Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №563 від 09.08.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#12 серпня - День будівельника

Щасливі квадратні метри від ПрАТ “Рівнебуд”

Щасливі квадратні метри від ПрАТ “Рівнебуд”

Олександр ЛЮЛЬЧИК: “Програма “Доступне житло” - реальний шанс отримати квартиру”

Придбати квартиру нині задоволення не дешеве, а для декого - взагалі недосяжне. З нинішніми цінами на житло зібрати потрібну суму на “свій куточок” можуть лише ті, в кого зарплата або інші доходи дозволяють це зробити. Втім, держава, свого часу майже відмовившись від надання безоплатного житла, придумала кілька “фішок”, які мають полегшити шлях до власної квартири тим, хто живе, як у рукавичці. Це - програма “Доступне житло”, довготермінові пільгові кредити на будівництво житла молодим сім’ям тощо. На думку голови правління компанії ПрАТ “Рівнебуд” Олександра ЛЮЛЬЧИКА (на фото), програма “Доступне житло”, запропонована Президентом України, - одна з найпрогресивніших у Європі.

“Цю програму чекали років 20, не менше”

- Олександре Володимировичу, одна з резонансних Соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича - програма “Доступне житло”. Наскільки вона, на Вашу думку, актуальна?

- Безумовно, цю програму чекали років 20, не менше. Житлова проблема для України була болючою, і такою залишається. Те, що на найвищому державному рівні її почали вирішувати, - явище позитивне. На втілення програми у держбюджеті передбачено 1 мільярд гривень, а житло зможуть отримати 30 тисяч українців. Тому я рекомендую всім мешканцям Рівного й області, хто має можливість, обов’язково стати її учасником. Такі програми бувають раз у десятиліття і розрахувати на те, що в період світової фінансової нестабільності подібні проекти функціонуватимуть тривалий час, складно.

- Яким чином держава гарантує виконання програми?

- Соціальна ініціатива Президента України включена в державний бюджет, а це є гарантією того, що наступні 15 років - хто б не був керманичем країни - держава виконуватиме свої обов’язки щодо фінансування цієї програми. Тобто, стаття відшкодування відсотків по кредитах є соціально захищеною, її щороку включатимуть у держбюджет.

- Ваші базові зауваження до механізму виконання цієї програми.

- Єдиний недолік, який сьогодні залишився в цій програмі, - це те, що уряд неправильно розпорядився коштами, доручивши програму банкірам. Банкіри у будь-якій ситуації шукають свою вигоду. Звідси з’явилося і страхування квартир, і акредитація будівельних організацій, задіяних у програмі. Це - нонсенс, якого не повинно бути. Треба спростити схему виділення коштів - банкіри повинні бути тільки їх транзитерами. До речі, у Кабміні прислухалися до пропозицій керівників облдержадміністрації, висловлених на міжрегіональній нараді, присвяченій виконанню Соціальної ініціативи Президента України “Доступне житло”, яку 12 липня провів у Рівному Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк. Відтепер забудовникам не доведеться проходити акредитацію в банках: учасниками держпрограми стають ті будівельні компанії, надійність яких перевірили у профільному міністерстві. На Рівненщині таке погодження пройшли 11 забудовників, у тому числі й компанія “Рівнебуд”.

Крім того, на мою думку, будівельникам не треба виплачувати відразу всю суму за квартиру. Достатньо авансу 25 відсотків від суми, а решта - по мірі виконання робіт на об’єкті. Аби люди були упевнені в надійному й ефективному вкладенні своїх коштів, треба не розпочинати фінансування доти, поки не буде впевненості, що 50 відсотків вільних площ гарантовано кредитуватиметься. Цієї суми достатньо для того, щоб робити основу об’єкта з інженерними мережами і мати 100-відсоткову гарантію того, що будова не зупиниться.

“Думайте, зважуйте, вирішуйте…”

- Які документи повинні надати бажаючі взяти участь у цій програмі?

- Перш за все, документи, які підтвердять вашу потребу у покращенні умов проживання. А ще - довідку про склад сім’ї, відомості про доходи за останні шість місяців, копію свідоцтва про шлюб, копії свідоцтв про народження дітей, копію паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків, заяву про надання часткової компенсації відсотків. Мається на увазі, що людина сплачує 3 відсотки ставки за кредитом та тіло кредиту. 13 відсотків ставки компенсує державний бюджет.

- Де можна ознайомитися з умовами програми детальніше?

- Таку інформацію можна знайти на офіційних сайтах Рівненської облдержадміністрації та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Також рівняни можуть отримати консультацію щодо програми “Доступне житло” в “Єдиному вікні”. Воно розташоване в облдержадміністрації (м. Рівне, майдан Просвіти, 1, кабінет 110, телефон для довідок: 695-473) та безпосередньо в забудовника - в компанії “Рівнебуд” (телефон приймальні: 22-32-20). Нині активно формується список бажаючих. Тож, шановні рівняни, думайте, зважуйте, вирішуйте, а головне - скористайтеся шансом і станьте господарями квартир, які на вас чекають.

