Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №604 від 23.05.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Спадщина

ІсторіяУкраїнивідпазлівдо батальних картин

ІсторіяУкраїнивідпазлівдо батальних картин

На теренах рівненської області створено перший регіональний історичний клуб. У доробках громадської організації вже є кілька томів історії України Для популяризації цієї теми серед молоді, клуб навіть випустив пазли на історичні теми нашої Батьківщини.

Далі плани ініціаторів історичного руху на Рівненщині ще більш амбіційні. Обласні чиновники обіцяють, що клуб працюватиме в сучасному мульти­медіа форматі. Під час тематичних засідань рівненського клубу відбуватимуться телемости з істориками з інших регіонів.

Заступник голови Рівненської ОДА Олексій Губанов розповів:

­ Основна думка така, що історію України та рідного краю треба поширювати та робити надбанням більшої кількості людей. До цієї думки схиляються не тільки науковці з академії наук та фахівці, а й прості мешканці краю. Тому громадське об’єднання “Україна славетна”, куди входять найвідоміші вчені країни, дійшли думки, що треба ініціювати процес не лише в академічному середовищі, але й в регіонах. Виникла ідея створення по всій державі мережі українського історичного клубу, щоб на відстані за допомогою Інтернету створювати дискусії. У Рівному ми будемо створювати перший в країні експериментальний комунікативний майданчик, який допоможе зрозуміти, наскільки ця ідея життєздатна.

Громадське об’єднання “Україна славетна” працювало над проектом Україна ­ історія славетного “народу” ­ це низка книг, по суті, найсучасніша енциклопедія історії України. Але з багатьох причин ці книги доступні не для всіх, тому з’явилася ідея створення в Інтернеті потужного порталу на основі цих матеріалів, який відкриє великий масив інформації для всіх бажаючих. Є ще пропозиція створити онлайн­телеканал з повноцінним телевізійним продуктом ­ науковими історичними фільмами.

Таким чином напрацювання науковців стануть доступними широким масам людей. Ще дуже важливо проводити популяризацію дослідження історії Волині. Ми проводили дослідження і зрозуміли, що серед молоді взагалі відсутнє поняття історичної території нашого краю. Приміром Китай для молоді ­ це вже держава з світовими тенденціями, а ось глибинного розуміння історичної землі немає.

Тому зараз у дитсадках та школах плануємо ввести варіативну частину такого нав­чального предмету, як історія Волині. Щоб молодь не тільки знала історію, але й пишалася приналежністю до нашого краю.

На презентації клубу присутні мали змогу бачити історичні полотна київського художника­баталіста Артура Орльонова, які створені в рамках культурно­мистецького проекту “Україна славетна”. Зокрема серед інших полотен художник представив сюжети з життя наших земляків Князів Острозьких. В експозиції були представлені картини “Князь Данило Острозький у битві на Синіх Водах у 1362 році” , “Благословення Федора Острозького у 1443 році ”.

23.05.2013Олекса ГОСТРОЗІР



Рівне-Ракурс №10 від 23.05.2013p. 
На головну сторінку