Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №251 від 02.08.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Людина та її справа

Руками умільців від Бога твориться янтарне диво

Бурштинова майстерня - сімейна справа родини Слободанюків - з’явилася з легкої руки старшої доньки

Бурштинова майстерня “ПП Слободанюк В.В.” працює в Рівному з 2003 року. А до того її ідейний натхненник, голова художньої ради Віктор Слободанюк, переїхавши в наш обласний центр після закінчення Львівського інституту фізкультури, довго думав, якою б то справою зайнятися в житті, - щоб і матеріально забезпечувала, і близькою до душі була.

Отже, спочатку він організував деревообробне підприємство, потім почав виготовляти дерев’яну столярку. А якось його старша дочка Вікторія (на фото) запропонувала: а чому б вам, тату, не зайнятися виготовленням виробів із бурштину. Мовляв, це ж така краса, тим паче, сировину видобувають неподалік - у Сарненському районі? Отож, сіли разом усією сім’єю увечері, обговорили доччину пропозицію, ретельно все продумали і вирішили: буде у нас, Слободанюків, бурштинова майстерня!

Із самого початку підприємливій родині неабияк допоміг директор відомого рівненського підприємства ДП “Укрбурштин” Володими Мединський, за що вони йому дуже вдячні. А нині, за неповних два роки, сімейна майстерня Слободанюків перетворилася на справді успішну фірму, вироби якої славляться своєю красою і неповторністю не лише в Рівному та Україні, а й навіть за кордоном.

Сьогодні Вікторія Слободанюк навчається у Лондоні, куди без бурштинового подарунка від тата з України не повертається ніколи. Розповідає, що її друзі та знайомі просто в захваті від тих янтарних картин, ікон і прикрас, що виготовляються на їхньому сімейному підприємстві.

-У Лондоні дуже цінують вироби з бурштину, - говорить Вікторія. - Хоча здебільшого тут вони - литовського виробництва. Втім, справжні поціновувачі цього каменю добре знають, що кращих, ніж українські камінці, більше в усьому світі немає! Адже їхня кольорова палітра налічує понад 300 відтінків, а величина цілих каменів іноді сягає до 20 і більше сантиметрів у діаметрі!

Віктор Слободанюк і його майстри бурштинових справ постійно вигадують щось нове. З останніх експериментів - виготовлення прикрас із сонячного бурштину в обрамленні дорогоцінного каміння. Але умільці залишаються вірними і своїй спеціалізації - картинам, іконам, портретам. А ще у творчій майстерні “ПП Слободанюк В.В.” виготовляють найрізноманітніші прикраси для жінок, усілякі статуетки тощо.

- Кожен, хто потрапляє до нашої виставкової зали, - розповідає Віктор Володимирович, - неодмінно вибирає з цього янтарного розмаїття виріб, який буде й око радувати, й тепло дарувати, наповнюючи все навколо позитивною енергією сонця.

Віктор Слободанюк вважає, що навчитися мистецтву обробки бурштину і виготовлення з нього виробів може, якщо захоче, кожен, та головне все ж таки - дар від Бога. Саме такі майстри-художники працюють у його майстерні.

- Мабуть, через те, - говорить Віктор Володимирович, - бурштинові вироби, виконані з любов’ю, довго не залежуються. Покупці знаходяться швидко: одні беруть ці витвори мистецтва на подарунки близьким друзям, родичам або коли їдуть за кордон, інші - купують заради цілющих властивостей сонячного каменю (кажуть, він має неабияку лікувальну силу).

- Саме тому, - ділиться наболілим Віктор Володимирович, - у мене серце крається, коли часом проходжу на базарі й бачу, як “народні умільці” продають нібито бурштинові картинки, хоча насправді то зовсім не янтар, а всього лише уламки битого скла. Тому раджу всім, хто хоче мати в себе справді цілющий бурштиновий виріб, не купуватися на дешевизну картинок “з-під поли”, бо, повірте, - ви тільки гроші на вітер викинете.

Щоб створити справжнє янтарне диво, потрібно знати чимало професійних секретів. Лише тоді вироби з сонячного каменю принесуть вам користь, натхнення і гарний настрій.

02.08.2006Валентина ХАРИНЮКРівне-Ракурс №10 від 02.08.2006p. 
На головну сторінку