Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №245 від 22.06.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Відпочинок

Купатися можна,

Купатися можна,

але з розумом

Чим спекотніше стає, тим більше люди прагнуть покупатися й позасмагати на берегах місцевих водойм. Благо, цього року комунальники з розумінням підійшли до підготовки купального сезону.

У Рівному єдиним місцем, де можна зайнятися водними процедурами, лишається Басівкутське озеро. Однак, ще донедавна відпочинок на березі цієї водойми швидше нагадував заняття екстремальними видами спорту. Берегом пройти неможливо, бо навколо повно скла з побитих пляшок, недопалків та різного непотребу. В кущах відпочиваючі одночасно переодягалися і справляли природні потреби. Таке враження, що ніби не в обласному центрі живемо, а на якомусь дикому острові. Благо, цього року ситуація змінилася. Як повідомив начальник міського управління житлово-комунального господарства Юрій Собчук, пляж Басівкутського озера повністю підготовлено до купального сезону. Комунальники прибрали весь непотріб, завезли пісок, очистили прибережну смугу озера. Також поставили нові душові, кабінки для переодягання. Комісія, яка приймала роботу, з першого разу дала дозвіл на експлуатацію пляжу. Тому рівняни та гості міста можуть тепер отримати задоволення від відпочинку на березі Басівкутського озера. Але, лише в тому випадку, якщо відпочиватимуть вони з розумом. Про це, зокрема, попереджає й Рівненське міське управління ГУ МНС України в Рівненській області.

Що потрібно знати, йдучи на пляж!

З настанням купального сезону зростає імовірність нещасних випадків на водних об’єктах, а тому купатися краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Температура води має бути не нижчою +17–19 градусів, у холоднішій купатися небезпечно. Перебувати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово з 3 до 5 хвилин. Не можна доводити себе до ознобу. Краще купатися декілька разів по 15 - 20 хвилин, а під час перерв пограти в рухливі ігри. Не можна пірнати після тривалого перебування на сонці. Дуже небезпечно заходити у воду в стані алкогольного сп’яніння, тому що алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне місце для купання - місце з пологим, твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте у незнайомих місцях. Ризиковано запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил. Якщо вас захопило течією, треби плисти униз за нею, поступово під невеликим кутом наближаючись до берега. Коли ви потрапили у вир, необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду, і, рвонувшись убік, виплисти на поверхню. Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних дитячих іграшках. Купання з маскою, трубкою і ластами потребує навичок і особливої обережності. Плавати можна лише вздовж берега та обов’язково під постійним наглядом. Особливої уваги під час купання потребують діти.

Для того, щоб отримати задоволення від відпочинку на водоймах, необхідно дотримуватися правил поведінки на воді.

22.06.2006Володимир Попик,

Віктор Кухарук, інспектор Рівненського МУ ГУ МНС України в Рівненській області




Рівне-Ракурс №10 від 22.06.2006p. 
На головну сторінку