Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №232 від 23.03.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#З перших уст

Віктор СУБОТ: »Для міліціонера на першому місці мають стояти його професіоналізм і чесність»

Віктор СУБОТ: »Для міліціонера на першому місці мають стояти його професіоналізм і чесність»

Сьогодення Рівненського вищого професійного училища департаменту Державної служби охорони при МВС України

Щодо найдавнішої професії на Землі можна посперечатися. Одна з версій – це охоронець. З історії відомо, що вбивши, скажімо, мамонта, плем’я охороняло здобич вночі і вдень від хижаків та сусідніх племен. Цю функцію виконували люди спритні та сильні. Сьогодні професія охоронця потребує багатьох інших умінь – самих лише сильних м’язів тут недостатньо...

Адже жодна солідна організація не візьме на роботу охоронця “з вулиці”, керуючись лише тим, що в нього, наприклад, є чорний пояс зі східного єдиноборства. Цього мало. Для того, щоб належною мірою оволодіти професією правоохоронця, необхідна серйозна підготовка. Її з успіхом отримують хлопці та дівчата у вищому професійному училищі Департаменту Державної служби охорони при МВС України, яке знаходиться неподалік Рівного у селі Городок (відоме як “школа міліції”).

- Що ж сьогодні являє собою очолюваний вами навчальний заклад? - запитую начальника училища Віктора СУБОТА (на фото), який впродовж трьох років опікується училищем.

- Ми готуємо спеціалістів різного профілю для всієї України: фахівців з охорони майна та фізичної особи, інкасаторів та кінологів. Після закінчення навчання учні отримують диплом, який дає право працювати як в органах внутрішніх справ, так і в недержавних охоронних структурах або банках, - нагадує пан Субот. - Сьогодні у нашому закладі навчається більше 500 осіб. Серед них - курсанти, слухачі та учні.

До слова, слухачі - ті, які вже є співробітниками Державної служби охорони і проходять перепідготовку на інші спеціальності в межах ДСО (інкасатори, охоронники кредитно-фінансових установ, водії транспортних засобів категорії В). Варто зазначити, що при нашому навчальному закладі працівників міліції навчають кінології. У цьому напрямку училище визнано базовим (найкращим) на державному рівні.

Учні - це хлопці і дівчата, які вступають до училища після 11-го класу загальноосвітньої школи. Навчаються впродовж 3 років. Вже після першого курсу отримують диплом кваліфікованого робітника-охоронника або інкасатора та права водія категорії В. А після третього курсу - диплом за спеціальністю “Правоохоронна діяльність”. (При вступі абітурієнти складають іспити з української мови (диктант) і правознавства; тел. для довідок: 8 (0362) 61-25-85.

Чоловіча професія для слабкої статі

Варто зазначити, що за час керівництва Віктора Субота вищезгадане училище було реорганізовано у вище професійне училище департаменту ДСО при МВСУ. Були створені зручні та комфортні умови для проживання та навчання курсантів і учнів училища: відремонтовано гуртожитки, встановлено найсучасніший мультимедійний тир, відремонтовано зал для занять рукопашним боєм, переобладнано телестудію, облаштовані фасади гуртожитків, замінено систему водопостачання тощо.

Всі, хто навчається в училищі, незалежно від спеціальності, додатково до основного документа про освіту отримують права водія категорії В, до того ж - безкоштовно. Крім того, кожен учень, слухач, курсант має можливість підтримувати свою фізичну форму: займатися, за бажанням, айкідо, баскетболом, волейболом, футболом, тенісом, більярдом, секції яких діють при училищі.

Що важливо, і про духовну поживу не забули наставники закладу! В училище регулярно приїздять з концертами відомі рівненські гурти “Стара хата”, “Вишнева гора”, викладачі та студенти Рівненського інституту мистецтв та інші естрадні виконавці. Примітно, що й самі учні організовують цікаві розважально-пізнавальні заходи - “Брейн-ринг”, КВН, спортивні змагання. Для них влаштовуються екскурсійні поїздки. Так, нещодавно учні і курсанти “школи міліції” відвідали Почаївську Лавру.

Цікаво, що з кожним роком збільшується число дівчат, які бажають вступити у Рівненське вище професійне училище Департаменту Державної служби охорони при МВС України, - навіть незважаючи на те, що професії, яких тут навчають, начебто, суто чоловічі. Сьогодні серед учнів закладу - до 15 відсотків представниць слабкої статі.

У найближчих планах Віктора Субота - підготувати училище до реорганізації в охоронно-правовий коледж. Тим паче, що підвалини для цього вже закладені. Втім, пан Субот переконаний, що для міліціонера на першому місці мають стояти його професіоналізм і чесність. Для українського суспільства це особливо актуально. Як кандидат у депутати обласної ради від партії Честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю, він переконаний, що тільки притиснувши корупціонерів, розвінчавши організовану злочинність, рівень життя суспільства покращиться. Недарма обрала така партія пана Віктора - адже випускає у світ майбутніх правоохоронців...

Довідка »РР»

Віктор Субот народився 4 березня 1963 року в селі Велюнь Дубровицького району Рівненської області в сім’ї колгоспників. Після закінчення Велюнської загальноосвітньої школи проходив військову службу в Збройних Силах. У Львівському державному політехнічному інституті здобув кваліфікацію інженера. У 1988 році розпочав трудову діяльність. Працював завідувачем гаража колгоспу в с.Васьківці Ізяславського району Хмельницької області, згодом обіймав посаду головного інженера колгоспу міста Ізяслав цієї ж області.

З грудня 1991 року й понині проходить службу в органах внутрішніх справ на посадах середнього і старшого начальницького складу. За період служби обіймав різні посади: від старшого інспектора ДПС СПМ №1 Дубровицького РВВС, начальника відділення Державної служби охорони при Дубровицькому РВ УМВСУ в Рівненській області, до начальника Рівненського вищого професійного училища Департаменту ДСО при МВС України.

Нагороджений нагрудним знаком МВС “За відзнаку в службі” І та ІІ ступеню, медаллю “За сумлінну службу” ІІІ та ІІ ступеню, нагрудним знаком ДСО “За відзнаку в службі” та Почесними грамотами Департаменту ДСО та Міністерства освіти і науки України, а також нагрудним знаком Міністерства освіти і науки “Відмінник освіти України”.

Одружений. Має двох доньок.

23.03.2006Ольга ДОЛЯ



Рівне-Ракурс №10 від 23.03.2006p. 
На головну сторінку