Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №589 від 07.02.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Парадокс

Платимо за безкоштовне

Платимо за безкоштовне

Батьки на Рівненщині платять за безкоштовні шкільні автобуси - чи не парадокс? Як виявляється, ні - це звичайна реальність, в якій проживають сільські мешканці.

Така інформація дійшла і до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, яке звернулося до управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації щодо надання відповідних роз’яснень з цього приводу.

Ще на початку осені школярі Рівненщини раділи новеньким шкільним автобусам. Та, як виявилося, не довго музика грала. Часто школярам сільських шкіл за будь-якої погоди доводиться проходити по декілька кілометрів пішки, а все тому, що автобуси є, а пального немає.

Практика, коли батьки щомісяця здавали кошти на пальне, аби їхні діти не ходили пішки, задіяна майже у всіх загальноосвітніх школах.

Але ось в чому суть, що шкільні автобуси є цілком безкоштовними, і гроші з батьків вимагати ніхто не має права. Та яка ж мати схоче зашкодити своїй дитині, от і платять.

Прикладом цього безладдя стала така ситуація. За інформацією управління, у 2012 році в Дубенському районі тендер на придбання пального не проводився. Проте в 2012 для району поставили три автобуси, і сума на паливо перевищила 100 тисяч гривень. Це й обумовило виникнення ситуації, яка склалася із підвезенням дітей у Вербській загальноосвітній школі I-III cтупенів Дубенського району.

Як повідомляється пізніше, Дубенська райдержадміністрація та відділ освіти Дубенської РДА вже вирішили питання щодо безоплатного підвезення дітей до зазначеної школи і додому, а до директора Вербської загальноосвітньої школи I-III ступенів Котвінської Каміли Вікторівни застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Вищезазначена лише одна із багатьох схожих ситуацій. Адже практика закупівлі пального батьками існує, і це факт. Та на цьому всі перипетії зі шкільним транспортом не завершуються. Мало того, що батьки платять за пальне, та й ще дітей перевозять в автобусах, що не відповідають необхідним вимогам. Про це свідчить перевірки прокуратури.

Органи прокуратури Рівненщини провели перевірки дотримання в області законодавства про перевезення до місць навчання організованих груп дітей у рамках Державної цільової соціальної програми “Шкільний автобус”.

Так, працівники прокуратури Сарненського району виявили, що учнів до місць навчання перевозять 5 водіїв, які не мають обов’язкового п’ятирічного стажу керування транспортними засобами.

Тільки в Острозькому районі, упродовж минулого року працівники ДАІ притягнули до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху 5 водіїв шкільних автобусів. У Корецькому районі встановлено факт перебування водія шкільного автобуса у стані алкогольного сп’яніння. За цим фактом правопорушника притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУаАП.

Прокурори Рокитнівського, Корецького районів виявили непоодинокі факти непроходження водіїв автобусів передрейсових медичних оглядів та відсутності свідоцтв на право їх проведення в окремих медичних працівників.

Крім того, в окремих районах області неналежно організовані передрейсові технічні огляди шкільних автобусів, відсутні спеціальні приміщення для їх зберігання та ремонту.

Усього, за результатами перевірок дотримання законодавства щодо перевезення організованих груп дітей, органи прокуратури Рівненщини внесли в органи влади ряд подань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто вже 7 посадових осіб.

07.02.2013



Рівне-Ракурс №10 від 07.02.2013p. 
На головну сторінку