Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №581 від 13.12.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Небезпека

У супермаркетах “продавали” стафілокок

У супермаркетах “продавали” стафілокок

Фахівці інспекції у справах захисту прав споживачів під час перевірки супермаркетів у Рівному виявили у готовій продукції бактерії стафілокока золотистого. Зокрема, у продукції двох магазинів лабораторні аналізи підтвердили наявність стафілокока. Цю продукцію було вилучено й утилізовано, а керівники суб’єктів господарювання отримали приписи про заборону виробництва та реалізації зазначеної продукції.

Під час планових перевірок дотримання вимог чинного законодавства про захист прав споживачів при реалізації продовольчих і непродовольчих товарів у двох супермаркетах було виявлено стафілокок у готовій продукції, зокрема, в салатах та у курці гриль. Грубі порушення були зафіксовані у супермаркеті “Вопак” і гіпермаркеті “Велмарт”.

Стафілококові токсини - загальна причина харчових отруєнь. Бактерії часто ростуть у харчових продуктах за умови їхнього неналежного зберігання. Стафілокок золотистий, проникаючи в організм, може спричинити зараження ран, провокуючи виникнення гнійних наривів. А також викликати смертельно небезпечні інфекції: пневмонію, менінгіт, ендокардит, інфекційно-токсичний шок, сепсис.

Наразі до адміністративної відповідальності притягнуто 9 посадових осіб, а сума штрафів склала 10,2 тисячі гривень. Окрім цього, застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 2,43 тисячі гривень. Під час перевірок цих закладів було також встановлено, що прибирання та обробка кухонного інвентарю здійснювали неякісно. Відтак, порушники заплатять ще по 425 гривень штрафу.

Нагадаємо, що місяць тому Державна санітарно-епідеміологічна служба вийшла з підпорядкування МОЗ. У результаті її реорганізації функція контролю за безпекою харчів буде передана Державній ветеринарній та фітосанітарній службі. Саме ця установа стане єдиним органом з контролю за якістю та безпечністю харчової продукції. Такі зміни передбачені у відповідному законопроекті.

Також нагадаємо, що нещодавно Державна ветеринарна та фітосанітарна служба і Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів підписали Меморандум про співробітництво, що дозволить зробити контроль над продукцією більш прозорим та всеохоплюючим. Так, раніше ветеринари не мали доступу до перевірок у мережах роздрібної торгівлі, а фахівці Держспоживінспекції - до підприємств. Завдяки підписанню документа відбуватиметься обмін інформацією між відомствами, а неякісна продукція та її виробники будуть чітко відслідковуватися.

13.12.2012AgroNews



Рівне-Ракурс №10 від 13.12.2012p. 
На головну сторінку