Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №463 від 27.08.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Хроніка дня

День незалежності: сумувати не довелося

День незалежності: сумувати не довелося

Головне національне свято країни у Рівному пройшло надзвичайно цікаво та насичено. З-поміж усього різноманіття заходів, найбільше зацікавлення у глядачів викликав Міжнародний молодіжний фестиваль традиційної народної культури “Древлянські джерела”.

45 колективів із різних країн у національному вбранні зі своїми традиційними співами та танцями пройшлися від органного залу до майдану Незалежності, щоб згодом виступити на майданчиках міста. Іноземними учасниками фестивалю стали представники Словаччини, Литви, Чехії, Латвії, Росії, Туреччини, Сенегалу, Хорватії, Іспанії та Індонезії, українськими - колективи з Рівненської, Хмельницької, Харківської, Донецької, Волинської, Житомирської, Київської областей та Криму. Між іншим, до проведення фестивалю організатори готувалися досить ретельно - протягом півроку (!). Найбільше сподобався рівнянам колектив із Сенегалу - знайшлося чимало охочих сфотографуватися чи пройтися разом з веселими та надзвичайно активними африканцями, символ яких був вдягнутий у костюм та, як на мене, досить схожий на мітлу.

Тим часом на майдані Незалежності розгорнулося “Хлібне містечко”. На честь Свята хліба, пекарні заводи області презентували та пропонували скоштувати свої хлібобулочні вироби. На алеї Чайки народні майстри демонстрували широкий вибір різноманітних прикрас, картин, сувенірів, вишиванок…- просто очі розбігалися. А для любителів оригінальних фотографій поблизу торгового центру “Злата Плаза” влаштували виставку фотохудожників.

До речі, міська влада виконала свою обіцянку: до Дня незалежності вже повністю відкрили Театральну площу.

Посеред міста - країна бурштину

Сьогодні пізнати для себе Рівненщину як столицю бурштинового краю, може кожен. Якщо раніше унікальні експозиції, які зображали наш край в цьому амплуа могли переглянути лише офіційні делегації, зараз у Будинку вчених на вул.С.Пе-тлюри, де відкрили Музей бурштину, вони доступні для всіх.

Церемонія розпочалася дивовижним танком під супровід легенди про виникнення бурштину, який поступово перейшов у феєричний показ прикрас. Після перегляду понад сотні експонатів, міський голова Рівного Володимир Хомко подарував музею величезну, прикрашену бурштином картину.

Серед експонатів були представлені бурштинові породи, вік яких 30-50 мільйонів років та скляні й керамічні вироби з елементами бурштину.

- Тепер туристи зможуть оглянути весь масштаб родовищ бурштину, побачити роботу фабрики та дивовижну красу “сонячних” виробів, - зазначав на відкритті перший заступник голова РОДА Анатолій ЮХИМЕНКО. - Можливо у майбутньому бурштин вже не вважатиметься дорогоцінним каменем і люди зможуть спокійно його збирати та здавати на фабрику.

- Музей допомогли створити благодійники, люди, закохані у бурштин, - розповів заступник голови ОДА Олексій ГУБАНОВ. - За вхід братимуть символічні кошти, щоб виплачувати зарплатню працівникам та розраховуватися за комунальні послуги. Музей працюватиме постійно як відділення краєзнавчого музею. Тут збільшуватимуть кількість експонатів, а також дозволятимуть майстрам, які раніше не могли показати свої "сонячні" вироби, влаштовувати виставки. Можливо у наступному році відкриємо ще кілька кімнат і на їх основі розробимо “бурштинові” туристичні маршрути. Отож, час розвивати у регіоні туристичну галузь, позиціонуючи його саме як янтарний край.

Співзасновник музею, голова правління асоціації “Український бурштиновий світ” Галина ЛЕМЕЦЬ надзвичайно рада створенню подібної виставки на її малій Батьківщині, особливо у час, коли янтарне виробництво виходить із “тіні”. “Зараз відкривається вікно у світ, є можливість легально працювати з цим каменем. Бурштин цінний, але ми не вміємо запропонувати його споживачеві. Тому сьогодні, щоб показати різноманіття виробів з цього каменю, ми об’єднали різні експонати: сукні, ікони, прикраси, необроблене каміння”…

Чекали більшого

Чудове святкування Дня незалежності в Рівному завершилося традиційною акцією “Заспіваймо гімн разом”, під час якої тисячі наших громадян, що зібралися на майдані, хором виконали гімн України, і святковим феєрверком. Щоправда, від салюту рівняни чекали більшого…

27.08.2010Дмитро ГУБАНОВ Володимир СТРУС



Рівне-Ракурс №10 від 27.08.2010p. 
На головну сторінку