Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №523 від 20.10.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Як домогтися підвищення зарплати

Як домогтися підвищення зарплати

Щоб домогтися підвищення зарплати, потрібно мати хорошу підготовку у всіх планах. Для того, щоб все пройшло гладко, потрібно чітко поставити мету, бути готовим до будь-яких наслідків і детально опрацювати план дій. Щоб домогтися зарплати вище, ніж вона була до того, потрібно мати якісь “козирі” у своєму рукаві.

Для початку ви повинні усвідомити для себе, для чого ви хочете підвищення зарплати, з якою метою. Будьте готові до того, що вас запитають про це в першу чергу, бо це має бути не просто примха, а важлива причина. Також, якщо ви хочете домогтися більшого, ви повинні встановити рамки, на яку суму, який мінімум того, чого ви хочете, і він повинен бути розумним.

Спочатку, розглянемо способи, як домагаються підвищення зарплати, а далі особливості цієї справи.

Змінити місце роботи

Перший спосіб - простий, і найбільш ефективний, як запасний план, - змінити місце роботи. Мало хто звільняється і переходить на іншу фірму собі в збиток. Але цей метод ви можете використовувати, як запасний варіант. Варто заздалегідь проконсультуватися і зустрітися з новою фірмою, обговорити обставини, і дізнатися чи візьмуть вони вас на роботу, перш ніж звільнятися зі старої.

Досягти підвищення

Це самий чесний, простий за планом, але важкий з виконання спосіб. Зате здійснивши його, ви можете дійсно собою пишатися, і зарплати у начальства не доведеться випрошувати, брехати або придумувати форс-мажорні обставини. Для того, щоб піднятися вгору кар’єрними сходами, потрібно багато працювати, думати. Але домігшись свого, велика зарплата нараховується автоматично.

Розпустити чутки

Ще один спосіб - більш хитрий, але не завжди дійсний. Можна розпустити чутки про те, що вам запропонували більш вигідне місце, або що ви збираєтеся звільнятися з причини, що у вас дуже низька зарплата, а виникло багато проблем і фінансових труднощів. Будьте впевнені, що чутки швидко розлетяться. Або ж ви можете шантажувати начальство таким способом, щоб воно підняло вам зарплату. Інакше ви підете. Цей метод дозволяє вам добитися свого, не докладаючи жодних зусиль. Але він не завжди дійсний, начальство може просто відпустити вас до іншого роботодавця, або ж чекайте, що скоро воно викличе вас на розмову і запитає, які умови вам потрібні. Останній варіант можливий, якщо ви - цінний співробітник і добре працювали весь цей час. Тому важливо мати альтернативний варіант роботи на випадок краху.

Поговорити з начальством

Останній спосіб найбільш “прямий”. Але тут потрібно вміти добре говорити, бути цінним і поважним співробітником. Це справа важка, треба бути повністю готовим психологічно. Також потрібно передбачити всі питання, які вам задасть начальство. Серед них: чому вас не влаштовує сьогоднішня зарплата, навіщо вам підвищення, чому ви його хочете, чому ви просите це саме зараз, наскільки ви хочете збільшити свій прибуток. Найкраще говорити з начальством у конфіденційній обстановці, стежити за своїми манерами, тоном, в жодному разі не підвищуйте голос, інакше провал вам забезпечений. Не потрібно також бути невпевненим або м’якотілим. Говоріть чітко, впевнено, по справі. Намагайтеся не брехати.

Щоб все пройшло вдало, головне, треба бути до всього готовим, добре продумати всі питання, варіанти. Продумайте інший план, якщо ви не досягнете свого, можна підготувати кілька планів заздалегідь. Головне - бути впевненим у своїх силах. Не варто вигадувати якісь серйозні і складні ситуації, вас буде мучити совість, а правда в більшості випадків стає зрозумілою, а тоді вже не солодко вам буде.

Пам’ятайте, головне - хороша підготовка і готовність до будь-якого варіанту, талант і безсумнівна впевненість у собі.

20.10.2011



Рівне-Ракурс №10 від 20.10.2011p. 
На головну сторінку