Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №600 від 25.04.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Точка зору

Гріхи урядових пенсіонерів

Гріхи урядових пенсіонерів

Після тривалого протистояння з пропрезидентською більшістю парламентській опозиції вдалося включити до порядку денного Верховної Ради постанову про відставку прем’єр-міністра Азарова і його уряду.

Питання розглядали 19 квітня. З аргументацією виступив голова найбільшої опозиційної фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк. Обґрунтовуючи необхідність відставки уряду, він керувався не політичною доцільністю, а економічними чинниками. Яценюк розклав по полицях усі прорахунки Азарова, назвав десятки макроекономічних показників, що свідчать про глибоку економічну й соціальну кризу в країні.

Яценюк знає, що каже, адже у велику політику він прийшов із Національного банку. Ставши в часи Помаранчевої революції в.о. голови Нацбанку, він врятував гривню від неминучого падіння, спричиненого тодішньою політичною кризою.

Ось лише кілька цифр, якими голова фракції “Батьківщина” проілюстрував горезвісні “покращення” від уряду Азарова. У країні зростає безробіття: якщо 2010 року на одне робоче місце претендувало 8 українців, то тепер - 11. Протягом року вартість овочів для “борщового набору” підвищилася на 61%. За три роки загальна сума державного боргу зросла вдвічі й нині становить астрономічні 67 млрд. доларів.

- Щойно народилася дитина, з перших секунд свого життя вона вже винна іноземним кредиторам 12 тис. грн., - популярно пояснив Арсеній ЯЦЕНЮК.

Виступ голови фракції “Батьківщина” у парламенті супроводжувався демонстрацією слайдів, які унаочнювали “покращення” від уряду Азарова. Регіонали, вочевидь, злякалися убивчої статистики, бо на вимогу Ганни Герман голова парламенту Володимир Рибак наказав зупинити трансляцію слайдів.

Яценюк не обмежився лише нищівною критикою уряду, на яку той цілковито заслуговує. Голова фракції “Батьківщина” презентував альтернативний план розвитку країни, що розкріпачить економіку, сприятиме наповненню державного бюджету, відновить соціальну справедливість.

Першочерговим завданням опозиція вважає викорінення корупції, а тому вже підготувала й подала до ВР пакет антикорупційних законів. Ці документи не лише збільшують покарання, але й усувають сприятливий ґрунт для корупційних діянь, зокрема обмежують роль чиновників при ухваленні економічних рішень.

Друге надважливе завдання - побудова чесної і справедливої судової системи, яка забезпечить дотримання законів в Україні.

Програма економічного зростання, оголошена Яценюком, передбачає значне зменшення кількості податків - до семи.

- Завдання Податкового кодексу - не в обсязі стягнутих податків, а в стимулюванні розвитку економіки, - зазначив голова фракції “Батьківщина”. - Спочатку треба дати можливість заробити, а потім можна оподатковувати.

Аби економіка запрацювала, її, за словами Яценюка, слід демонополізувати - тільки тоді з’явиться конкуренція, розвинеться сектор малого бізнесу.

Опозиція виступає за негайне скасування пенсійної реформи, яка призвела до підвищення пенсійного віку та зменшення купівельної спроможності. До речі, усі реформатори (Янукович, Азаров і Рибак) - пенсійного віку, тож було б справедливо, якби вони спочатку на собі випробували свою пенсійну реформу.

У планах опозиції - скасувати медичний експеримент, внаслідок якого вже закрили близько 300 лікарень.

19 квітня за відставку Азарова проголосували опозиційні фракції “Батьківщина”, “Свобода” і “УДАР”, але цього, на жаль, виявилося замало - опозиція наразі в меншості. Однак це не означає, що не потрібно було порушувати питання про відставку уряду, який не справляється зі своїми обов’язками. Така розмова була вкрай корисна для суспільства, а саме голосування стало тестовим для позафракційних депутатів.

Перефразовуючи відомий вислів Сент-Екзюпері, можна сказати: якщо уряд Азарова досі працює, значить, це комусь потрібно. І в Україні є одна така людина - її прізвище Янукович. Саме він призначав Азарова на посаду, саме йому належить вся повнота влади в країні. Тож опозиція спільно з народом вимагає відставки не тільки Азарова, а й Януковича. Якщо президент не вірить у серйозність цих намірів, то його думка має змінитися 18 травня, коли на заклик опозиції в Києві збереться багатотисячний мітинг.

25.04.2013Юрій ШУМЕЙКО



Рівне-Ракурс №10 від 25.04.2013p. 
На головну сторінку