Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №653 від 24.04.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сесія обласної ради

Депутати облради відмовилися від покаяння, зате виділили гроші добровольцям

Депутати облради відмовилися від покаяння, зате виділили гроші добровольцям

Сесійні засідання Рівненської обласної ради останнім часом не перестають дивувати присутніх своєю оригінальністю. Приміром, мешканці Рівненщини середніх років ще не забули фільм “Покаяння”, який вийшов на екрани в період перебудови, тобто у 80-х роках минулого століття. Йшлося в ньому в езопівській формі про деспотизм влади та неминучість покаяння після вчинених дій. Як не дивно, тема, на думку окремих народних обранців, є актуальною й нині. Саме тому заклик покаятися прозвучав на останньому сесійному засіданні Рівненської обласної ради.

Ідею подав депутат Вік­тор Кривун. На його переконання, окремі члени депутатського корпусу були причетними до злочинів минулої влади. Інші мовчки спостерігали та мали від цього якийсь зиск.

“Просимо вас, шановна громадо Рівненщини, дати нам останній шанс покаятися, написати явку з повинною”, - закликав Віктор Кривун.

Із 57 присутніх у залі депутатів покаятися побажали тільки 20. Тож заклик підтримки не набрав і рішення не пройшло.

Пост здав - пост прийняв

Затим депутати зайнялися звичною роботою. На сесії їм представили нового колегу - було оголошено про обрання депутатом обласної ради Сергія Бакульського, обраного по багатомандатному виборчому округу за списками Партії регіонів. Рішення оголосив голова обласної виборчої комісії Іван Долганський. Рішення зумовлене тим, що депутатські повноваження склав Юрій Єфіменко, який був обраний по багатомандатному виборчому округу від Партії Регіонів. Таким чином, в обласній раді відтепер 78 депутатів. Також голова обласної ради Михайло Кириллов зачитав заяву депутата обласної ради Миколи Поліщука про вихід з депутатської групи "Європейський вибір” та повідомлення депутатської фракції ВО “Батьківщина” про обрання головою фракції Юрія Богдановича. Крім того, у звязку з обранням заступників голови обласної ради їх виключено зі складу постійних комісій, де вони працювали - Олександра Данильчука - з постійної комісії з питань розвитку підприємництва та залучення інвестиції, а Степана Павлюка - із постійної комісії з економічних питань та комунальної власності. Натомість колишній заступник голови облради Олександр Чупринов виявив бажання працювати у постійній комісії з економічних питань та комунальної власності.

Пагорб Слави - “камінь” спотикання

Порушили депутати питання, яке останнім часом набуло особливої актуальності в обласному центрі – будівництво на Пагорбі Слави. Його ініціював депутат Анатолій Юхименко. На його переконання, будь-яке будівництво в зоні відпочинку городян, особливо на Пагорбі Слави, є недопустимим.

Натомість заступник міського голови Рівного депутат облради Галина Кульчинська розповіла, що земельна ділянка виділена забудовнику на законних підставах і на неї є всі документи.

Депутати Рівненської облради дали протокольне доручення відповідним службам розібратися в цьому питанні, дослідити, яким чином провадилося виділення земельної ділянки і з’ясувати, що споруджується в цій місцині.

Виділили кошти

На сесійному засіданні депутати виділили кошти для підготовки людей, які, у зв’язку з напруженою ситуацією в країні, виявили бажання взяти в руки зброю. Як зазначалося на засіданні, нині стати на військову службу в області зголосилися майже 900 осіб. На даний час 230 із них вже пройшли курс вивчення зброї.

Депутати внесли корективи у програму боротьби зі злочинністю, підкріпивши її додатковими 400 тисячами гривень. Планується, що ці кошти спрямують на придбання військової форми, взуття та на інші потреби добровольців. Ця сума виділена за рахунок зменшення бюджету освітянської галузі регіону.

Звернення

Також депутати облради ухвалили документ, який, у разі його затвердження в столиці, може посприяти економії коштів територіальної громади регіону. Це - звернення до Кабінету Міністрів України щодо децентралізації проведення тендерних процедур. Починаючи з 2007 року закупівля путівок для санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та послуг з організації безоплатного харчування потерпілих дітей проводиться головним розпорядником бюджетних коштів – Міністерством соціальної політики України. В області, як зазначалося під час обговорення тексту звернення, з 2011 року виконавцями послуг з організації харчування потерпілих дітей в основному були товариства, які зареєстровані в Київській та Донецькій областях. До організації харчування місцеві підприємства залучалися на умовах субпідряду.

“Протягом 2011-2013 років були неодноразові випадки зриву процесу харчування потерпілих дітей. Окрім того, з 3 березня 2014 року у зв’язку із незавершенням процедури відкритих торгів на закупівлю послуг з харчування дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, харчування зазначеної категорії дітей не відбувається, що спричиняє зростання соціальної напруги серед населення області”, - зазначається в тексті звернення.

Щодо питання оздоровлення громадян, то, як підкреслювалося на сесійному засіданні, головний розпорядник коштів не врахував можливості власної оздоровчої бази Рівненщини. Внаслідок чого 80 відсотків її потужності наразі залишилося незадіяною. Депутати Рівненської облради пропонують децентралізувати проведення тендерних процедур на оздоровлення громадян, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, та на організацію дитячого харчування. Делегувати повно­важення в цьому плані депутати просять місцевим органам влади.

Ложка дьогтю

Не обійшлося на сесії й, як мовиться, без ложки дьогтю. Одна з громадських активісток виступила з трибуни з вимогою виділення грошей на потреби онкохворим дітям. При цьому зазначила, що якщо депутати змогли виділити 300 тисяч своєму колезі на лікування, то зможуть допомогти й такій категорії дітей. Виступ викликав неоднозначну реакцію в залі. Ораторці дорікнули, що онкохворим дітям вже виділено 500 тисяч гривень ще до виступу активістки. Більше того, в своїй промові ораторка не зазначила, що депутат, якому допомогли коштами, пересувається на інвалідному візку і щоразу його в сесійну залу доводиться заносити на руках.

24.04.2014Ярослав Тарасенко



Рівне-Ракурс №10 від 24.04.2014p. 
На головну сторінку