Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №534 від 05.01.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Відповіді

“Свобода” влаштувала допит

“Свобода” влаштувала допит

На останній сесії 2011 року підсумував результати своєї роботи голова Рівненської ОДА Василь Берташ. Зокрема, губернатор розповів про здобутки своєї наполегливої праці протягом року, про які ми вже писали у газеті. Також Василь Берташ зазначив, що 2012 стане роком спорту, адже статистика свідчить, що лише 12% жителів Рівненської області займаються спортом, і тому влада прийняла рішення популяризувати здоровий спосіб життя. Не менш важливим є те, що цьогоріч у Рівному має з’явитися льодовий палац. Однак на звіті очільника краю справа не закінчилася. Адже виступ губернатора викликав у депутатів чимало запитань, а у декого - й претензії.

Олег ОСУХОВСЬКИЙ, голова фракції ВО “Свобода” у Рівненській обласній раді:

- Завдяки запиту до КРУ наша фракція отримала інформацію, що за 2010 рік та першу половину 2011 було неефективно використано 700 мільйонів гривень бюджетних коштів. Чи буде їх повернення до місцевого бюджету і в які строки?

Голова Рівненської ОДА Василь БЕРТАШ:

- Щодо кожного випадку неефективного використання коштів КРУ проводить розслідування, фіксує порушення і подає справу до суду, який і вирішує ці питання. І коли порушення доведені - кошти повертаються. Але ці всі питання декларує КРУ, а суд вирішує, хто правий, а хто ні.

Загалом голова Рівненської ОДА Василь БЕРТАШ відповів на такі запитання:

- Яким чином вирішується в області проблема з пестицидами?

- Для того, щоб вивезти пестициди, потрібно витратити немалі кошти і це, на жаль, є великою проблемою. У 2010 році в області налічувалося більше 234 тонн пестицидів. Завдяки державній та обласній програмам цього року вдалося вивезти 111 тонн, але це лише половина. Тому влада і надалі працюватиме у напрямку вирішення цієї проблеми.

- Яка доля заводу ВАТ “Рівнесільмаш” у місті Квасилів і коли він запрацює?

- Зараз власниками ВАТ “Рівнесільмаш” є американська сім’я, яка володіє 99,9% акцій. Вони пообіцяли інвестувати у 2011 році 11 мільйонів гривень для того, щоб завод розпочав свою роботу. Можна наголосити, що вже проведена реконструкція приміщень, завезене обладнання. Підприємство практично готове до випуску м’яких меблів. Загалом на заводі має з’явитися понад 300 робочих місць.

- Середня вартість елітного житла за 1 кв. м в Рівному складає 6 тисяч гривень. Чому ж тоді будівництво шкіл є набагато дорожчим, зокрема, бюджетною комісією помічено, що туалет надвірний будується за 100 тисяч гривень, свердловина - 400 тисяч гривень. Чому така різниця у ціні?

- Провівши аналіз, ми прийшли до висновку, що всі капітальні ремонти та нове будівництво має проходити через управління капітального будівництва. Адже кожен має займатися своєю справою. Зокрема, директор школи чи головний лікар не має відповідати за будівництво і складати кошторис. Для цього є інші люди. І тільки тоді, коли кожен буде при своїй справі, не буде ніяких зловживань коштами.

- В області за останні роки покращилася ситуація щодо забезпечення громадянських прав на землю. Але у деяких районах досить гостро стоїть це питання, які ваші дії щодо цієї ситуації?

- Згідно з чинним законодавством, 97% громадян отримали державні акти права власності на землю. Це є найвищий показник по всій Україні. Звісно, ми й на далі працюватимемо у цьому напрямку.

- Чому на деяких ділянках сільських доріг ремонтні роботи виконані неналежним чином?

- Звісно, деякі роботи виконано якісно, а деякі - ні. Хотілося зазначити, що ті ділянки доріг, за які відповідало райШЕУ - зроблені неякісно. Адже вони звикли закопувати гроші в дороги. Та дороги, що ремонтували професійні підприємства, навпаки якісні. Також з цими підприємствами укладено договір на три роки, за яким вони зобов’язані тримати дороги у належному стані.

Загалом, звітував і відповідав на запитання голова Рівненської ОДА Василь Берташ майже годину. Дискусія могла б тривати і набагато довше, якби не регламент.

05.01.2012Рівне-Ракурс №10 від 05.01.2012p. 
На головну сторінку