Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №643 від 13.02.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Засідання

Про фінансування, тепло і не тільки...

Про фінансування, тепло і не тільки...

Про це говорилося на засіданні Рівненського міськвиконкому, і сперечатися з цього приводу, мабуть, не варто. Як повідомив під час засідання виконкому міський голова Рівного Володимир Хомко, бюджет Рівного за 2013 рік виконувався нормально, проте на деякі видатки не було коштів через те, що їх не дало казначейство. Тому частина запланованих на минулий рік робіт у місті так і залишилася планами.

Так, минулого року не було коштів для будівництва комунального притулку для собак, ремонту доріг тощо. Щодо виконання бюджету за 2013 рік, то Володимир Хомко зазначив, що він ним задоволений, адже вдалося виконати всі позиції, які залежали від міста, а деякі - і перевиконати. Але цього року, за словами мера, склалася катастрофічна ситуація з казначейством, якої раніше ніколи не було. Тому і не було коштів на деякі видатки. Проте в нас ситуація краща, ніж в сусідніх містах. Та це не дає можливість спланувати, на що можна витратити кошти. Що буде цього року - важко сказати, тому що ми залежимо від зовнішніх запозичень. Адже, коли уряду не вистачає коштів платити свої видатки, то забирають місцеві кошти. Якби нам розділили цей рахунок, і ми б мали окремий, то, безумовно, якесь місто і гірше б жило. Але це було б справедливо, адже кожне місто мало б те, що воно заробило. Якщо погано працюємо – погано живемо, такі б умови нас стимулювали, - підкреслив міський голова.

На думку Володимира Хомка, сама система міського самоврядування має бути перебудована таким чином, щоб місто залежало від того, що заробило. Адже зараз у Рівному як по податках, так і по пенсійному фонду йде перевиконання. Інакше – важко щось спрогнозувати, - підвів підсумок мер Рівного.

Рівняни зможуть менше платити за тепло

Схоже на те, що в мешканців обласного центру з’явився шанс зекономити на утепленні багатоповерхівок. Цього тижня на засіданні Рівненського міськвиконкому міський голова Рівного Володимир Хомко закликав городян проводити утеплення організовано.

Як відомо, за останні роки в місті вкоренилася традиція, коли утеплення багатоквартирних будинків їхні мешканці проводять індивідуально. Нерідко це псує загальний архітектурний вигляд споруд та й, як стверджують спеціалісти, бажаного ефекту не дає. Максимальна ефективність досягається, коли утеплюється весь будинок або північна його сторона.

Як було зазначено на засіданні виконкому, для проведення колективного утеплення людям потрібно об’єднатися, зібрати половину коштів. Другу половину мер пообіцяв спрямувати з місцевої скарбниці.

При цьому, як було сказано на засіданні виконкому, мешканці самі обиратимуть виконавця робіт. Чиновники до цього ніякого стосунку не матимуть.

Як ми розповідали в попередніх номерах, в обласному центрі вже є позитивний досвід організації такої справи. При цьому, коли застосувати організований для всього будинку підхід, можна на 50 відсотків зменшити витрати на утеплення порівняно з тим, якщо робити це індивідуально. А коли ж обладнати багатоповерхівку приладами обліку тепла то й платити за нього можна вдвічі менше ніж зазвичай.

На підприємствах Рівного зафіксовано спад виробництва

За даними статистики, у 2013-му році підприємства обласного центру допустили спад виробництва в порівнянні з позаминулим роком на 9 відсотків. На думку спеціалістів управління економіки міста, це пов’язано з багатьма факторами. Насамперед з тими, що продукція не користується попитом, і тими, що вітчизняного виробника витісняють з ринку за рахунок дешевих замінників наших товарів конт­рабандними іноземними.

Найгірше, кажуть в управлінні, що постраждали від цього “кити” промисловості. Тобто великі підприємства. Так, на “Рівнеазоті” зменшилися обсяги виробництва адипінової кислоти. За даними спеціалістів, ця продукція є не конкурентноздатною на ринку.

Натомість, на фабриці нетканих матеріалів спад обсягів виробництва пов’язують із відсутністю попиту на продукцію та ввезенням в Україну контрабандним шляхом продукції, аналогічній тій, що виробляє фабрика.

Зафіксовано зменшення виробництва і на підприємствах харчової галузі. Тут також не обійшлося без того, що місцевих харчовиків потіснили їх колеги з сусідніх областей, які поставляють на рівненський ринок свої вироби.

Стосовно прогнозів, то фахівці зі стажем не беруться їх робити. Кажуть, що скорочення обсягів промислового виробництва характерне для держави загалом, і як довго воно триватиме - не знає ніхто.

У Рівному побільшає дитячих садків

В обласному центрі найближчим часом має стати легше влаштувати дітей у дошкільні заклади. Принаймні такий висновок напрошується з почутого на останньому засіданні Рівненського міськвиконкому, де обговорювалося питання про реалізацію міської програми дошкільної освіти. За словами начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому Василя Харковця, в цьому році у дитячих садках планується відкриття п’яти нових груп. Окрім того, має запрацювати два нових дитячих садочки - на вулицях Остафова та Кутузова.

З’явиться в Рівному й перший приватний дитячий садок. Він розташовуватиметься у недобудованому приміщенні, що належить приватному вузу. За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, досягнуто домовленості з керівництвом вузу стосовно того, щоб у будові замість навчального корпусу організувати садочок. На переконання очільника міста, це сприятиме вирішенню проблеми забезпечення місцями в дитячих дошкільних закладах. Щоправда, Володимир Хомко допускає, можливо, не всім буде по кишені скористатися його послугами.

Нагадаємо, що першочергово приміщення проектувалося й будувалося, як дитячий садок. У 90-і роки минулого століття воно неодноразово переходило у власність різних юридичних осіб. Щоб довести його до готовності, необхідно виконати значний обсяг будівельних робіт.

13.02.2014Ярослав ТАРАСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 13.02.2014p. 
На головну сторінку