Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №536 від 19.01.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Зима

Сором і неповага до людей

Сором і неповага до людей

Щодня - зранку і ввечері - родина Тесленків їздить звичним для них маршрутом - Шухевича, О.Дундича, Кн.Романа, Гагаріна, Пр.Миру. Відтоді, як почав падати сніг, дорогу жодного разу не чистили. Гальмуючи біля пішохідного переходу метрів за двадцять, глава сімейства щоразу переживає, що машина просто не зможе зупинитися, позаяк ділянки вкриті товстим шаром криги і автівку “несе”.

Але найгірша ситуація на цьому невеликому відрізку дороги на вулиці Кн.Романа - снігова каша ховає під собою шар льоду. Тесленки навіть жартують, що облавтодор чи міське ШЕУ отримали вказівку пересадити водіїв залізних коней на більш економні види транспортних засобів - санчата, лижі та ковзани. І задають риторичне запитання: чим дістаються на роботу чи з неї чиновники, на гелікоптері чи що?

На жаль для нас, і на щастя для усіх відповідальних за стан доріг, ДАІ не веде статистику аварій із механічними пошкодженнями транспортних засобів, лише фіксує ті, де постраждали люди. Якби було по-іншому, то статистика б явно їх здивувала. Щодня на вулицях Рівного можна побачити авто у дереві, обабіч мосту. І все через банальний “занос”. На Золотіївському та Млинівському мостах, де немає жодного ліхтаря (!), водії щоразу бояться чи-то не вписатися у поворот, чи-то злетіти з дороги, чи-то просто не зупинитися перед людиною, яка її буде переходити знизу через неможливість пригальмувати.

Потрібно віддати належне водіям маршруток, яким тільки завдяки своїй ювелірній майстерності вдається під’їхати до зупинки. Бо може де в центрі, а саме на Соборній, і прибрали; дорогу біля тротуарів і на інших зупинках в місті ніхто не розчищав.

Рівняни ситуацію оцінюють просто - сором і неповага до людей. Таксисти зізнаються, що такого безладдя на дорогах не було ніколи, навіть торік, коли ситуація з погодними умовами і справді була важкою. Між тим у верхах хваляться, що через теплий початок зими, країні вдалося зекономити на комунальних і дорожніх службах порядку 15 мільйонів гривень.

Не краща ситуація і за межами Рівного. І це не чутки, а інформація тих, хто щодня повинен доставляти продукти, медикаменти та інше у села Рівненщини. У жодне село, яке знаходиться за Мізочем, потрапити неможливо, бо таке чудо техніки, як грейдер, бачили лише по телевізору. Центральні траси у більш-менш нормальному стані, спочатку шлях проклали фури, а потім там з’явилася і техніка. У села і міста північної Рівненщини можна дістатися хіба що санями.

Натомість, обласні і міські дорожники звітують про повну готовність. Заступник начальника міського управління ЖКГ Володимир Лапюк стверджує, що у місті чи не цілодобово працює 10 одиниць розчищувальної техніки, яка зупиняється лише на перезаправку. “Працює вона і тоді, коли не падає сніг, а особлива увага приділяється перехрестям, зупинкам, розворотам, спускам-підйомам і світлофорним об’єктам. Відтак, місто може протистояти негоді”. Можливо і може, але точно не хоче - і для цього не потрібно довго бігати, аби зробити фотографію на доказ цих слів. Чи-то може ми говоримо про різні міста?!

В облавтодорі взагалі тішаться з того факту, що на Рівненщині ситуація більш-менш нормальна, і добре, що нас не засипало, як Львів чи Закарпаття. Але ж, дорогі дорожники, ми і з цим-то впоратися не можемо. Складається враження, що мело не три дні, а місяць…

Незважаючи на те, що при управліннях працюють метеорологи, і комунальники знали заздалегідь про снігопад, головна проблема наших сьогоднішніх доріг криється в єдиному слові - проґавили. Аби відразу після початку снігопаду, а потім по відлизі, дорожники почистили автошляхи, не було б на них ані насту, ані ожеледиці. А зараз скільки б не посипали вони, скільки б солі не витрачали, покращити ситуацію на дорозі буде вкрай важко. До речі, за словами начальника міськШЕУ Віктора Климука, за кілька днів негоди було використано близько трьохсот тонн піщаної суміші. Подумайте, це ж 300 камазів (!). Куди ж їх висипали?! Чи всі пішли на вулицю Соборну і Ст.Бандери, де справді видно боротьбу з ожеледицею?!

Отож, якщо нас не підводить зір, ані головні дороги міста та області, ані другорядні, ніхто особливо не чистив. До травмпункту продовжують находити потерпілі зі зламаними частинами тіла, а інші, зібравши останні краплі толерантності, все ж сподіваються, що винні у тому, що містом керує зима, будуть покарані. Адже місто - це не лише одна вулиця, а область - це центральна траса.

19.01.2012Наталя ПЕНКІВСЬКА



Рівне-Ракурс №10 від 19.01.2012p. 
На головну сторінку