Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №466 від 16.09.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На замітку господині

Дев’ять джерел зарази у вашій оселі

Марлева пов’язка - аж ніяк не перший засіб захисту від мікробів і вірусів. Починати оборону від інфекції потрібно насамперед з власного будинку. Де ж ховаються джерела зарази?

Кухонна раковина

На одному кв. см поверхні кухонного зливу проживає до 80 тис. бактерій. Чимало зарази можна знайти і на водопровідному крані, куди бруд потрапляє при митті посуду. Але найбільше інфекція полюбляє кухонні губки і столові ганчірки.

Що робити? Мити раковину та кран. Причому не просто ополіскувати теплою водичкою, а використовувати миючі засоби. Це ж стосується губок та ганчірок.

Дошка

Найбільш ймовірними джерелами бактерій є картопля, ягоди, листові овочі й зелень. Тому, якщо ви різали щось з перерахованого на дошці, є великий ризик того, що на ній та на ножі залишилися непрохані гості. Вони можуть легко потрапити на інші продукти харчування, а потім - і до вас на стіл.

Що робити? По-перше, ретельно мити всі овочі і фрукти перед уживанням, а м’ясо готувати тільки при високій температурі. По-друге, промивати дошку з милом і щіткою. Бажано мати окремі дошки для різних видів продуктів.

Випрана білизна

Дрібні частки людських виділень залишаються на одязі і білизні навіть після ретельного прання. Коли ви витягаєте білизну, щоб розвісити її для сушіння, мікроби можуть потрапити до вас на руки, а звідти - у рот, шлунок тощо.

Що робити? Більшість бактерій вмирає при температурі понад 65 градусів, відповідно саме ця цифра має бути виставлена на вашій пральній машинці. Якщо перете вручну, використовуйте м’який відбілювач. Не змішуйте нижню білизну з постіллю та верхнім одягом.

Зубна щітка

На одному кв. мм слизової ротової порожнини людини знаходиться до 100 мільйонів (!) мікробів. Причому, коли ви чистите зуби, щітка аж ніяк не убиває мікроорганізми, а тільки збирає їх на собі.

Що робити? Промивайте щітку гарячою водою, а потім ставте у склянку. Не кладіть щітку на полицю, де вона може зібрати ще більше різних патогенів, і не ховайте у футляр.

Клавіатура

Будь-які технічні девайси, до яких ви доторкаєтеся сотню разів на день, можуть стати притулком для вірусів грипу, бактерій стафілокока тощо. Клавіатура ПК - це взагалі окрема історія. За статистикою, за рік використання вона важчає на 1-1,5 кілограма за рахунок сміття, що потрапило у неї.

Що робити? Протирати трубки, мишки, екран тощо вологими серветками, а клавіатуру буквально витрушувати хоча б раз на місяць.

Підлога у туалеті

На підлозі туалетної кімнати бактерій більше, ніж на сидінні унітазу. Вся справа у мікробризках води, що утворюються при змиванні і переносять частки фекалій на підлогу і навіть стіну туалету.

Що робити? Закривайте кришку унітазу, перш ніж натиснути на злив. Підлогу у туалеті мийте не рідше, ніж раз у тиждень із застосуванням будь-якого засобу, що чистить.

Взуття

Сотні тисяч різних бактерій прилипають до підошви вашого взуття за лічені хвилини. Усі вони потрапляють у вашу квартиру і легко знаходять шляхи поширення.

Що робити? Килимець для ніг краще винести за межі квартири, а усередині біля вхідних дверей завжди тримати капці для перевзування. Ноги ретельно витирайте, взуття відразу ж несіть у ванну й мийте підошву.

Ліжко

Постійні тепло і волога дозволяють мікробам легко і швидко розмножуватися у наших ліжках. Але найпоширенішою проблемою залишається, мабуть, популяція так званих домашніх кліщів: вони викликають алергію із симптомами, схожими на сильну застуду і навіть астму.

Що робити? Періть постільну білизну щотиждня. Домашні кліщі вмирають при 500С. Не збирайте у спальні купу несвіжого домашнього одягу.

“Пилозбирачі”

Цим словом у народі називаються всі місця і предмети, забирати і мити які у вас не доходять руки.

Що робити? Проводьте вологе прибирання хоча б щотиждня. Найрадикальніший метод - мінімізувати всілякий декор у квартирі.

16.09.2010



Рівне-Ракурс №10 від 16.09.2010p. 
На головну сторінку