Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №728 від 12.10.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

Міфи про біг!

Про користь бігу говорять буквально на кожному кроці — він корисний і для серця, і для легенів і взагалі тримає організм в тонусі. Існує безліч міфів про користь і шкоду бігу. Ми розглянемо 4 найпоширеніших з них, щоб розставити все на свої місця.

1. Біг босоніж корисніше бігу у взутті. З недавніх пір, серед марафонських бігунів виникла нова «мода» — бігати з мінімальною кількістю одягу та взуття. Послідовники цієї течії стверджують, що, звільнившись від «кайданів» взуття, вони значно підвищили свій результат і відчувають себе просто прекрасно.

Але всі дослідження, які проводяться вченими, щодо теми бігу босоніж говорять про зворотне. Бігати босоніж, особливо без попередньої підготовки (наприклад, виконання випадів і легких стрибків на місці), тільки зашкодить вам. Бігаючи у взутті, ви уникаєте різкого зіткнення з твердою поверхнею, і ваші суглоби відчувають себе набагато комфортніше, ніж босоніж або в мінімалістичному взуття.

2. Біг шкодить колінним суглобам. Міф про шкоду бігу колінам, напевно, найбільш поширений з усіх. Суть його полягає в тому, що під час бігу ми сильно перенавантажуємо коліна, що призводить до травм і постійних болів в колінних суглобах.

Насправді, як і більшість травм у спорті, травми колін виникають через нехтування розминкою. Перед початком забігу зробіть кілька плавних присідань, випадів, пострибайте з ноги на ногу, і при пробіжці ваші коліна будуть почувати себе чудово. Недавні дослідження американських учених довели, що заняття бігом лише розробляють згинально-розгинальні механізм колін і не дають їм «заіржавіти».

Також уважно ставтесь до поверхонь, по яких ви здійснюєте пробіжку. Намагайтеся уникати асфальту та інших твердих поверхонь, ідеальним варіантом для пробіжки є грунт.

3. Краще взуття — це амортизуючі кросівки. Кросівки з сильною амортизацією, швидше, зашкодять вам, ніж принесуть користь. Якої б чудової якості вони не були, гель або інші складові, що створюють амортизуючий ефект, почнуть зношуватися менше, ніж через місяць. А значить, що кросівки будуть амортизувати, але локально, і таким чином ризик травми підвищиться, а користь зведеться до нуля.

4. Більше — значить краще! Ні, ні і ще раз ні. Особливо це стосується тих, хто вирішив почати бігати відразу з марафонської дистанції і щоранку. Відпочинок організму потрібен не менше, ніж навантаження. Якщо ви бігаєте через день, то організм встигає не тільки відновитися, але ще й наростити м’язову масу. Якщо ж ви бігаєте щодня, то організм не встигає провести якісну роботу на м’язовому рівні, і в результаті ви можете отримати травму через перетренування м’язів.

Почавши бігати систематично, ви отримаєте прекрасний результат досить скоро і без фанатичного відношення. Краще бігати менше, але якісно і з розминкою, ніж почати з забігу на 5 кілометрів по пересіченій місцевості, тут же заробити травму і назавжди втратити бажання мати щось спільне зі спортом.

Існує ще маса інших міфів про біг, наприклад, про час, який ідеально підходить для пробіжок. Тут немає однозначної відповіді, потрібно виходити з власних відчуттів, оскільки в спорті також існує поняття «сов» і жайворонків ». Те ж стосується і «необхідного» втамування спраги навіть, якщо ви не відчуваєте її. Пити через силу не можна, так як ви можете заробити проблеми зі шлунком. Прислухайтеся до свого організму, і тоді будь-які тренування придбають легкий і приємний характер і не будуть асоціюватися з тортурами в ім’я благих цілей.

12.10.2015



Рівне-Ракурс №10 від 12.10.2015p. 
На головну сторінку