Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №548 від 19.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Законодавство

Зміни у порядку перебування іноземців на території України

Зміни у порядку перебування іноземців на території України

Основним документом, який відтепер регулює порядок та визначає строки перебування іноземних громадян на території України є Постанова Кабінету Міністрів України №150 від 15 лютого 2012 року “Про продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України”. Якщо раніше існувало більше двадцяти типів віз, відповідно до яких іноземець перебував на території України, то зараз їх систематизовано в три основні категорії: короткострокова (С), транзитна (Т), довгострокова (Д). Відповідно до цього тимчасово перебувати на території України іноземцям та особам без громадянства можна:

• протягом наданого візою дозволу в разі в’їзду з держав з візовим порядком в’їзду;

• не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду з держав з безвізовим порядком;

• на період дії візи, але не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду за візою оформленою до 11 вересня 2011 року.

Термін перебування іноземця може бути продовжений: для тих, хто прибув за візою Д - до одного місяця, для тих, хто прибув за короткостроковою візою або з держав з безвізовим порядком в’їзду - не більше ніж на 90 діб. Понад зазначений термін можна продовжити реєстрацію лише тим іноземцям, які подали документи на імміграцію чи набуття громадянства України.

Тобто, іноземець, який не подавав документи на громадянство чи імміграцію, повинен виїхати не пізніше 180 днів з моменту його прибуття.

Іноземці та особи без громадянства, що прагнуть продовжити строк свого перебування, повинні звернутися в територіальні органи Державної міграційної служби (на даний час ці функції продовжують виконувати підрозділи ГІРФО), не раніше як за десять, та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення такого строку. Звертатися потрібно за місцем проживання.

Разом із заявою та іншими документами (вказаними згідно з чинним законодавством) іноземець і приймаюча сторона, подає новий документ, який підтверджує наявність фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця або особи без громадянства на території України. Таким документом може бути гарантійний лист приймаючої сторони про взяття на себе всіх фінансових витрат під час перебування іноземця в Україні.

Як же бути з тими іноземцями, які прибули в Україну до одного з подружжя, а з моменту реєстрації шлюбу ще не минуло два роки, і подати документи на постійне проживання підстав немає. Невже через кожні 6 місяців потрібно виїжджати з України? Ні, законодавець, обмеживши терміни безперервного перебування в Україні більшості категорій іноземних гостей, для цієї категорії визначив процедуру видачі посвідки на тимчасове проживання терміном на один рік.

Окремо слід звернути увагу на те, що постановою визначено 7 підстав, за наявності яких іноземцю може бути відмовлено у продовжені строку перебування. Так, одна з них, якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець має іншу, ніж заявлені у заяві мету перебування в Україні. Наприклад, він зазначає, що прибув доглядати старенького родича, а сам займається реалізацією фруктів на ринку.

Шановні громадяни, пам’ятайте, що порушуючи строки перебування на території України ви несете адміністративну відповідальність. Чітко та правильно вказуйте мету перебування в Україні, якщо ж виникли питання для консультації, звертайтесь в територіальний підрозділ служби ГІРФО УМВС України в Рівненській області за місцем проживання.

19.04.2012



Рівне-Ракурс №10 від 19.04.2012p. 
На головну сторінку