській області. Адже недарма це єдиний колектив у об’єднанні “Рівнеліс”, який отримав назавжди дві Булави за перше місце у трудовому суперництві між держ-лісгоспами (якщо колектив три квартали поспіль займає перше місце, то Булава, яка є перехідною, залишається переможцю назавжди, - авт.).

Коли ж я попросила детальніше розповісти про господарство лісгоспу, то директор, керуючись принципом, що краще раз побачити, аніж десять разів почути, запропонував мені оглянути кращі лісництва підприємства.

Моїм провідником у цій справі був Леонід ВАВРИК – головний лісничий. Хто ж, як не він, найкраще знає кожну гілочку, кожне дерево у лісгоспі. “Моя робота – це моє життя”, - говорить лісничий, закоханий у ліс. І це правда - вже 35 років Леонід Ваврик працює у цій галузі, з 1974 року - помічником лісничого у Бильчаківському лісництві, а з 2003 – головним лісничим.

Соснівське лісництво - гордість лісгоспу

У першу чергу ми поїхали в Соснівське лісництво, яке є справжньою гордістю лісгоспу. Майже десять років тому тут створили малий комплекс із вирощування посадкового матеріалу для озеленення площею 1,7 га.

Сьогодні в лісництві вирощується понад 500 тисяч штук посадкового матеріалу, який щорічно реалізовують на суму 200-300 тис. грн.

Динаміка реалізації продукції вражає: у 2003 році – 80 тис. грн., а у 2007 – 280 тис. грн. Тільки у минулому році тут вирощено 160 тис. стандартного посадкового матеріалу.

У комплексі є власна шишкосушарка з переробки насіння шпилькових порід, яка щорічно переробляє 15-18 тонн шишок сосни та ялини звичайної. Одержане насіння просушується та зберігається у спеціальному складі, в якому також проходить стратифікацію насіння інших деревно-чагарникових порід.

Соснівське лісництво має свою теплицю для проведення робіт із зеленого черенкування, обладнану туманоутворюючою установкою, завдяки якій рослини краще приживлюються.

Щорічний обсяг вирощування вкорінених черенків – понад 200 тисяч штук. А заготовляють їх у ботанічних садах Києва, дендропарках Германівки, Фастова, Нової Ушиці, Бережного та зі своєї колекції.

У теплиці для вирощування посадкового матеріалу з відтворення лісів висівається насіння сосни звичайної, зібраної із плюсових дерев Рівненщини та інших областей України, модрини Європейської, зібраної на клонових плантаціях Коломийщини, ялини колючої форми сріблястої та насіння інших порід, зібраних із кращих екземплярів дендропарку Березнівського коледжу.

Сьогодні на території малого комплексу вирощуються понад 150 видів і форм шпилькових і листяних порід, зокрема, 16 форм та видів туй, 12 – ялівцю, 5 – ялини, 8 – кипарисовиків, біоти, крептомерії, магнолії, спіреї та інших.

А у лісових розсадниках лісництва – близько чотирьох мільйонів стандартних сіянців та укорінених живців.

За усіма показниками малий комплекс Соснівського лісництва – один із кращих в Україні серед собі подібних.

Вироби Валерія Пугача відомі

в усій Україні

Але це ще далеко не все, чим може похвалитися лісгосп. Тож далі ми вирушили у Стрийське лісництво на так званий нижній склад, звідки деревину відправлять до замовників у Словенію, Німеччину, Туреччину, Угорщину, Австрію, Італію.

Ще однією родзинкою лісгоспу є унікальні вироби з дерева Валерія ПУГАЧА, майстра різьбярської справи, який працює у Стрийському лісництві. Саме зроблені ним дивовижні фігурки тварин, птахів, гномів можна зустріти не лише в усіх куточках Соснівського лісгоспу, а й у різноманітних куточках України. Як розповів майстер, щоб виготовити одну таку скульптуру з дерева, потрібен тиждень, а то й два.

Лісівники пишаються й власним стадіоном, де, зокрема, проходять традиційні змагання до їх професійного свята – Дня працівників лісової та деревообробної галузі.

Також успішно працює цех з пошиття робочого одягу, яким забезпечують як своїх працівників, так і працівників інших лісгоспів області.

Немає дороги - немає життя

Заключною крапкою нашої подорожі стали оглядини найдальшого лісництва Соснівського лісового господарства – Листвинського, яке межує з Житомирщиною.

Одним із найбільш вагомих досягнень як лісництва, так і лісгоспу в цілому, є прокладання дороги, бо, як кажуть, немає дороги – немає життя. На це з державного бюджету вже надійшло близько 700 тисяч гривень, за які прокладено два кілометри із запланованих дев’яти.

Безперечно, окремим рядком варто згадати про став із загадковою назвою Піпло, який простягається на площі 70 на 70 гектарів. Це справді прекрасне видовище.

Не можу не сказати про особливість цього місця – повітря тут настільки чисте, що непідготовленому міському мешканцю від отриманої кількості кисню може розболітися голова.

Ще однією перевагою цієї місцини є відсутність такого суперечливого надбання цивілізації, як мобільний зв’язок. Тож якщо хочете відпочити від гомону великого міста, обов’язково приїздіть сюди.

Як розповів головний лісничий, природно-заповідний фонд розташований на теренах Жовтневого, Щекичинського, Більчаківського лісництв. Його перлина – Надслучанський регіональний ландшафтний парк, створений на території природного заказника Соколині гори. Це унікальна для Полісся місцина, куди з’їжджаються не лише мешканці краю, а й закордонні гості.

А в лісових угіддях Соснівського лісгоспу мешкають лосі, олені, козулі, зайці, дикі кабани, бобри (саме хатку одного сімейства бобрів я й бачила у Листвинському лісництві, - авт.).

Та що б ми не розповідали про Соснівський лісгосп, картина буде неповною, якщо не згадати про найцінніше багатство підприємства – його людей – надзвичайно щирих, талановитих, працьовитих.

Понад півтисячі працівників переважно без відпочинку, в холод і спеку, у сніг і дощ виконують свою, без перебільшення, нелегку роботу – зберігають та поповнюють зелену скарбницю держави – ліс.

У переддень професійного свята хочеться побажати усім лісівникам міцного здоров’я, справжнього щастя, любові і достатку, успіхів і належної оцінки їхньої праці.

Мовою цифр

• У цьому році реалізовано продукції на 16219,6 тис. грн.

• Темп росту до минулого року – 149,4 відсотка.

• Заготовлено деревини від усіх видів рубок – 55,2 тис.м3

•Середньомісячна зарплата на одного працюючого – 2108,73 грн.

• У порівнянні з 2007 роком зарплата зросла на 131,7 відсотка.

• Посаджено лісу на площі 311 га

• Проведено догляд за лісовими культурами на площі 458 га

• Обсяг реалізованої продукції на одного працюючого - 42910 грн., а в минулому році – 26356 грн. (168,8 відсотка).

19.09.2008Кароліна КРУГЛИК


Переглядів: 1184

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21068)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17210)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14466)
• Допомога під час карантину [967] (14380)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14224)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14033)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13907)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13878)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13860)
• Живи до ста! [965] (13851)
• Бюджет і ми… [965] (13786)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13777)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13656)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13567)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13565)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13504)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13116)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13098)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (794)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (87)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (80)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (79)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (79)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (77)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (77)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (76)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (76)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (75)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (75)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (75)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (74)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (70)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (67)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"