Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №715 від 14.07.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Аграрії об’єднуються

Аграрії об’єднуються

На сьогодні для нашої держави аграрний сектор відіграє доволі значущу роль. Сучасним аграріям доводиться проходити через різного роду випробування, які створює для них уряд, черговим випробуванням стала відміна Верховною Радою сільськогосподарських пільг, згідно прогнозів експертів, така відміна “вимиє” з агросектору 19 млрд. гривень оборотних коштів, саме тому 5 липня у приміщенні Національного університету водного господарства та природокористування було зібрано аграріїв всієї області задля проведення 38-го Міжрегіонального аграрного форуму.

Голова Аграрної партії України Віталій Скоцик перед початком форуму провів прес-конференцію на якій відповів на запитання журналістів стосовно аграрних перспектив Рівненщини, дій теперішнього уряду та планів на майбутнє.

За його словами вже наступного року країна може втратити не лише податкові надходження від зниклих підприємств, але й валютні надходження від експорту. Більше того, існує реальна загроза соціального бунту, коли людям просто не буде чого їсти. У перспективі, навіть, якщо через кілька років з’являться ресурси для розвитку агросектору, і держава почне давати допомогу на рівні з Європою, ми втратимо час і нам знадобляться десятки років, щоб хоча б гарантувати власну продовольчу безпеку за рахунок власного виробництва. Іншим наслідком може бути зростання тіньового сектору економіки. На сьогодні він складає більше 40%, але вже до кінця року може сягнути 70%. Тоді уряду буде ще важче отримати гроші у бюджет. Все це може відбутися як наслідок скасування сільськогосподарських пільг.

Пане Віталію що ви плануєте робити у випадку якщо Верховна Рада вас не дослухається?

- Люди мають зрозуміти, що інтереси слід відстоювати всім разом. Незабаром у Києві пройде ще один аграрний форум, він організовується всіма профільними асоціаціями нашої держави. На цьому форумі будуть обговорюватися подальші дії у випадку, якщо уряд знову спробує протягнути зміни до податкової системи, яка відноситься до аграрного сектору. Існує велика ймовірність того, що на цьому форумі з’явиться ініціатива створити всеукраїнський страйковий комітет, оскільки я про це чую майже щодня.

Віталій Скоцик прагне вибудувати політичну силу, основою якої буде Аграрна партія України. Таким чином, у парламенті завжди буде існувати потужне політичне крило, яке при потребі відстоюватиме інтереси та права аграріїв всієї країни. Для прикладу голова партії наводить Польщу та Францію, де в парламенті вже існує своя аграрна політична сила, яка досягає результату через зміни на законодавчому рівні.

- В нашій державі цього немає, тому останні 10 місяців я занурився в роботу по побудові такої партії, яка є сьогодні у політичній системі більше ніж п’ятдесяти країн світу. А якщо поглянути у історію світової політичної системи, то за її багатовіковий період існування було більше п’ятдесяти аграрно-селянських партій, які переросли у більшості випадків в демократичні партії та стали основою політичної системи своєї країни, але вони з’являлися лише тоді коли на землі з’являвся вільний селянин, тобто та людина, яка починала заробляти гроші та починала відстоювати політичні та економічні інтереси. За останні 15 років у нас такий селянин знову почав з’являтися як основа середнього класу, завдяки такому селянину ми сьогодні починаємо вибудовувати політичну силу, - розповідає голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

Як ви оцінюєте діяльність теперішньої влади, що робиться правильно, а в що варто внести корективи?

- Якщо б у нас в парламенті було 160 нормальних людей, то ви уявіть чи була б та вакханалія, яка відбувається на сьогоднішній день в головному законодавчому органі нашої країни. Тому тут не питання критики в сторону уряду, ми повинні дивитися в корінь проблеми.

За основу політичної сили було обрано саме Аграрну партії, оскільки вона має свою історію та є єдиною партією в якій пан Віталій мав членство. Юридична структура партії є доволі хорошою, саме на її основі лідер партії хоче вибудувати той інструмент, який дає можливість реально створити стратегію розвитку держави на багато років вперед. На сьогодні аграрне виробництво разом із суміжними галузями складає 27 відсотків ВВП держави. Аграрії дають найбільше валютних надходжень, лише за минулий рік було надано 17 мільярдів доларів, задля прикладу металургія надала 13,6 мільярдів.

Віталію Євстафійовичу з аграрної точки зору, які особливості має Рівненщина та на що місцевим аграріям варто робити ставку?

- Слід пам’ятати про дві кліматичні зони в яких знаходиться Рівненщина – це Полісся та Лісостеп. Якщо ми звернемо увагу на Лісостеп, то з точки зору товарного виробництва за нашими можливостями ми не поступатимемо всім іншим регіонам степової зони нашої держави. Поліська зона була перш за все зоною льонарства і один з самих потужних заводів, який був не лише на території України, а й на території Східної Європи це наш Рівненський Льонозавод. З аграрної точки зору ми маємо зробити так, щоб Поліська зона нашої області займалася тим, чим вона історично займалася, це в першу чергу льонарство, хмільництво. Тобто ті речі, які є типовими для нашої кліматичної зони. Фундаментальним питання для Рівненщини є переробка, оскільки заводи нашого регіону в переважній більшості не працюють та й взагалі їх технології є застарілими, але й разом з тим слід зробити так, щоб аграрії вирощували те, що є типовим для наших кліматичних умов.

14.07.2015Андрій Петровський



Рівне-Ракурс №10 від 14.07.2015p. 
На головну сторінку