Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №501 від 19.05.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Проблема

Діти п’ють молоко зі стронцієм

Діти п’ють молоко зі стронцієм

А для того, щоб вживали без цього та інших хімічних елементів, у село Переброди Дубровицького району поїхав заступник голови обласної ради Олександр Чуприна. Під час візиту він намагався з’ясувати проблеми району, аби допомогти місцевим жителям вирішити питання відсутності екологічно чистих пасовищ, а відтак убезпечити населення від споживання молочних продуктів, уражених радіоактивними речовинами.

Ці проблеми для населених пунктів Рівненського Полісся не нові. Відсутність місць для випасання худоби зумовлена болотистою місцевістю. Населення змушене гнати худобу на випас за 6-10 кілометрів від села, або ж випасати її у прилеглих лісах. Проблема особливо загострилася після аварії на ЧАЕС - левова частка земель, так чи інакше придатних для випасання корів, - уражена радіацією.

За результатами цьогорічних лабораторних досліджень коров’ячого молока, взятого в селі Переброди, вміст радіоактивних речовин в деяких пробах перевищує норму у 2,5-3 рази. Негативні показники зростають після того, як худобу у весняно-літній період виганяють на випас.

На думку заступника голови обласної ради Олександра ЧУПРИНИ, відновленням чорнобильських територій потрібно займатися комплексно і на загальнодержавному рівні. Однак питання створення екологічно чистих пасовищ реально вирішити і спільними зусиллями місцевої влади. Наприклад, саме за ініціативи Олександра Чуприни відділ координації та взаємодії з органами місцевого самоврядування облради розробляє проект реабілітації депресивних радіоактивних забруднених територій у межах Перебродівської сільської ради Дубровицького району та Рокитнівської селищної ради Рокитнівського району, який передбачає і створення культурних пасовищ. Його подадуть на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Крім того, створення культурних пасовищ передбачене Програмою захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь Рівненської області від шкідливої дії вод на період до 2020 року.

Як пояснив начальник Рівненського обласного управління водних ресурсів Леонід КАМЕНЧУК, територія Перебродівської сільської ради - єдина в Дубровицькому районі, де за роки незалежності заходи з меліорації не проводилися. Згідно з вищезазначеною обласною Програмою, тут планується осушити 110 гектарів ґрунтів.

Для ознайомлення. Село Переброди Дубровицького району розташоване за 186 км від Рівного і за 6 км від кордону з Республікою Білорусь. Це зона ІІІ добровільного відселення. На території сільради проживає 1677 мешканців, більшість родин - багатодітні, показники народжуваності - одні з найвищих в області.

19.05.2011



Рівне-Ракурс №10 від 19.05.2011p. 
На головну сторінку