Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №523 від 20.10.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Пріоритети

Взялися за тваринництво

Нещодавно заступник голови облради Олександр Чуприна взяв участь у засіданні штабу з моніторингу за цінами на агропродовольчому ринку у 2011-2012 маркетинговому році. Проаналізувавши ситуацію на агропродовольчому ринку, заступник Міністра агрополітики та продовольства Сергій Мельник зазначив, що у порівнянні з попереднім періодом торік в Україні в цілому на 13,7 відсотка збільшилось виробництво сільськогосподарської продукції та поставив завдання не допустити в осінньо-зимовий період дефіциту на продовольчі товари та необґрунтованого підвищення цін.

У свою чергу Олександр Чуприна зазначив, що ми їстимемо спреди, згущене молоко без молока, якщо на державному рівні не будуть підтримувати розвиток тваринництва на Поліссі. “Сьогодні ми всі говоримо про розвиток великих товарних ферм, а забуваємо про підтримку дрібних сільських виробників - малі фермерські господарства та просто сільські сім’ї. І це питання потрібно піднімати на рівні держави. Сьогодні поліщуки скитаються по заробітках, а не розводять молочних корів, як це було з діда-прадіда. Влада повинна забезпечити селян доїльними апаратами, фінансувати відповідні програми. Господарства населення виробляють більше мільярда гривень валової сільськогосподарської продукції, а крупні сільськогосподарські виробники - втричі менше. Селянам платять за молоко 1,8-2 грн за літру, а скільки коштує молоко в магазинах? Як селяни будуть розвивати своє виробництво за таких обставин? Потрібно об’єднати зусилля і допомогти дрібним сільськогосподарським виробникам”.

До речі, напрацювання Рівненської області у створенні сільськогосподарських кооперативів були відзначені на державному рівні, і можливо незабаром саме до нас приїздитимуть фермери з інших областей України переймати досвід.

Між тим, позитивні напрацювання місцевих аграріїв вже позначилися на ціновій політиці області. “На Рівненщині харчі дешевші, ніж деінде”, - констатують обласні чиновники. А все тому, що цьогоріч в області виробили на 10 відсотків продукції більше, ніж торік. Відтак, для харчової промисловості вистачає місцевої сировини. Відповідно, Рівненщина на 10-му місці в Україні за кількістю внутрішнього валового продукту, що припадає на одного краянина.

Водночас націнки в роздрібній мережі на постійному контролі. А щоб перекупники не створювали штучного ажіотажу, з ініціативи обласної влади у краї практикують сільськогосподарські ярмарки. Як результат, агровиробники пропонували міським жителям продукцію на 15-20 відсотків дешевшу, ніж у торговельній мережі. Крім того, щоб соціальні сорти хліба були доступними для краян, хлібопекарі області цьогоріч отримали з держфонду 4403 тонни пшеничного та 1940 тонн житнього здешевленого борошна. Тож влада краю дотримується умов меморандуму, підписаного з виробниками хлібобулочних виробів.

20.10.2011



Рівне-Ракурс №10 від 20.10.2011p. 
На головну сторінку