Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №599 від 18.04.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Юридична консультація

Нехай заплатять за залізного коня!

Нехай заплатять за залізного коня!

Останнім часом серед українців досить поширеним є жарт про те, що з настанням такої довгоочікуваної всіма весни першим розтав не сніг, а асфальт на дорогах. Однак для водіїв такий гумор є невеселим. Адже погана якість дорожнього покриття прямопропорційно впливає на стан їхніх автомобілів, які по ньому рухаються.

Минулого тижня навіть працівники Державтоінспекції через ЗМІ закликали водіїв у разі скоєння ДТП через незадовільний стан дорожнього покриття викликати їх для оформлення відповідних матеріалів, щоб у подальшому можна було звернутися до суду для відшкодування збитків.

Тому детальніше про те, як потрібно діяти, аби через суд відшкодувати збитки, завдані внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху, розповідає юрист РОГО “Комітет виборців України” Мирослава ПРИМАК.

“Якщо ваш автомобіль зазнав механічного ушкодження внаслідок незадовільного стану шляхового покриття, то вам слід діяти так:

Крок 1. Викликати на місце події працівника ДАІ, який зобов’язаний скласти відповідний адміністративний протокол.

Крок 2. Прослідкувати, щоб працівник ДАІ детально описав дорожньо-транспортну пригоду та ту частину дороги, на якій вона трапилася. А саме: точні параметри ями, зокрема, її глибину, освітлення вулиці на той момент, дорожні знаки, які були в 50-ти метрах від місця події, тип полотна (сухе чи вологе), наявність льоду на ньому та інші важливі моменти, аби потім у суді встановити чіткий причинно-наслідковий зв’язок між поганим станом доріг та ушкодженням автомобіля.

Крок 3. Знайти свідків цієї ДТП (наприклад, водіїв, що їхали за вами та бачили пригоду). При цьому, прізвища, імена та по батькові, адреси проживання свідків слід вказати в адмінпротоколі, де вони мають поставити свої підписи.

Крок 4. Якщо є можливість - сфотографувати чи зняти на відео місце ДТП, навіть якщо це вже зробив працівник ДАІ.

Крок 5. Подбати про те, щоб вам надали копію адмінпротоколу! У ньому ви, як потерпілий, можете теж поставити свій підпис.

Крок 6. Після розгляду справи про адмінправопорушення, треба звернутися до відповідного органу із заявою про надання вам копії відповідної постанови. Якщо порушено було ст. 128-1, ч.1, ч.2, ч. 3 ст. 140 КУпАП - справу розглядає підрозділ МВС, що забезпечує безпеку дорожнього руху; якщо ст. 139, ч. 4 ст. 140 КУпАП - місцевий суд.

Крок 7. Звернутися до спеціалістів, які встановлять суму матеріального збитку та підтвердять/визначать можливу причину пошкоджень вашого авто.

Крок 8. Звернутися з позовною заявою до суду про відшкодування завданої вам матеріальної шкоди. До позовної заяви слід додати всі можливі докази (амінпротокол, постанову про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб, на яких покладено обов’язок стежити за утриманням автомобільних доріг, документи на автомобіль, висновки спеціалістів/експертів щодо розміру завданих матеріальних збитків, квитанції/чеки щодо вартості експертизи тощо).

Відповідачем по справі буде балансоутримувач частини дорожнього полотна, на відрізку якого сталася ДТП. Якщо пригода трапилася в межах міста, то це буде відповідне комунальне підприємство або управління дорожнього господарства. Конкретно, хто це - зазначено в адмінпротоколі (на яку посадову особу він складається).

Крім того, якщо вам завдано моральної шкоди діями/бездіяльністю балансоутримувача частини дорожнього полотна, де сталася ДТП, то ви вправі у своєму позові ставити вимогу про її відшкодування. Така вимога повинна бути підтверджена відповідними доказами (звернення до лікарів, призначені та придбані ліки тощо)”.

18.04.2013



Рівне-Ракурс №10 від 18.04.2013p. 
На головну сторінку