Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №665 від 18.07.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Фестиваль

“Бандерштат” в режимі перезавантаження

“Бандерштат” в режимі перезавантаження

Нинішнім літом в Україні було відмінено чотири рок-фестивалі, в більшості випадків місцеві органи влади або забороняли їх проведення, або просто не надавали підтримки. Так, цього року не відбудуться традиційні потужні фестивалі “Тарас Бульба” і “Ніч у Луцькому замку”. Мотивація - складна політична ситуація в країні. Організатори рок-фестивалю “Бандерштат”, який пройде з 1 по 3 серпня на луцькому іподромі, запевняють, що фестиваль не є розвагою, а скоріше служить нагодою об’єднати зусилля творчих людей та зробити “перезавантаження країни”.

11 липня, в кіноцентрі “Ера” відбулася прес-конференція організаторів фестивалю “Бандерштат – перезавантаження”. Координатори проекту розповіли про плани цьогорічного музичного дійства. За їхніми словами, люди, які будуть відвідувати фестиваль, - політики, митці, журналісти, міжнародні діячі, депутати, службовці, мініст­ри, розкажуть про своє бачення стосовно перезавантаження нашої країни.

- В Україні відбулася революція, яка змінила владу, але, на нашу думку, треба робити перезавантаження країни, бо поки що немає сильної та потужної держави, - розповіла координатор регіональної волонтерської мережі, голова “Національного Альянсу” Майя Москвич. - Цьогорічний “Бандерштат” ставить за мету стати майданчиком для обговорення та пошуку шляхів перезавантаження країни, як держави, зробити її могутньою. Тому ми будемо запрошувати не тільки митців, але й громадських діячів, серед яких на гутірковій сцені будуть: Юрій Луценко, Олесь Доній, Єгор Соболєв, можливо, на запрошення відгукнеться ще й екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі. На сцену вийде авторка популярного вірша: “Ми ніколи не будемо братами” Анастасія Дмитрук, захисники зимового столичного Майдану, бійці батальйонів “Азову” та “Айдару”, які брали участь в АТО. Чималий список можливих учасників ще переглядається та узгоджується.

Цього року фестиваль буде тривати на день довше. Збільшилась кількість музичних гуртів, яких цього разу буде близько 30-ти. Хедлайнерами музичної сцени будуть гурти: “Веремій”, “Мотор’ролла”, “Скрябін”, проект Сашка Положинського “Був’є”, “Кому Вниз” та рівненські гурти “Брем Стокер” та “Фіолет”. Серед іноземних гостей запрошено білоруський гурт “Zatoczka” та ірландський гурт “Cruachan”. Щодня буде грати один молодий перспективний колектив, який шляхом голосування в Інтернеті підтримають слухачі.

На фестивалі буде представлена літературна сцена, відбудуться спортивні змагання, історична реконструкція, працюватиме дитяче містечко. Не обійдеться і без традиційного флешмобу, який, за результатами проведеного Інтернет-опитування, буде складатися з шести букв ПТН ПНХ, що символізує російську агресію. Кошти, які будуть зароблені на фестивалі, ми витратимо на потреби наших військових та на лікування постраждалих учасників Майдану.

- У нинішній складній ситуації, коли кожного дня по телебаченню транслюється багато негативної інформації, людям потрібна мінімальна розрядка від морального навантаження, - коментує ситуацію ведучий фестивалю “М’яч Дредбол”. У соцмережах так звані “диванні тролі” пишуть коментарі, мовляв, чому організатори фестивалю витрачають гроші на музику, а не купують бронежилети та танки. Прошу усіх не "вестися" на ці заклики, бо в більшості випадків такі тексти пишуть “диванні війська”, які сидять у теплих квартирах і нічого не роблять, окрім того, що пишуть подібні коментарі. У більшості випадків - це провокативні речі, це один із способів інформаційної війни. “Бандерштат” - фестиваль незламного патріотичного національного духу, єдиний в Україні фестиваль, який з самого початку був націоналістичним. Він збирає патріотів не лише Західного регіону, але й з усієї країни.

Як обіцяють організатори, охорона цьогорічного фестивалю “Бандерштат”, яка й раніше була пильною стосовно вживання алкоголю та ймовірних порушників, нині працюватиме в посиленому режимі.

18.07.2014Олексій ПОТЯНОКРівне-Ракурс №10 від 18.07.2014p. 
На головну сторінку