Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №750 від 21.03.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс добрих порад

Як почистити прикраси?

Як почистити прикраси?

З давніх часів прийнято прикрашати себе ювелірними виробами із золота і срібла, а також біжутерією. Однак кожна річ, навіть найдорожча, вимагає особливого догляду. З часом коштовність може потьмяніти і втратити свій блиск.

Для того щоб повернути колишню красу цінної прикраси скористайтеся наступними порадами: Ювелірні вироби та біжутерію потрібно знімати під час прибирання та інших домашніх робіт. Варто також знімати прикрасу, якщо ви користуєтеся відбілюючим кремом, ацетоном, милом і парфумами. Для зберігання коштовностей більше підійдуть шкатулки, які необхідно тримати подалі від опалення і прямих сонячних променів.

Під впливом сонця деякі камені втрачають свій внутрішній блиск і забарвлення, а саме: рубін, гранат, аметист і топази. Ні в якому разі не зберігайте срібло у ванній. Цей метал не переносить перепадів температури.

Щоб позбутися від плям на золоті, опустіть виріб у розчин однієї чайної ложки гіпосульфіту на склянку води, на 20 хвилин. Після цього промийте чистою водою і протріть бавовняною тканиною полотняного плетіння. Золоті прикраси слід періодично чистити м’якою зубною щіткою за допомогою мильної води.

Ланцюжок зручно мити в пляшці. Для цього занурте виріб в пластмасову ємність (з великим горлом), наповнену мильною водою і злегка струшуючи, чекайте, поки зійде бруд. Кільця найкраще промивати в розчині шести крапель нашатирного спирту на один стакан води.

Камені на перснях в основному сильно забруднюються з внутрішньої сторони. Щоб почистити ці ділянки, візьміть шматочок вати, наверніть на сірник і змочіть її в одеколоні або гліцерині. Протріть необхідне місце до повної чистоти і відполіруйте за допомогою тканини.

Темні плями на сріблі можна усунути за допомогою розчину однієї столової ложки нашатирного спирту до одного літру мильної води. Щоб відновити колишній блиск виробу, занурте його на кілька годин у воду з порізаною картоплею. Потім промийте простою водою і висушіть рушником.

Срібло без вставок зручно чистити щіткою із зубним порошком. Вироби з камінням слід помістити в мильний розчин нашатирного спирту, обполоснути і просушити м’яким рушником.Срібні прикраси з природним чорнінням ні в якому разі не можна чистити за допомогою нашатирю.

Крім чищення вищеперелічених виробів, слід правильно доглядати за біжутерією: намисто бажано мити  щіткою, пластмасові вироби — в простій воді, прикраси з емаллю — за допомогою зубного порошку, дерев’яні — за допомогою фланелі.

21.03.2016



Рівне-Ракурс №10 від 21.03.2016p. 
На головну сторінку