Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №246 від 29.06.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ситуація

Дороге дешеве м’ясо

Відвідини рідних, що мешкють у селах Бабин, Рясники Гощанського району, залишили гнітюче враження. Людей непокоїть невиправдано низька ціна на худобу. Заготівельники, буває, дають господарям усього 3 гривні за кілограм живої ваги 14-літньої корови. Якщо молоді телята весною цінилися по 10 гривень за кілограм, то нині їх вживу скуповують за 7. Але за таку ціну здають лише ті, кому вже вкрай потрібні гроші, наприклад, для оплати боргів за газ.

Розповідають, що один заготівельник купив кількох молочних теляток та й тримав їх удома, у Тинному. Годував, чекаючи доброї ціни, щоб здати на ковбасу. А ціна все падала, то й порізав він їх на тушонки й холодець для власної родини.

Те саме й зі свиньми. Тепер пару поросят можна купити за 200 гривень, на відміну від весни, коли вони були по 400-450. Тоді в нашу область приїжджали покупці з Хмельниччини та Житомирщини, де ціни були ще вищими. А нині багато селян їздять по поросят на базари Волині, адже ціни там ще нижчі за наші.

Найбільший і найближчий до нас Шепетівський м’ясокомбінат час від часу закуповує яловичину гарної якості по 4,40 гривень за кілограм, яка йде теж на внутрішній ринок. Від нього ж і їздять по селах заготівельники. Дошкуляє нашому ринку ще й контрабанда свинини з Польщі, яку ніяк не можуть “зупинити” наші митники.

Спеціалісти головного управління агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації ситуацію, яка склалася із заготівельними цінами, прокоментували так: у населення накопичилися запаси великої рогатої худоби та свиней через попит на м’ясо в попередні роки. Хоча це й важко назвати перевиробництвом, та все ж тримати і продавати було вигідно. До того ж, починаючи з лютого цього, року Росія через свої митні й санітарні правила закрила кордони для нашого молока і м’яса. Тому й перенаситився внутрішній ринок.

За невтішними прогнозами фахівців агропромислового управління, коли почнуться жнива, закупівельні ціни на худобу можуть іще знизитися. Адже колективним господарствам і приватним власникам доведеться закуповувати дороге пальне для тракторів і комбайнів, а розраховуватимуться вони, швидше за все, не готівкою, якої в них немає, а тими ж таки телятами та поросятами. Правда, залишається надія на обіцяну дотацію товаровиробникам від держави. Головне, щоб вона надійшла вчасно, а то піде худоба масово під ніж.

А у м’ясному павільйоні центрального ринку Рівного ціни на яловичину та свинину зовсім не падають!..

29.06.2006Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 29.06.2006p. 
На головну сторінку