Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №586 від 17.01.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Підсумок

Депутати пішли на відпочинок

Днями закінчилася перша сесія Верховної Ради України сьомого скликання. Цього разу до складу парламенту увійшла чи не найбільша за весь час роботи кількість депутатів, які представляють Рівненщину - семеро. П’ятеро з них здобули перемогу як мажоритарники, двоє пройшли за списком. Для місцевих мешканців це за великим рахунком не має особливого значення, якщо кожен із них займатиметься тим, заради чого був обраний.

Новий склад ВРУ відзначився появою на політичному горизонті нових облич, однак це жодним чином не позначилося на єдності у прийнятті рішень і голосуванні. Навпаки, унеможливило роботу. Пленарні засідання кінця 2012 року і початку 2013-го відзначилися бійками, блокуванням трибуни та карток відсутніх депутатів. А ще провалом опозиції на голосуванні питання щодо декриміналізації статей, за якими сидять їх лідери, причиною якого стали їх же однопартійці; та ймовірним введенням системи “Рада-3”, яка матиме сенсорну кнопку. І пільгами… От тільки, як з’ясувалося, нардепи не голосували за підвищення своїх пільг, а ті автоматично поновилися з початком роботи нового складу парламенту. Відтак, сьогодні перед опозицією постало ще одне складне завдання - скасувати депутатські пільги.

Та це все наше, народне, бачення ситуації. Щоб вгамувати цікавість і дізнатися, чим перша сесія запам’яталася нашим місцевим нардепам, яка стала для них і справді першою у житті, ми вирішили запитати про це у них особисто.

Юрій ВОЗНЮК (ВО “Батьківщина”, виборчий округ №153):

- З першого засідання ми намагалися відстояти конституційні права про особисте голосування кожного окремого депутата і змогли максимально мінімізувати кнопкодавство. Ми докорінно змінили звичний для регіоналів сценарій і графік їх роботи, коли 30-40 присутніх депутатів голосували за всю фракцію, змусивши їх працювати.

Опозиція змогла відстояти включення до порядку денного Верховної Ради проекту закону про декриміналізацію статей Кримінального кодексу України, за якими засуджено Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, законопроекту про амністію у 2013 році та проекту постанови про європейську інтеграцію України. Тішить, що серед 161 депутата, які проголосували за декриміналізацію статей, було і 8 регіоналів, серед яких Нестор Шуфрич.

Віталій ЧУГУННІКОВ (“УДАР”):

- На жаль, у Верховній Раді VII скликання ми можемо спостерігати ті негативні явища, які були і в попередній раді. Партія регіонів, не маючи стабільної більшості навіть у союзі з комуністами, намагається шляхом кнопкодавства протягувати вигідні для Президента кадрові рішення. Ми ж у свою чергу спільно з іншими опозиційними депутатами намагаємося цього не допускати. Адже голосування чужими картками грубо порушує регламент Верховної Ради та Конституцію України. Більше того, ухвалені таким чином рішення ставлять під сумнів не лише їхню легітимність, але й знижують авторитет Верховної Ради в цілому. А для нашої політсили важливо повернути довіру до Парламенту та до тих законів, які він ухвалює. Тому наша фракція зареєструвала законопроект про введення в дію системи для голосування “Рада-3”, яка робить неможливим голосування чужою карткою. Окрім цього проекту, ми зареєстрували ще декілька законопроектів. Я, зокрема, був співавтором законопроекту про скасування більшості депутатських пільг. Адже переконаний, що в країні з таким складним економічним становищем, як у нас, депутати мають бути “скромнішими”.

Олег ОСУХОВСЬКИЙ (виборчий округ №153):

- Під час проведення перевірки Контрольно-ревізійним управлінням Рівненської області було виявлено зловживання з боку виконавчих органів влади на суму 700 мільйонів гривень. Проте, не отримавши належної реакції від прокуратури області, я скерував депутатський запит до Генерального прокурора України з вимогою вжити невідкладних заходів щодо притягнення до відповідальності винних посадових осіб.

Депутат також скерував до Генеральної прокуратури України запит щодо захисту інтересів працівників ВАТ “Острозький шиноремонтний завод”, зокрема, щодо незаконних дій арбітражних керуючих, у результаті чого підприємство фактично було знищене, а заборгована заробітна плата працівникам заводу не виплачується вже протягом декількох років.

Валентин КОРОЛЮК (виборчий округ №154):

- На зустрічах з виборцями свого округу я обіцяв, що одним із моїх перших кроків у Верховній Раді стануть дії щодо звільнення лідерів опозиції з тюрми. Працюючи в комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, я зроблю все, щоб статті, за якими несправедливо засуджена Юлія Тимошенко, були декриміналізовані. Адже вона - лідер опозиції, і вся країна розуміє, що тюрма - це лише спосіб, у який влада вирішила її нейтралізувати. Упевнений: не вдасться!

17.01.2013Любов РОМАНЮК



Рівне-Ракурс №10 від 17.01.2013p. 
На головну сторінку