23429

#Шахи

Краматорськ – попереду всіх

Чемпіонат України

Ще раз підтвердила своє домінуюче становище Краматорська (Донецька область) школа шахів на чемпіонаті України серед чоловіків з цього виду спорту, що фінішував 2 вересня в Рівному. У фінальному матчі турніру зійшлися між собою два її представники – Захар Єфіменко та Олександр Арещенко.

Якщо ж говорити про підсумки чемпіонату, то гучних сенсацій він нам не подарував – обидва фіналісти займали перші два місця в рейтингу турніру. Сам же фінал видався надзвичайно напруженим: ні дві класичні партії, ні додаткові так і не змогли визначити переможця (суперники вперто обмінювалися перемогами білими фігурами). Усе вирішили п’ятихвилинні тайм-брейки – у першому з них була зафіксована нічия, а інший приніс успіх другому сіяному шахісту змагань – 19-річному Олександру Арещенку (на фото), який і став кращим шахістом України. Рахунок фіналу – 3,5 на 2,5 очка.

А от третій призер чемпіонату визначився набагато швидше – тут Владислав Боровиков з Дніпропетровщини обіграв представника Харківської області Валерія Невєрова – 1,5:0,5.

В останній день змагань було проведено сеанс одночасної гри чемпіона Європи, віце-чемпіона світу, заслуженого майстра спорту, міжнародного гросмейстера Василя Іванчука з шахістами Рівненщини. З 34-х партій, провідний шахіст переміг у 26-ти, сім звів унічию, і одну програв.