Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №242 від 01.06.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Зачепили за живе

Людина чи Бог?

Людина чи Бог?

Скандально відомий »Код да Вінчі» приваблює до кінопалацу сотні рівнян

Демонстрація у кінотеатрах України нашумілого фільму Рона Ховарда “Код Да Вінчі” триває вже понад три тижні. У Рівному фільм можна буде переглянути до 6 червня. Про те, як сприйняли його рівняни, свідчить число відвідувачів кінопалацу, які замість прогулянок на природі обрали двогодинне сидіння на твердих стільцях у кінозалі перед екраном. Не налякала й досить пристойна, як на пересічного громадянина, ціна квитка, за який охоче викладали по двадцять гривень. А все завдяки грандіозній рекламі фільму. Що цікаво, до неї “причетні” не тільки кінематографісти, а й християнські релігійні громади, які публічно висловлювали свій протест Дену Брауну та Рону Хауерду, оголошуючи їм анафему.

Цікаво, як сприйняли демонстрацію скандальної картини релігійні громади Рівненщини? Чи мали місце протести праведних християн щодо фільму?. Чи зміниться після цього світогляд християн? Кореспондент “РР” вирішила дослідити цю тему.

Власне кажучи, коріння скандалу криються у тому, що християни не в змозі терпіти, як на їхніх очах збезчещують Христа. Тому й влаштовували всілякі акції протесту, які, на щастя, оминули Рівненщину. Лише у Рівненському християнському молодіжному клубі “Крок” обговорили цю тему і прийшли до висновку, що не варто перейматися фантазіями Дена Брауна про те, що Ісус - це людина, а не Бог, а Марія Магдалина - його дружина і т.д.

За словами ректора Рівненської духовної семінарії, депутата обласної ради Ігора Швеця, спочатку місцеві православні християни все-таки мали намір відкрито протестувати проти показу фільму в Рівному, але потім вирішили, що ані Ден Браун, ні Рон Ховард нам за рекламу не платили (жарт). З цим рішенням були солідарні всі християнські громади міста, вони впевнені, що фільм не зможе послабити віру справжніх християн, а, навпаки - навіть атеїстів спонукатиме прочитати Святе письмо. Більше того, здається вперше за останні роки парадоксальний “Код Да Вінчі” зумів згуртувати християн, серед яких останнім часом досить частими були розколи, - створювалися нові релігійні конфесії, які, просто кажучи, ставили один одному палки в колеса.

Ден Браун займається плагіатом?

Ті, хто перед показом фільму прочитали книгу Дена Брауна, залишилися, в переважній більшості, розчаровані картиною. Звісно, у фільмі багато спецефектів, глядача захоплює напружена динаміка подій. Втім, сюжет картини скоротили настільки, що фільм Ховарда і книга Брауна видаються зовсім різними творами. Режисер “Коду Да Вінчі” намагався пом’якшити деякі моменти, описані в книзі, аби не викликати “смертельний” шок чи незадоволення у християн. Залишилася хіба що одна із провокаційних сцен, - там, де головні герої вивчають картину Леонардо да Вінчі “Таємна вечеря”, щоб переконатися, що справа від Христа насправді сидить не Іоанн, а Марія Магдалина. До того ж, у фільмі зовсім інший фінал, аніж у книзі.

За словами рівненського літератора Олега Качмарського, книга “Код Да Вінчі” та фільм, знятий за її мотивами, - не що інше, як дешева “попса” та чистої води комерція. Гадаєте, що Ден Браун сам дослідив події, які відбувалися дві тисячі років тому, й описав їх у своїй сенсаційній книзі? Ні! Він просто скористався дослідженнями англійських істориків, викладеними у книзі “Святая кровь и Святой Грааль”, яка була видана в 1982 році. Це дійсно обгрунтована та цікава наукова праця, а Ден Браун зумів їхні дослідження художньо оформити і популяризувати для загалу.

- Фільм та книга “Код Да Вінчі” - це нісенітниця, - говорить пан Качмарський, - і не мають ніякого відношення до духовних пошуків. Багато шуму з нічого! Втім, після оприлюднення “Євангелія від Іуди” демонстрація фільму говорить про те, що християнська історія сьогодні “тріщить по швах”.

Загалом, багато хто з опитаних людей, які побували на показі фільму, відповідали автору цих рядків, що картина їх не вразила. Вони очікували від неї чогось більшого...

01.06.2006Руслана ГОРУК



Рівне-Ракурс №10 від 01.06.2006p. 
На головну сторінку