Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №523 від 20.10.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Знайомі незнайомці

Грецький горіх називають царським

Грецький горіх називають царським

Його особливістю є те, що хімічний склад змінюється в залежності від ступеня зрілості. Калорійність становить 648 ккал. В ядрах грецьного горіха виявлені вільні амінокислоти, провітамін А, вітаміни Е, РР, К, група В, а також мінеральні речовини.

Діетологи рекомендують з’їдати кілька горішків для відновлення сил та енергії, для зняття втоми, без небезпеки набрати кілька зайвих кілограмів. Завдяки вмісту йоду горіх рекомендують людям із захворюваням щитовидної залози, а також тим, хто живе в зоні підвищенного радіаційного фону. Грецький горіх допомагає при нервових розладах, серцевих і простудних захворюваннях. Він зміцнює печінку, знижує артеріальний тиск, позбавляє глистів, допомагає при анемії. Ядра відомі як загальнозміцнюючий засіб після тяжких захворювань, травм, операцій, пологів, а їх постійне вживання поліпшує пам’ять.

Рекомендована доза - 5 горіхів щодня, цього достатньо для насичення організму корисними речовинами та профілактики серцево-судинних захворювань. Для профілактики атеросклероза 10 штучок грецького горіха змішати з двома дольками часнику та двома ложками оливкової олії, вживати як салатну запрвку. Для укріплення серцевого м’яза - змішати горіхи з родзинками у рівних пропорціях. Відмінним десертом може бути суміш грецьких горіхів, меду, родзинок у рівних пропорціях, перемелена в однорідну масу. Це також зміцнить імунітет.

Арахіс - китайський горішок

Існує понад 70 видів арахісу, які відрізняються розміром, формою, кольором. Французькі вчені встановили, що арахіс впливає на глибинні біохімічні процеси організму і надає стійкий фітотерапевтичний ефект. Це можливо завдяки вмісту антиоксидантів, які захищають живі клітини від шкідливого впливу вільних радикалів. Речовини, що містяться в арахісі, подібні до складу речовинами червоного вина, яке, як відомо, є одним з кращих засобів профілактики судинно-серцевих захворювань. До складу цих горіхів входять вуглеводи, рослинні білки, багаточисленні органічні кислоти (в тому числі стеарінова, пальмитинова, линолева), органічна олія, глобулін, вітаміни В, Е, пантотенова кислота, біотини. Проте слід враховувати, що при нагріванні більша частина корисних речовин руйнується, тому краще вживати арахіс сирим.

Мигдаль часто звуть королівським

Перше, що можна відмітити у мигдалі - це високий вміст мононасичених жирів, сприяють виведенню холестирину з організму людини, наявність вітаміна В робить горіх дуже корисним для побудови нормального фукціонування клітин, що дозволяє відсунути старіння. Вітамін Е володіє антиоксидантними властивостями і також вважається вітаміном молодості, він допомагає запобігти онкологічним захворюванням. З мінеральних речовин міститься багато магнія, калія, фосфора і кальція. Співвідношення цих речовин робить мигдаль корисним для серцево-судинної системи. Окрім цього, мигдаль дуже корисний, оскільки перешкоджає розвитку гнилосних бактерій у кишківнику.

(Початок. Закінчення у наступному номері)

20.10.2011Тетяна ХВИЛЬРівне-Ракурс №10 від 20.10.2011p. 
На головну сторінку