Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №241 від 25.05.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Крок до зірок

Щоб так танцювати, музику треба відчути серцем

Щоб так танцювати, музику треба відчути серцем

Ансамбль сучасного танцю знову захистив звання зразкового та народного

Нещодавно у Рівному, в рамках святкування Дня Європи, пройшов звітний концерт ансамблю сучасного танцю «Едельвейс». Імпозантні та пристрасні балетні композиції у виконанні дорослих професійних танцюристів, а також веселі, кумедні та запальні виступи малечі принесли чимало задоволення глядачам, які завітали до міського палацу “Текстильник” щоб підтримати своїх улюбленців.

Хто із рівнян не знає про «Едельвейс»? За майже 17 років вони завоювали собі виправдану популярність і славу. Неодноразово танцювальний колектив заявляв про себе на всю Україну, виступаючи на “Слов’янському базарі”, ставав суперфіналістом “Ранкової зірки”, брав участь у різноманітних фестивалях та конкурсах. Про сучасні досягнення та плани творчого колективу розповідає балетмейстер, хореограф, заслужений працівник культури та керівник ансамблю Людмила СУПОНЬКІНА:

- Цей рік був досить плідним для нашого колективу. Ми взяли участь у зйомках телепрограми “Крок до зірок”, стали переможцями двох Всеукраїнських конкурсів, які проходили в Тернополі та Львові, на День Культури побували у місті Коктебель. А 21 травня на звітному концерті ансамбль сучасного танцю “Сузір’я Едельвейс” (старша група) захистив звання народного, а “Едельвейс” (молодша група) - зразкового.

- Чому вашим символом стала квітка едельвейс?

- Це квітка, яка росте високо у горах. Вона символізує прагнення до подолання все нових і нових творчих висот, а це найголовніше для нашого колективу.

- Які ваші творчі плани на майбутнє?

- У нас багато планів. Зокрема, до Дня захисту дітей ми готуємо телеконкурс «Прем’єр-ліга», а 27 червня ансамбль їде із сольним концертом у місто Коктебель.

- За яким принципом ви відбираєте дітей до ансамблю?

- Існують певні критерії: пластичність, відчуття ритму та багато інших, якими від природи має володіти дитина, решту умінь вона набуде під час занять.

- Ваша професія – це робота чи улюблена справа?

- На щастя, моя робота співпала із моїм хобі. Це покликання, стиль життя. І не лише моє. Двоє моїх дочок, зять, а також онуки – усі танцюють. Моя молодша донька сім місяців тому народила дитину, але вже може виступати на сцені. Вона швидко одужала, зараз важить 47 кілограмів, словом, перебуває у чудовій формі (від одинадцятикласниць не відрізнити -авт.).

- Що корисного, на вашу думку, дає дітям заняття танцями?

- У них з’являється впевненість у собі, дисциплінованість (усі наші діти в школі вчаться лише на “відмінно” та “добре”), самостійність. І, безумовно, здоров’я, краса тіла, пластика, оскільки в наших танцях використовуються елементи акробатики.

Малята вибігали в яскравих костюмчиках під ритми жартівливих сучасних композицій. Вони стрибали, виконували сальто та інші акробатичні елементи. На сцені розігрувалися справжні ролі: малята-жабенята, курчата, навіть маленькі відьми та лісовики... Дорослі танцюристи вразили глядачів своїм пристрасним акторським виконанням танцювальних композицій, які нагадували міні-вистави. Для того, щоб так танцювати, потрібно пережити музику серцем...

25.05.2006Анна ТАРАСОВА



Рівне-Ракурс №10 від 25.05.2006p. 
На головну сторінку