Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №538 від 03.02.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#У місті

Вдаримо по рекламі штрафами

Депутати Рівнеради об’єдналися у спеціальну комісію, аби ефективно боротися проти несанкціонованої реклами. Маються на увазі розклеєні на стовпах та зупинках оголошення та афіші. У погоні за порушниками не допомагають навіть всілякі хитрощі, до яких вдаються представники житлово-комунального господарства, наприклад, фарба, яка не тримає клей. Наші умільці примудряються вішати оголошення або вище цього місця, або ж “намертво” закручувати скотчем. А телефонувати за вказаними телефонами і просити зняти реклами, комунальники не мають юридичного права.

Питання з рекламою не даремно підняли цьогоріч - незабаром почнуться передвиборчі перегони, а відтак, вже з літа, місто, як завжди, майорітиме різнокольоровими агітками, які висітимуть у найнепередбачуваніших місцях. І коли лише встигають їх розклеювати?!

Отож, порадившись, депутати та представники житлово-комунального управління вирішили, що найбільш дієвим способом боротьби з несанкціонованою рекламою стане штраф.

За словами голови комісії Олександра Курсика, якщо порушників спіймають на гарячому, вони будуть змушені сплатити щонайменше 340 гривень штрафу. До того ж власноруч зняти рекламу.

Але одним “батогом” депутати вирішили не діяти, тому запропонували “пряник”-альтернативу. Тим більше, що листівки у місті розносять переважно студенти, які не несуться відповідальності за зміст оголошення і лише заробляють гроші. Але при зустрічі з правоохоронцями саме вони платитимуть штраф.

Тож депутати озвучили альтернативне вирішення проблеми несанкціонованої реклами - встановлення додаткових дошок оголошень. З цим вони звернулися до управління ЖКГ, голів ОСББ та начальників ЖКП. Тим більше, що бажаючі допомогти у цьому є, щоправда, за умови “50 на 50”. Тобто половину реклами розміщують за гроші, решта - безкоштовно.

Якщо говорити про тему несанкціонованої реклами мовою юристів, то розміщення реклами, і оголошення у цьому випадку не є виключенням, можливе лише на основі дозволу, який надає орган місцевого самоврядування. Про це говорить Закон “Про рекламу”. І це за умови, якщо вона не суперечить правилам благоустрою.

Згідно з Адміністративним кодексом, для фізичних осіб штраф за порушення цієї норми складає від 340 до 1360 гривен, для посадових від 850 до 1700 гривень. Крім того, підприємець зобов’язаний протягом двох тижнів зняти усі свої оголошення.

Але людина і справді не може бути оштрафована лише за те, що у рекламі вказаний її контактний номер телефону. Для цього потрібні більш вагомі докази. А саме - що саме цей підприємець самовільно розклеїв містом цю рекламу, тобто здійснив правопорушення.

Відтак зарплата для тих, хто ризикне погратися із законом, і продовжуватиме клеїти оголошення, невдовзі може зрости у кілька разів.

03.02.2012Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 03.02.2012p. 
На головну сторінку