Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №625 від 17.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фотовиставка

Вперше українець отримав Гран-­прі “Фотовернісажу на Покрову”

Вперше українець отримав Гран-­прі “Фотовернісажу на Покрову”

Фотовиставка най­масштабнішого проекту України “8­й Фотовернісаж на Покрову” відкрила двері до перегляду найкращих фото, які надіслали на конкурс понад 600 учасників із 58 країн світу. У поперед­ніх роках Гран­прі “Птах, що летить” жодного разу не залишався в Україні.

У попередні роки статуетку отримували фотохудожники з Ірландії, Австралії, Італії, Німеччини, Гонконгу, Китаю, Аргентини. А цього року “Птах” оселився на Україні, володарем його став бердичівський фотохудожник Володимир Поліщук.

Володар Гран­прі розповів, що мріяв, щоб нарешті нагороду фотовернісажу отримав український фотохудожник, але ніяк не очікував, що переможцем стане саме він. Минулого року на “Фотовернісажі на Покрову” Володимир Поліщук отримав золоту медаль американської фотоасоціації PSA в розділі Портрет за фото “Ех! Покатаємось…”, на якому був зображений його син у військовій формі на велосипеді.

Цього року автор, який має художню освіту, підготував для конкурсу серію портретів, за яку й отримав гран­прі. Переможець зізнався, що в постановочних фотозйомках портретів в якості моделей брали участь члени його родини. Кращий автор Салону також українець ­ вінничанин Віталій Сіпко, який відзначений за найбільшу кількість прийнятих фотографій на конкурс. Серед українських авторів також нагородами відзначені: Микола Заварика, Василь Пилип’юк, Юрій Черневий, Анжеліна Надєжда, Євген Комаров, Сергій Бондарук, Сергій Щеглеватих, Адріана Довга, Георгій Космач, Василь Гелевачук, Ірина Роїк та багато інших.

­ Рівень Фотовернісажу щороку зростає, ­ говорить член журі Володимир Дубас. ­ Нині все зроблено для зручності участі в фотоконкурсі. Так, автори з усіх країн світу можуть надсилати фото для участі в конкурсі за допомогою електронної пошти, не марнуючи час, як раніше, на поштові пересилки.

Організатори конкурсу багато років випускають дуже гарний каталог, який є обличчям фотовиставки, адже фотографії на виставці бачить невелика кількість людей, а ось кращі фото в каталозі зможуть подивитися в усьому світі. Але головне те, що “Фотовернісаж на Покрову” посів власну нішу у виставках, які проводить міжнародна федерація фотомистецтва, а це вже імідж та обличчя не лише рівненського регіону, але й країни в цілому.

Микола Заварика, член миколаївського фотоклубу “Берег”, розповів про фото, за яке отримав золоту медаль міжнародної фотофедерації FIAP.

­ Загалом я люблю подорожі, займаюся підводною фотозйомкою, побував у різних куточках світу, де робив підводні фотосессії. На жаль, на планеті вже не так багато місць, де не ступала нога фотографа, але я все­таки намагаюся шукати такі куточки світу. На світі є місця, де люди не п’ють “Кока­колу”, не їдять гамбургери, а живуть так само, як жили їхні предки тисячі років тому. Скажімо, я якось подорожував Новою Гвінеєю, де досі існує канібалізм. Але, попри те, природа там просто неймовірно гарна. Фото, яке отримало золоту медаль, було зроблено в етнографічному музеї під відкритим небом “Пирогово”, що на Київщині. Сюжет було зроблено цілком спонтанно, ввечері я побачив дуже гарні хмари в кольорах заходу сонця і зобразив на фото старий млин.

17.10.2013Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 17.10.2013p. 
На головну сторінку