- Наші читачі цікавляться квартирами у житловому комплексі “Золота підкова”.

- “Рівнебуд” погодився завершити довгобуд, що на вулиці Корольова, замість збанкрутілої Першої української індустріально-інвестиційної компанії. Усі необхідні документи з банком “Київ”, який є кредитором будівництва, вже підписано, зараз закінчується юридичне зняття обмежень з об’єкта, тож у вересні будівельники планують розпочати роботи. Нині коригується проектно-кошторисна документація, зокрема, низку квартир у першому та другому під'їздах перепланують під одно- та двокімнатні, що раніше не було передбачено. До речі, цей об'єкт знаходиться в дуже зручному місці, тут чудові площі під офіси та торгівлю, у дворі буде автостоянка на 90 автомобілів. На сьогодні з усіма комунальними службами, газовиками й енергетиками вирішено питання по значному спрощенню підключення будинку до газу, електроенергії та води. Не чекаючи завершення судових розглядів, ми вже практично підвели зовнішній водопровід до будівельного майданчика. Завезли частину необхідного для будівництва грунту та приступили до коригування документації для облаштування індивідуального опалення у квартирах.

“Якісні квартири - за помірну ціну”

- Ви задоволені тим, як нині забудовується наше місто?

- У будь-якому разі, якщо Рівне забудовується - це добре. Адже з'являються нові квартири, нові робочі місця. Чим більше місто будується, тим більше воно розвивається. Будівництво - фундаментальна галузь, яка витягує всю економіку. Якщо у державі нормально функціонує ця галузь, то нормально функціонує вся країна. Нам, аби зрівнятися за рівнем будівництва з європейськими державами, треба інтенсивно будувати ще років 40-50. Щоправда, світова фінансова криза боляче вдарила по будівельній галузі і в Європі. Подивіться, які проблеми сьогодні в Іспанії, Італії, Греції та Португалії - будівництво там практично зупинено. Україна теж переживає не кращі часи, адже припинилося іпотечне кредитування населення. Банки не видають кредити під будівництво житла, населення на сьогоднішній день не має достатніх заощаджень, щоб купувати дорогу нерухомість. Тим більше, що капіталовкладення в будівельну галузь - це довгострокові інвестиції, які мають певний ризик у тому, що вони не завжди своєчасно й ефективно освоюються.

На мою думку, мінімум зо два роки будівельний бум нашій країні не загрожує. Будівельники ще не скоро розкриють свій потенціал для того, щоб на первинному ринку з’явилося багато житла. А тому, шановні рівняни, активно використайте можливості, які відкриває участь у програмі “Доступне житло”. Виходить однокімнатна квартира - беріть однокімнатну, вистачає на дві - беріть двокімнатну. Це дуже великий шанс для людей. Адже на Рівненщині нема великих об’єктів, спеціально підготовлених під цю програму. Сьогодні будівельні організації знаходяться не в такому стані, аби з нуля починати спорудження мегаполісів. Ніхто в це гроші не вкладе. Однак у Рівному є десяток достойних об'єктів, вартих вашої уваги, - тож купуйте житло на перспективу, якщо є така можливість. Програма “Доступне житло” - це якісні квартири середнього класу за помірну державну ціну. Її рівень цілком достатній, аби своєчасно та якісно будувати.

- Олександре Володимировичу, цієї неділі країна відзначатиме День будівельника. У Вас є можливість привітати колег зі святом.

- Дорогі рівнебудівці, шановні будівельники Рівненщини! Від усього серця вітаю Вас із професійним святом! Переконаний, що Ви і надалі будете високо тримати марку, вдосконалювати професійну майстерність, радувати людей і відродженими святинями, і сучасними непересічними проектами. Попри проблеми, пов’язані з економічними та соціальними негараздами, перспективи у будівництва великі - нашій галузі є де розвиватися, є що будувати. Бажаю Вам оптимізму й нових трудових здобутків, щастя, здоров'я, достатку та родинного тепла.

З Днем будівельника!

Найтепліші та найщиріші вітання із професійним святом заслуженим будівельникам України в Рівненській області. Пам’ятаємо всіх, з ким перемагали і хто допомагав нам долати труднощі. Бажаємо Вам невичерпної енергії, щастя та міцного здоров’я!

Бондарчук А.Л.

Берташ В.М.

Бачманюк А.А.

Войтюк П.Л.

Віжевський О.В.

Журавльов А.С.

Капшук В.А.

Карлюк Р.А.

Ковальчук О.І.

Куцель С.І.

Курилович О.О.

Люльчик О.В.

Максимова М.В.

Матчук В.Й.

Піндюрін Д.П.

Потурай П.М.

Прилуцький В.Г.

Симончук Б.І.

Сливинський І.П.

Ткач М.А.

Трофімчук М.Г.

Турчин В.М.

Тарасенко М.І.

Яковенко П.С.

З повагою, колектив ПрАТ “Рівнебуд”

09.08.2012Спілкувався Олександр ОЛЬХОВИКРівне-Ракурс №10 від 09.08.2012p. 
На головну сторінку