Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №718 від 03.08.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Боротьбу з комарами треба вести обережно

Боротьбу з комарами треба вести обережно

В наших краях встановилася волога й жарка погода. Такі температури створюють комфортні умови для появи великої кількості комах і комарів.

Як же не стати жертвою цих маленьких вампірів і не затьмарити літні теплі дні, використати їх для повноцінного відпочинку і праці.

Якщо вам здається, що комарі та інші мошки вас дуже люблять, більше, ніж інших, кусають - це схоже на правду. У комарів дійсно є свої гастрономічні смаки. Як комарі вибирають свою жертву, вчені поки не визначили, але помічено, що існують певні запахи, повз які, жоден  комар не пролетить. Їх притягає аромат парфумів і одеколонів. Але міцний солоний запах поту навпаки відлякує комах, майже як фабричний репелент. Крім того, на думку вчених, комарі кусають людей, в яких хороше здоров’я. Тому якщо  комахи вас вже заїли, то це може бути своєрідною розрадою.

Для запобігання укусів використовуються різні засоби, у тому числі репеленти, що відганяють комах. Механізм їх дії полягає, або у відлякуванні комарів за допомогою їдкого запаху, або навпаки - маскуванні і знищенні привабливого аромату. Подібний ефект досягається за допомогою використання складних хімічних препаратів на основі спиртів, ефірних масел, простих і складних ефірів, а також інших синтетичних речовин. Засоби різняться концентрацією  і складом допоміжних компонентів (запахів, стабілізаторів і відповідальних за швидкість випаровування речовин). Основою всіх репелентів є токсичні речовини - диетилтолуамід (ДЕТА), карбоксид,  ребемід. Ці компоненти небажані для використання вагітними жінками, тому що можуть завдати серйозної шкоди організму дитини.

Репеленти надійно захищають людину від укусів комарів, але отрути, що містяться в них, можуть проникати в організм. Через пори шкіри вони попадають у кров, а звідти – прямий шлях до печінки. А оскільки печінка - це фабрика по очищенню організму, то всі шкідливі речовини осідають там. Чим вища концентрація хімікатів, тим складніше і сутужніше печінці впоратись з роботою, і відповідно, більше шансів на ушкодження. Науковці і практичні медики терапевти в один голос відмічають: влітку кількість факторів, що негативно позначаються на здоров’ї печінки, зростає. До токсичної отрути репелентів додається надмірна сонячна активність, підвищений вміст диоксинів і дрібних твердих часток, насичених важкими металами і вуглеводнями у повітрі. Все це перенавантажує детоксикаційну функцію печінки. Тривала висока концентрація токсинів постійно вимагає поповнення запасу  фосфоліпідів, антиоксидантів і ферментів для відновлення клітинних мембран. Якщо запас вичерпано - мембрани ремонтуються холестерином, розвивається стеатоз і фіброз печінки. Щоб полегшити навантаження на печінку і допомогти їй упоратися з токсинами, необхідно збільшити у своєму раціоні вживання овочів і фруктів, багатих вітамінами А, E, C. Заповнити дефіцит незамінних речовин - фосфоліпідів допоможуть гепатопротектори - препарати, що захищають печінку.

Компоненти репелентів дуже активні, тому часто засоби захисту від комах стають причинами алергійних реакцій. Навіть вдихання запаху - вже фактор ризику. Після нанесення препарату на шкіру можуть з’явитися почервоніння і сверблячка, що підсилюються при наступних контактах з даною речовиною. Найбільший ризик розвитку алергії на репеленти у тих, хто страждає на інші види алергії - на певні запахи, пилок рослин, ліки або хімічні речовини. Таким людям варто вибирати особливі препарати і бути обережними.

Сухий кашель також є одною з ознак алергійної реакції і може бути симптомом бронхіальної астми - цим захворюванням уже страждає кожна 10  дитина. Більшість дітей страждають саме обумовленою впливом алергенів бронхіальною астмою. Якщо не звертати на цей кашель уваги, намагатися нейтралізувати симптоми домашніми засобами і продовжувати користуватися репелентами, то захворювання буде посилюватись. З появою перших симптомів отруєння або алергійних реакцій, необхідно одразу ж звернутись до медичного фахівця.

Безпечною альтернативою репелентам можуть служити натуральні засоби - олія гвоздики, анісу і евкаліпту. Досить змазати ними відкриті ділянки тіла або капнути масло на вогонь, ефект триває до 50 хвилин. Суміш з одеколону (ст. ложка), валеріанки (8-10 крапель) і гвоздчної олії (8-10 капель) захистить відкриті ділянки тіла напротязі  40 хвилин. Тривалу дію має ромашка. Розкладіть вдома букетики ромашки, і комахи тиждень будуть облітати приміщення.

При укусі комар виділяє слину, що не дає крові сгортатись. Організм починає активно боротися з антитілами - так виникає жорстке подразнення шкіри.

Щоб зняти сверблячку і запалення після укусів комарів розведіть столову ложку солі або соди в склянці теплої води. Змочіть вату в цьому розчині та змажте місця укусів: сіль і сода запобігають всмоктуванню слини комара в шкіру і знижують її чутливість. Ефективні в боротьбі зі сверблячкою сік цитрусових, часнику, цибулі, листя петрушки і подорожника.

Правильний вибір одягу та обережне використання репелентів допоможуть захиститися від укусів комарів і зробити теплі літні вечори приємними затишними і комфортними.

03.08.2015



Рівне-Ракурс №10 від 03.08.2015p. 
На головну сторінку