Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №616 від 15.08.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Правила профілактики гострих кишкових інфекцій в літній період

Висока температура повітря сприяє розмноженню хвороботворних бактерій. Збудники кишкових інфекцій при сприятливих умовах можуть інтенсивно розмножуватись, не змінюючи зовнішній вигляд та смакові якості харчових продуктів. Небезпечними є як велика кількість мікробів, так і їх токсини, що потрапляють до організму з їжею, які викликають нудоту, блювоту, діарею (пронос), підвищену температуру і т.д. Причиною хвороб можуть бути не тільки недоброякісні продукти, а й банальне недотримання правил особистої гігієни. Через забруднені руки збудники кишкових інфекцій можуть переноситися на харчові продукти або навпаки, тому важливо дотримуватись правил миття рук.

Необхідно обов’язково мити руки з милом після приходу з вулиці, перед приготуванням їжі та вживанням їжі, при переході від обробки сирих харчових продуктів до готових страв, після відві­дування туалету, в усіх випадках, коли руки явно забруднені.

Основними причинами захворювання є недотримання правил особистої гігієни, низька культура виховання населення, порушення правил приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах та без належного температурного режиму.

Основними факторами передачі, які спричинили виникнення ГКІ, є споживання кавунів, чорниць, абрикос, молочних, рибних та м’ясних страв.

Шановні рівняни, щоб запобігти поодинокі, групові та масові захворювання ГКІ, просимо вас, обов’язково дотримуватись наступних правил профілактики ГКІ в літній період:

• НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.

• НЕ використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (річки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо). Для пиття та приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання.

• НЕ допускати споживання продуктів та напоїв з простроченим терміном зберігання.

• НЕ вживати харчові продукти та напої при найменшій підозрі недоброякісності.

• НЕ вживати в їжу незнайомі гриби, ягоди, трави та інші рослини.

• При неорганізованому відпочинку для миття посуду рук вода має бути профільтрована і проварена, для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води.

• При купівлі харчових продуктів та напоїв обов’язково зверніть увагу на терміни та умови зберігання харчових продуктів. Зберігати продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці та у встановлений термін.

• При купівлі будь­якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, які підтверджують якість.

• При здійсненні подорожі не рекомендовано брати з собою в дорогу продукти, які швидко псуються.

• На відпочинку виключати приготування багатокомпонентних страв без достатньої термічної обробки. Не готувати продукти з запасом. Приготовлені страви бажано споживати одразу, а у випадку їхнього повторного споживання ­ піддавати повторній термічній обробці.

• При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою. При споживанні дітьми ­ обдати окропом.

• При харчуванні у непристосованих умовах виключати контакт продуктів з ґрунтом та піском.

• Для купання та відпочинку користуватися лише офіційно відкритими для цього пляжами.

• У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. При груповому відпочинку, до приходу лікаря, хворого бажано тимчасово ізолювати.

• При тяжкому стані хворого негайно викликати швидку допомогу.

15.08.2013Ольга РОМАНЧУК



Рівне-Ракурс №10 від 15.08.2013p. 
На головну сторінку