Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №511 від 27.07.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фахівці радять

Як правильно обрати готель?

Як правильно обрати готель?

Час відпусток у розпалі. Туристичні агентства пропонують безліч варіантів відпочинку на будь-який гаманець: від п’ятизіркового готелю у заморських країнах до приватних агросадиб. Гарна погода та хороші умови проживання - ось і все, що потрібно для справжнього відпочинку. Проте, майже кожному туристу знайома ситуація, коли омріяний фешенебельний готель із рекламного буклету, насправді, м’яко кажучи, не виправдав сподівань. Тож, як вберегти себе від розчарувань?

- Якщо відпочиватимете в межах України, то насамперед дізнайтеся, чи сертифікований обраний вами готель, пансіонат чи кемпінг, - радить фахівець із сертифікації готельних послуг Неля Сізова. - Згідно з Законом “Про туризм” в Україні введена обов’язкова сертифікація готельних послуг. Її здійснюють уповноважені в системі УкрСЕПРО органи сертифікації, на Рівненщині - ДП “Рівнестандартметрологія”. Якщо засіб розміщення сертифікований - це значить, що він пройшов перевірку і відповідає встановленим нормам безпеки та санітарно-гігієнічним вимогам щодо площі житлових кімнат, освітлення, водопостачання, опалення, вентиляції, звукового навантаження тощо. Державними стандартами регламентовано навіть переліки меблів та іншого інвентарю, який повинен бути у місцях тимчасового проживання туристів. Отже, якщо обраний вами готель сертифікований - можете сміливо туди їхати, адже умови проживання гарантовано будуть комфортні.

Все частіше готелі заманюють блиском зірок. Але в чому різниця між “зірковими” готелями? Мінімалізм та функціональність - ось властивість одно- та двозіркового закладу. Якщо у готелі попрацювали над інтер’єром, є гарнітурні меблі для відпочинку, декоративні елементи - це ознака три- та чотиризіркового готелю, а меблі, виконані на замовлення, авторські картини, живі квіти та лише натуральні високоякісні оздоблювальні матеріали вказують на готель найвищого п’ятого класу. Кондиціонер, сейф, міні-бар у кожному номері, підігрів підлоги у ванній кімнаті - ось основні переваги п’ятизіркового готелю над чотиризірковим. Якщо ви можете обійтися без телефону з міжнародною лінією, холодильника, посуду для чаю, мінеральної води в пляшках, фену в номері та шампуню з емблемою готелю - вам цілком буде комфортно і у тризірковому закладі.

В однозірковому готелі може не бути ресторану, тож про харчування доведеться подбати самому. У три-, чотири- та п’ятизіркових закладах може бути басейн, сауна, тренажерний зал, масажний кабінет, солярій. Принаймні два об’єкти з вказаних повинні бути обов’язково. У чотири- та п’ятизіркових готелях вас приязно зустрічатиме швейцар, покоївка прибиратиме номер не один, а декілька разів протягом дня, а також вам прасуватимуть, чиститимуть взуття, запропонують авто в прокат. Отож, чим більше зірок має готель, тим ширший спектр додаткових послуг він пропонує.

Питання якості готельних послуг в Україні сьогодні стало надактуальним у зв’язку з наближенням Євро-2012. Рівненщина - транзитна область на шляху пересування вболівальників. Чи відповідають наші готелі європейським стандартам?

Сьогодні на Рівненщині зареєстровано 53 готелі й їхня кількість поступово збільшується. Вводять в експлуатацію нові потужні сучасні готельні комплекси, які відповідають європейським стандартам і справедливо отримують “зірковість” як підтвердження високого рівня обслуговування і матеріально-технічного оснащення. Хоча готельна сфера Рівненщини має значний потенціал, є й чимало проблем. Під час проведення сертифікації представники ДП “Рівнестандартметрологія” надають власникам готелів компетентну допомогу, ознайомлюють зі світовими стандартами, вказують на наявні недоліки та радять, як їх усунути. Сподіваємося, що кількість готелів справді європейського рівня зростатиме.

27.07.2011



Рівне-Ракурс №10 від 27.07.2011p. 
На головну сторінку