Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №476 від 03.12.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Ігор ГУЦАЛЮК: “Популяризація кікбоксингу в регіоні - це справа часу”

Ігор ГУЦАЛЮК: “Популяризація кікбоксингу в регіоні - це справа часу”

Дедалі більшої популярності у нашій країні набуває такий вид спорту як кікбоксинг. Зокрема, у нас на Рівненщині щороку зростає рейтинг цього виду спорту і насамперед серед молоді, що не може не тішити. Детальнішою інформацією про кікбоксинг і про досягнення спортсменів Рівненщини на міжнародній арені з нами поділився чемпіон Європи, майстер спорту України міжнародного класу з кікбоксингу, шестиразовий призер і фіналіст чемпіонатів світу Ігор ГУЦАЛЮК. Він щойно повернувся з Ялти, де взяв участь у Кубку світу і здобув нелегку перемогу, тим самим завоювавши золоту медаль за версією WАКО.

- Пане Ігорю, вітаю Вас із золотою медаллю Кубка світу і прошу в декількох словах розповісти, що саме являє собою такий вид спорту як кікбоксинг.

- Дякую за вітання. Кікбоксинг - це синтез класичного англійського боксу і японського карате. При створенні цього виду єдиноборства відбиралося все краще, разом з тим враховувалося, що двобої проводитимуть за визначеними правилами, тому найнебезпечніші для життя прийоми були виключені. А зародився кікбоксинг майже одночасно у Західній Європі і США наприкінці 70-х років минулого сторіччя. У джерел створення кікбоксингу стояли такі відомі особистості як Чак Норіс, Брюс Лі, Доменік Валера, Білл Уоллес, Бенні Уркидез тощо.

- Скільки сьогодні спортсменів залучені до цього виду спорту?

- Наразі кікбоксинг за версією WАКО культивується у 25 регіонах України, Києві та Севастополі. До заняття цим мужнім видом спорту залучено понад 50 тисяч спортсменів - кікбоксерів України, включаючи і нашу область.

- Хочеться поговорити про останню вашу звитягу в Ялті на Кубку світу. Як давалося чемпіонство?

- Не скажу, що легко. Адже у перший же день провів два поєдинки. У першому переміг спортсмена із Росії за очками, у другому довелося мірятися силами із азейбарджанцем, якого у півфіналі зупинив нокдауном. А у заключному фінальному поєдинку протистояв супернику з Чечні, який одразу почав використовувати прийоми ударами ніг. Але наполегливі тренування да-лися взнаки, тому я вийшов переможцем у цьому компоненті. Це й вирішило перебіг усього подальшого поєдинку. Суперник швидко виснажився, тому я не міг цим не скористатися і довів свою перевагу до кінця третього і останнього раунду. Слід зазначити, що Кубок світу проводиться у різних країнах раз на рік. Дуже радий, що здобув перемогу в одній з найпрестижніших і найчисленніших із сучасних організацій кікбоксингу WАКО. До речі, Віталій Кличко зумів досягти перших значних успіхів саме за цією версією, ставши дворазовим чемпіоном світу з кікбоксингу серед аматорів та чотириразовим чемпіоном світу серед професіоналів.

- Щоб досягти таких успіхів, потрібна неабияка фізична підготовка. Яка увага приділяється тренуванням?

- Основну увагу приділяю фізичним навантаженням та функціональній підготовці. Тренуюсь по дві години вранці та ввечері. На ранковому тренуванні більше уваги приділяю роботі зі снарядами та бігу, а ввечері - спаринги. Тренування проходять у спорткомплексі “Будокан” і клубі бойових мистецтв “Гарт” під керівництвом наставників Ростислава Саєнка, Юрія Марчишина та Олега Германа.

- Який шлях Ігоря Гуцалюка до здобутих тріумфів?

- Спортсменом я став уже в сім років, коли пішов на тренування боїв без правил за стилем “Пангратіон”. У сімнадцять - став займатися рукопашним боєм. Після цього вирішив спробувати себе і в кікбоксингу, де досяг результатів у ваговій категорії до 82-х кг. Став майстром спорту, чотириразовим чемпіоном Ук-раїни, чемпіоном Європи у Севільї (Іспанія), володарем Кубка світу.

- Хто допомагає з фінвитратами?

- Справжнім прихильником і сподвижником для мене є заступник начальника відділу з питань фізкультури і спорту облдержадміністрації Микола Дудуладенко. Він і переймається всіма нашими проблемами та бідами.

- Що ви побажаєте прихильникам кікбоксингу?

- Вважаю, що незабаром запрацює набагато більше секцій з цього виду спорту. Бо ж у 2016 році кікбоксинг увійде до програми Олімпійських ігор. Популяризація кікбоксингу в регіоні - це справа часу. Адже знаю, що тут є багато прихильників цього виду єдиноборства. Та головне досягнення кікбоксингу, це те, щоб він став гарною школою в моральному і фізичному вихованні молоді, у боротьбі з наркоманією, злочинністю та бездоглядністю.

03.12.2010Василь ТИТЕЧКО



Рівне-Ракурс №10 від 03.12.2010p. 
На головну сторінку