Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №609 від 27.06.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Знай наших!

Віктор РУДИК: “Ми вдячні Андрію ШЕВЧИКУ за те, що вивів наш ліцей 
у призери всеукраїнського конкурсу”.

ЗА ПЕРЕМОГОЮ – ПЕРЕМОГА!

Рівненський торгово-професійний ліцей – лідер ринку освітніх послуг в системі профтехосвіти Рівненщини

Рівненський торгово­професійний ліцей ­ один із найпрестижніших професійно­технічних навчальних закладів Рівненщини, Ліцей динамічно розвивається та вдос­коналюється, запроваджуючи найновіші освітні технології і методики роботи, формуючи потужну матеріальну й інформаційну базу. Висока якість викладання та сучасний рівень професійної підготовки майбутніх фахівців створюють унікальні можливості для виховання кваліфікованих майстрів робітничих професій. Рівненсь­кий торгово­професійний ліцей ­ це не ті­льки доступність та перспективність професійної освіти. Це, передусім, проф­техзаклад європейського класу, який гарантує своїм вихованцям упевнений старт у кар’єрі та житті.

­ Наш навчальний заклад, ­ переконаний директор Рівненського торгово­професійного ліцею Віктор Леонідович РУДИК (на фото) ­ це повноцінно сформований та інтелектуально багатий освітній ресурс. Про унікальні можливості для отримання якісної освіти за всіма визнаними кваліфікаційними рівнями свідчать успіхи ліцеїстів на всеукраїнських конкурсах професійної майстерності. Якщо срібну перемогу учениці ліцею Ганни НОВАК на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів випуск­них груп професійно­технічних навчальних закладів із професії “Пекар”, який проводився в минулому навчальному році, дехто вважав випадком, то призове четверте місце Наталки КРИСЮК, здобуте на III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно­технічних навчальних закладів з професії “Секретар керівника (організації, підприємства, установи)”, що відбувся 19­22 березня цього року в Києві на базі Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку, засвідчило певну закономірність, яка буквально через три тижні переросла в тенденцію. З 9 по 12 квітня 2013 року в Тернопільському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії “Офіціант”, на якому учень Рівненського торгово­професійного ліцею Андрій ШЕВЧИК, продемонструвавши високий рівень знань, умінь і навичок, зайняв третє призове місце.

Обидва ліцеїсти, крім нагород ­ грамот та цінних подарунків, удостоєні президентської стипендії ­ потрійної звичайної стипендії, яку вони отримуватимуть протягом року. На даний час стипендії глави держави призначені трьом учням ліцею. В Україні ніде такого немає: три президентські стипендіати в одному професійно­технічному навчальному закладі!

­ Перемоги учнів Рівненського торгово­професійного ліцею Наталки КРИСЮК та Андрія ШЕВЧИКА плюс, ­ наголосив Віктор РУДИК, ­ друге призове місце учня Сарненського професійного аграрного ліцею Миколи ЛЯПЧУКА, завойоване ним на Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів професійно­технічних навчальних закладів з професії “Тракторист­машиніст сільськогосподарського виробництва”, який проходив 14­17 травня 2013 року на базі Вищого професійного училища № 36 с. Балин (Хмельницька область), забезпечили Рівненській обла­сті друге місце у всеукраїнському рейтингу результатів конкурсів професійної майстерності серед учнів профтехзакладів України.

Що сприяло високим досягненням наших вихованців у всеукраїнських конкурсах фахової майстерності, які проводяться раз на п’ять років? Перш за все, ліцей відпрацював схему підготовки учнів до цих престижних конкурсів.

­ Це робота, ­ зауважив Віктор Леонідович, ­ не однієї людини чи двох ­ майстра і викладача. На переможця обласного й учасника всеукраїнського конкурсу працює творча група, в яку входять декілька викладачів, декілька майстрів, психолог та методист. Саме вони забезпечують конкурсантам різносторонню підготовку високого рівня. Секретар керівника, на відміну від масових професій кухаря й кондитера, не є такою масовою професією. Ми вже десять років готуємо цих фахівців, але конкурс фахової майстерності з цієї професії в Україні проводився вперше, на відміну від конкурсів пекарів і кондитерів, що вже стали традиційними. Зрозуміло, що перше місце виборола представниця Києва ­ у столиці, безумовно, більше можливостей для самореалізації. А Рівненська область ­ хай невеличка, і можливості в нас менші, але все одно рівень підготовки в нашому ліцеї досить пристойний. Офіціант ­ доволі масова професія, і конкурси майстрів доброго настрою проводяться не вперше. П’ять років тому наш учень брав участь у такому конкурсі, але він був у другій десятці.

До речі конкурсанти готували не тільки коктейлі, за умовами конкурсу вони повинні були показати майстерність зі складання серветок ­ 10 варіантів, з наливання напоїв та руху з тацею. Один з учасників конкурсу при виконанні цього завдання так розхвилювався, що розбив фужер. Третє практичне завдання ­ реальне обслуговування відвідувачів у ресторані, включаючи прийом замовлення, вручення рахунку­чеку та отримання чайових.

­ Звичайно, здобутки на національному рівні, якими пишається наш ліцей, були б неможливі без наполегливої та цілеспрямованої роботи колективу з розвитку матеріальної бази закладу, ­ зазначив Віктор РУДИК. ­ Якщо з професії секретаря ми забезпечені сучасною офісною технікою, зокрема новими комп’ютерами, то для офіціантів, паралельно з тим, що створюємо кулінарні і кондитерські лабораторії, завершуємо облаштування нового навчального бару­ресторану. Зазначу, що тема зміцнення матеріальної бази ліцею бази дуже широка і незабаром може стати предметом окремої розмови в “Рівне­Ракурсі”.

Рівненський

торгово-професійний ліцей

33027, м. Рівне, вул. Д. Галицького, 13;

тел.: (0362) 23-72-09, 23-70-75,

23-72-18

27.06.2013Олександр ОЛЬХОВИК



Рівне-Ракурс №10 від 27.06.2013p. 
На головну сторінку