Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №558 від 27.06.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Стоп!

Живи! Наркотикам - ні! Не втрачай життя!

Живи! Наркотикам - ні! Не втрачай життя!

Під таким гаслом пройшов круглий стіл у центрі здоров’я, присвячений Міжнародному дню боротьби з наркоманією. Учасники, серед яких були лікарі, представники громадських організацій та правоохоронних органів, підняли питання наркоманії в області, окреслили спектр проблем, які з’яв-ляються через наркотичну залежність, та намагалися знайти шляхи їх вирішення.

Не існує ні “важких”, ні “легких” наркотиків, а залежність може викликати навіть одна спроба чи затяжка. Виліковується лише 4% залежних. Це не мало, але й не багато. Наркотики забирають 40-50 років життя і сьогодні найстаршому наркозалежному Рівненщини лише 32.

Щоденно у світі від наркоманії помирає 329 людей. Щороку кількість жертв становить 120 тисяч. У цій жахливій світовій статистиці Україна проходить окремим абзацом. Кількість наркоманів у країні збільшується на 5-10% щорічно. За деякими даними з 46 млн. жителів - майже півтора мільйона вживають наркотики.

- Наркоманія у світі зростає, у нашій області ситуація дещо стабілізувалась, - зазначив завідувач організаційно-консультаційним відділом КЗ “Центр психічного здоров’я населення” Павло ШЕВЧУК. - За останні 5 місяців маємо 35 нових хворих, торік їх було - 39. Офіційно на обліку перебуває 1061 наркоман. Збільшується захворюваність серед неповнолітніх, минулоріч їх було 19, цього вже 20. Зафіксовано 26 сімей, де є діти, 5 з них вживають наркотики усією родиною.

Щороку на фармацевтичному ринку з’являються нові наркотичні засоби, широко використовуються аптечні препарати такі, як кофеїн, морфін, солпадеїн. Чи можете собі уявити, що зі звичайних ліків від кашлю - кодтерпіну, наркомани роблять “ширку”? Для мене це було справжнім шоком. А особливо винахідливі використовують навіть сірникову сірку, аби лише отримати черговий кайф!

Не обійшли осторонь лікарі і проблему ВІЛ-СНІДУ, яка безпосередньо пов’язана з наркоманією. В області зареєстровано 1700 ВІЛ-інфікованих, віком від 25 до 40 років. Якщо раніше ВІЛ-інфекція передавалась переважно ін’єкційним шляхом, то зараз переважає статевий (53%).

- Ми обмінюємо чисті шприци на вже використані, роздаємо презервативи, наркозалежні можуть скористатися послугами лікарів - нарколога, дерматолога, гінеколога, також ми надаємо консультації психолога, - зазначила представник організації “Майбутнє без СНІДУ” Людмила РИБЧУК.

А медичний представник “Фармаско - лабораторія в кишені” Олена БАГРІЙ наголосила на потребі пропаганди шкідливості наркотиків. “Наша компанія займається первинною профілактикою, проводить інформаційні зустрічі у школах, доносить до дітей всі негативні наслідки від вживання наркотиків, а також проводить профілактичну роботу з батьками, аби застерегти їх приділяти більше уваги своїм нащадкам”.

Увага! Що робити, якщо ви підозрюєте, що ваша дитина вживає наркотики:

• Не панікуйте.

• Спостерігайте за дитиною, не демонструючи надмірної уваги.

• Обговоріть ваші спостереження з дитиною, але в жодному разі не кричіть, не погрожуйте, не карайте.

• Підтримайте дитину, проявивши повагу та турботу.

• Не вірте запевненням, що вона може вирішити цю проблему самостійно, без спеціальної допомоги.

• Спробуйте умовити її звернутися до спеціаліста.

• Проведіть тестування підлітка на наявність наркотичних речовин в організмі за допомогою швидких тестів, які можна придбати у кожній аптеці.

Біда може спіткати кожного, а наркотики - це гірше біди. Біле стає чорним, а життя перетворюється на справжнє пекло. Скільки ще людей має померти, аби ти зрозумів правду про наркотики? На шальці терезів щасливе майбутнє з родиною, дітьми, коханою людиною і… нікчемне існування у пошуках нової дози. Вибір за тобою.

27.06.2012Тетяна БІЛЬСЬКА



Рівне-Ракурс №10 від 27.06.2012p. 
На головну сторінку