Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №205 від 15.09.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#17 вересня – День працівників цивільного захисту

Алло, це 112?..

На Рівненщині працюватиме телефон служби порятунку

Усі рівняни, мабуть, пам’ятають страшну, але зі щасливим закінченням історію, яка трапилася взимку цього року на річці Устя. 10-річний учень однієї з рівненських шкіл Дмитро вирішив вигуляти свого собаку. Раптом пес, не реагуючи на команди господаря, вибіг на водойму, яку тільки-тільки вкрив шар тонкого льоду. Дмитрик попрямував за ним. Відійшовши за кілька метрів від берега, хлопчик послизнувся і опинився у воді. Здавалося, біда була неминуча. Але, на щастя, поблизу річки в той час проходив заступник начальника управління по роботі з персоналом головного управління МНС України в Рівненській області, підполковник внутрішньої служби Євген КОЗЬМІН. Він врятував хлопчика за лічені хвилини.

Пощастило й мешканці одного з сіл Дубенського району, пенсіонерці Вірі Занюк. Збираючи хмиз у занедбаному саду, жінка провалилася в захаращений колодязь. На її відчайдушний крик прибігла сусідка. Саме вона і викликала швидку медичну допомогу та пожежно-рятувальну службу м.Дубно. Рятувальники швидко встановили контакт з потерпілою, в колодязь-пастку (40 метрів вглиб) почав спускатися старший пожежний СДПЧ-13 м.Дубно, сержант внутрішньої служби Анатолій ЗІРУК. Чи варто казати, що операція з порятунку людини, як завжди, завершилася благополучно?!

Саме цих двох рятувальників керівництво головного управління МНС України в Рівненській області запрпонувало відзначити на Всеукраїнському конкурсі “Рятівник року”. Цю та іншу інформацію оприлюднив на прес-конференції начальник головного управління МНС України в Рівненській області, генерал-майор служби цивільного захисту Микола КОСТЮК.

За словами Миколи Васильовича, за вісім місяців 2005 року в Рівненській області із вогняного полону було врятовано 26 громадян, а також матеріальних цінностей на суму понад 6 мільйонів гривень.

159 разів підрозділи Народної служби порятунку надавали допомогу населенню (в тому числі на водоймах врятовано 87 людей), 14 разів підрозділи МНС виїжджали ліквідовувати надзвичайні ситуації, 43 рази - наслідки ДПТ, 37 разів – на піротехнічні роботи.

Сьогодні створюється аварійно-рятувальний загін спеціального призначення. Він складатиметься із рятувальних відділень, групи рятувальних водолазних робіт, інженерної групи. Удвічі зросте чисельність групи піротехнічних робіт, відділень радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

- Також варто зазначити, що ми працюємо й на перспективу, - на закінчення додає Микола Васильович. - У найближчому майбутньому в Рівному та області буде цілодобово діяти телефон служби порятунку 112 (щось на зразок американського 911 - прим.авт.). Незабаром такий телефон в якості експерименту введуть у Харкові, а з початку 2006 року – по всіх областях України.

Але це в майбутньому, а поки що хочу привітати усіх колег з прийдешнім святом і побажати усіх благ, а також якомога менше надзвичайних ситуацій!

15.09.2005Інна РЕВУХА



Рівне-Ракурс №10 від 15.09.2005p. 
На головну сторінку